Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Ostujuhend: 2025. aasta parimad telefonid alla 300-euroses hinnaklassis
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Pole saladus, et uute tipptelefonide hinnad kompavad juba stratosfääri piire. Kui mõne inimese jaoks on värske hiti eest tuhat eurot välja käia täiesti normaalne, siis on palju ka neid, kes seda teha ei soovi. Täna vaatame otsa just soodsama otsa seadmetele ja küsime: millist nendest eelistada, kui eelarve on kuni 300 eurot?

Nothing Phone (2a) (259 eurot)

Nothing Phone (2a) on ainulaadse disainiga telefon, mis pakub oma hinda arvestades suurepärast kasutuskogemust. Plusside poolele saab kanda kvaliteetse AMOLED-ekraani, tipptasemel aku kestvuse ja äärmiselt sujuva kasutajaliidese. 

Norida võib kaamerate kallal, mis ei tee küll alati kõige detailsemaid pilte, aga vähemalt on need värvitruud ja igapäevaseks kasutamiseks piisavad. Ka marginaalne IP54 vee- ja tolmukindlus võib mõnes kasutajas muret tekitada.

Samsung Galaxy A16 (169 eurot) & Galaxy A36 (299 eurot)

Alla 300-euroses hinnaklassis ei saa üle ega ümber Samsungi A-seeria pakutavast. Kõige soodsamas otsas on valikus Galaxy A16, millel on AMOLED-ekraan ja 90Hz värskendussagedus. See sobib hästi neile, kes otsivad võimalikult lihtsat ja usaldusväärse tootja seadet. Siiski tuleb selles hinnapunktis arvestada, et seadme jõudlus hakkab ajapikku langema ja plastist tagakate võib aktiivsema elustiili puhul kuluda.

Galaxy A36 on võrdluses noorema vennasega küll kallim, kuid pakub tunduvalt paremat jõudlust, IP67 vee- ja tolmukindlust ning sujuvat 120Hz ekraani. Sellel on ka tugevam korpus ja kiire laadimine, mis teeb sellest hea valiku neile, kes soovivad telefoni, mis suudaks seltsi pakkuda ka mitmete aastate jooksul. A36 põhjalikuma ülevaate leiad siit.

Xiaomi Redmi 13 (139 eurot) & Redmi Note 14 Pro (299 eurot)

Sarnaselt Samsungi A-seeriaga leiame soodsamast hinnaklassist mitmeid Xiaomi Redmi mudeleid. Kohati isegi liiga palju, sest nende vahel orienteerumine pole lihtsamate ülesannete killast. Üldistatult:

  • Redmi – algtaseme telefon. Kõige soodsam valik vähenõudlikule kasutajale.

  • Redmi Note – aktiivsemale kasutajale, kes soovib paremat ekraani, võimsamat protsessorit ja suuremat akut.

  • Redmi Note Pro – kompab hinna poolest keskklassi piire (250-400 eurot), kuid see-eest pakub teistest kiiremat laadimist, võimekamaid kaameraid ja etema jõudlusega protsessorit.

Pane ka tähele, et Hiina tootjale omaselt on Xiaomi Redmi telefonide näitajad paberil võimsad – eriti kui räägime akudest, ekraanidest ja megapikslitest – kuid siiski hoia meeles, et “you get what you paid for” ehk 300-eurose Redmi Note 14 Pro 200 MP kaamera ei anna kohe kindlasti sama häid tulemusi kui 1000-eurose telefoni samaväärne kaamera.

Seega kui võtame eelmise aasta suvel välja tulnud Redmi 13 telefoni, siis on tegu pigem võimalikult lihtsateks igapäevasteks ülesanneteks mõeldud seadmega. Positiivse poole pealt kestab 5030 mAh aku viisakalt kaua. Kampaania korras saad telefoni ostuga kingiks kaasa Xiaomi Redmi Watch 5 Active nutikella (väärtus 39 eurot), seega tegu on väga hea kingiideega koolijütsile lõpetamise puhul. 

Redmi Note 14 Pro pakub rohkem funktsioone, sealhulgas 5G-ühendust ja kvaliteetset ekraani. Samuti väärib kiitust suur 256 GB sisemälu maht, IP68 vee- ja tolmukindlus ning teistest kaunim AMOLED ekraan. Siiski olgu mainitud, et seadme hind on ka eelmainitust kaks korda kõrgem.

PS! Hinnast rääkides, saad Redmi Note 14 kampaania korras (kuni 30.06) Tele2ga liitudes kätte kõigest 1 euro eest. Võrdluses 249-eurose tavahinnaga on see suur võit!

Boonus – teised nutiseadmed alla 300 euro

Aga mis siis kui soovid nutitelefonile midagi lisaks soetada? 

Tahvelarvutite puhul on alla 300-euroses hinnaklassis valik võrdlemisi väike, kui sa just kasutatud seadet ei soeta. Uutest mudelitest saab meie käest soovituse Samsung Galaxy Tab A9+ 64GB, mille soodushind hetkel 239 eurot. Sellel on piisav jõudlus igapäevaseks kasutamiseks, kerge kaal ja korralik aku kestvus. Nurinat tekitab väike muutmälu maht, mis võib rööprähklemist aeglustada.

Nutikellade osas on valik aga suur ja lai. Soovitan kaaluda:

  • Samsungi Galaxy Watch6 44mm nutikella, mis müügil 249 euro eest. Tegu on stiilse nutikellaga, mis pakub mitmeid tervise- ja spordifunktsioone. Sellel on kvaliteetne ekraan ja sobib hästi just Samsungi telefoni kasutajale.

  • Skaala soodsamast otsast leiame Huawei Watch Fit3 nutikella (119 eurot), mis paistab silma viimistletud disaini ja tervisefunktsioonide rohkusega. Pane tähele, et valikus on ka uuem Fit4, mis maksab 50 eurot enam. 

  • Kui eesmärgiks on nutikell, mis välimuselt rohkem traditsioonilise kella moodi, siis tasub vaadata Huawei Watch GT5 41mm Classic kella, mille hinnaks 199 eurot. Huawei kellade puhul tasub eraldi esile tõsta konkurentidest pikemat aku kestvust. 

Kõrvaklappide poolelt leiame ka esimese Apple toote. Selleks on mõistagi Apple Airpods 4 nööbid, mis on hetkel müügis 149 euro eest. Ökosüsteemide võlu tõttu (loe teemast lähemalt siit) kõige mugavam valik just Apple seadmete kasutajatele. Lisaks tulevad oma hinna õigustamisega igati toime nii Google Pixel Buds 2 Pro (249 eurot), Samsung Galaxy Buds 3 Pro (samuti 249 eurot) kui ka Huawei FreeBuds Pro 4 (199 eurot). Kõigil äärmiselt kvaliteetne heli, aktiivne mürasummutus ja mitmeid erinevaid nutifunktsioone. 

Kokkuvõte

Kui otsid taskukohast telefoni, siis meie noogutuse saavad alla 300-euroses hinnaklassis esmajärjekorras Nothing Phone (2a) ja Samsung Galaxy A36, mis pakuvad konkurentidest paremat jõudlust ja teenivad isandat (loe: sind) ka pikema aja vältel. Kel esmatähtis hind, see peaks vaatama Redmi Note 14 telefoni pakkumise poole, mille raames saad telefoni kätte vaid 1 euro eest.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.