Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

PUUST JA PUNASEKS: miks valida just iPhone, Samsung, Huawei või keegi teine
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Telefoni valimine algab tihti just brändist. Kui tead, et tahad õunatelefoni, siis ülemäära palju peamurdmist pole vaja teha. Aga juhul kui Sul otsest brändieelistust ei ole, siis see lugu on Sinu jaoks. Vaatame üle iga tootja plussid ja miinused, et Sul oleks telefonimaailmas lihtsam orienteeruda.

tootjad

Apple – videokvaliteet ja ökosüsteem

Alustame plussidest. Apple’i telefonid on algusest peale tuntud oma kaamerate poolest. Teised tootjad on teinud tugevaid pingutusi, et teha paremaid kaameraid ja mõnel juhul tulevad nad sellega ka toime.

Aga on üks kategooria, milles on raske Apple’st jagu saada ning see on videokvaliteet. iPhone üks parimaid külgi on tema võimekus videos valgustasakaalu hoida ja elu jäädvustada sellisena, nagu see ka tegelikult on. Ka piltide toonid on tootjate seas kõige naturaalsemad.

iPhone kasuks räägib ka tema ehituskvaliteet. Juba telefoni kätte võttes saad aru, et tegu on headest materjalidest kokku pandud lutsuga. Kvaliteeti õhkub ka telefoni sisemusest. Sujuvad animatsioonid ja võimekas protsessor panevad tihti muigama. Ekraanil trükkida on ka mugav. iPhone omanikud saavad rõõmustada ka hea järelturu väärtuse üle.

iPhone

Nüüd poolkõvad plussid ja miinused. Ühest küljelt on iPhone’i ühenduvus teiste Apple’i seadmetega imestusväärselt mugav. Teisalt aga paneb see Sind Apple’i ökosüsteemi lõksu. Kui juba kord oled AirPodsid, iPhone’i ja MacBooki ostnud, siis neist ühe mõne teise tootja vastu välja vahetamine muudab Su elu juba tunduvalt keerulisemaks.

Lisaks saab ette heita fakti, et iPhone ei lae ennast pooltki nii kiiresti täis kui samaväärsed Samsungid või Huaweid ning telefoni saab panna ainult ühe SIM-kaardi. Ja mõistagi kõige olulisem: Apple logoga asja eest pead alati rohkem maksma kui muidu.

Huawei – innovatsioon ja akud

Huawei on olnud viimastel aastatel telefonimaailmas innovatsiooni eestvedaja. Esimesena toodi turule ekraanisisene sõrmejäljelugeja, juhtmevaba tagurpidilaadimine, ülihea optiline suum ja üle mõistuse kvaliteetsed ööfotod.

Eelmainitule lisaks on Huawei telefonidel ühed parimad akud, mis praegu saadaval. Isegi kõige usinam kasutaja saab Huawei telefoniga kaks päeva elada, enne kui käsi laadijat otsima hakkab. Ja kui juba laed, siis kiirlaadimine on samuti Huawei trumpe.

Huawei

Samas on Huawei fotod mõne (kaasa arvatud minu) maitse jaoks liiga ületöödeldud ja kipuvad mõjuma tehislikult.

Miinuspoolele saab kanda Huawei agressiivse kasutajaliidese, mis toob endaga kaasa palju eelinstallitud äppe, mida Sa tegelikult ei vaja. Ja mõistagi on hetkel kõige suurem miinus teadmatus Huawei tuleviku suhtes. Kui Huawei ja USA valitsus ära ei lepi, siis pole ka Maarjamaal Huawei telefonidega midagi peale hakata. Hetkel müügis olevad Huawei telefonid on Google’i poolt toetatud kuni nende eluea lõpuni.

Samsung – ekraanid ja komplekteeritus

Samsung on paljude inimeste jaoks kõige ohutum valik. Eriti kui valik langeb Androidiga telefoni kasuks. Tuntud bränd ja kokkuvõttes hästi komplekteeritud telefonid ikkagist. Siiski on ka Samsungil enda hiilgehetked ja mõned miinused.

Ilmselt pole kahtlustki, et Samsung teeb nutitelefonide maailmas parimaid ekraane. Kõrge pikslitihedus, heade värvidega AMOLED ja isegi Apple laseb enda ekraane Samsungi tehastes toota.

Samsungi kasuks räägib ka kalduvus telefonidel kõrvaklapiauk alles hoida (Note 10 seeria on Samsungi esimene ilma 3,5mm audiopesata perekond), paljude funktsioonidega võimekad kaamerad, eriti head videostabilisaatorid ja mugav kasutajaliides.

Samsung

Miinusteks saab lugeda enamike Samsungide akud, mis võiksid tunduvalt kauem vastu pidada. A70 ja Note 10+ on selles suunas tublisid samme teinud, aga oleks aeg ka S-seeria telefonide akusid järele aidata.

Lisaks võib Samsungile ette heita, et nad oskavad teha väga häid kesk- ja tippklassi telefone, aga kõige odavamas otsas jäävad nende telefonid võimekuse poolest Xiaomile ja Huaweile alla. Kahjuks langevad Samsungide hinnad kiiremini kui võiks ja järelturul suurt raha vana telefoni eest loota ei ole.

Xiaomi – hinna-kvaliteedi suhte meister

Kui veel kolm aastat tagasi võis Xiaomi telefone Eestis tikutulega taga otsida, siis nüüd on Xiaomi iga operaatori mudelivalikus kindlalt sees. Siiski on palju inimesi, kelle käsi just tundmatuse pärast Xiaomi poole ei haara. On aeg, et see muutuks, sest Xiaomi teeb minu silmis parima hinna-kvaliteedi suhtega telefone odav- ja keskklassis.

Xiaomi

Seda just selle tõttu, et Xiaomi suudab taskukohase hinna juures pakkuda konkurentidest võimekamat protsessorit, vastupidavat akut, võrdlemisi head kaamerakomplekti ning stiilset välimust. Xiaomi juures on võtmesõnaks kompromiss: nad pole otseselt üheski kategoorias parimad, aga samas piisavalt head, et komplektina kaalumist väärida.

Kuni viimase aastani sai Xiaomi miinuste sekka kanda tema kaamera, aga tootjapoolne tubli töö on ka selle miinuse likvideerida suutnud. Tuleviku suhtes teeb ettevaatlikuks firma päritolu, mis on samuti Hiina, kuna keegi ei saa garanteerida, et Xiaomi ei sattu sarnasesse situatsiooni nagu Huawei praegu.

OnePlus – tehnikasõprade lemmiklaps

Kui OnePlus viis aastat tagasi turule tuli, oli kõik väga erutav. Telefoni sai tellida ainult kutsetega ja ettevõte positsioneeris end kui flagship killerit ehk pakuti tippnäitajatega telefoni sisuliselt poole odavamalt. Ajaga on lood natuke muutunud.

OnePlus pakub endiselt väga häid telefone, aga hinnad on aasta aastalt samuti üles poole kruvinud. Siiski saad OnePlusi ostes endale telefoni, mille kasuks räägib puhas Androidi kasutajaliides (üleliigsetest äppidest vaba), ülikiire protsessor, turu üks kiiremaid laadimisi ja kvaliteetne ekraan.

OnePlus

Sarnaselt Xiaomile on OnePlus viimastel aastatel kõvasti kaamerat arendanud, seega ei saa ka seal etteheiteid teha.

Kui vaatame miinuseid, siis on OnePlusi viimased telefonid olnud mõõtmetelt väga suured. See tähendab, et tänu suurele ekraanile tühjeneb ka telefoni aku soovitust kiiremini.

Nokia, Sony, CAT, Motorola ja LG

Viimase grupi tootjad saab ühte patta panna. Neil kõigil on üks või kaks tugevat külge, mille pärast neid tasub osta, aga komplektina pole nad niivõrd võimsad, et massid nende nimel oma rahakotte tuulutama hakkaks.

Nokia proovib klientide südameid võita keskklassis, pakkudes põhjamaiselt minimalistliku disaini ja head koostekvaliteeti. Sony proovib kätt ülipiklike ekraanide ja multimeedia tarbimiseks sobilike telefonidega. CAT pakub Sulle maailmalõpukindlaid telefone. Motorola ja LG on loo autori jaoks küsimärgid, kuna neid pole saanud testida.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.