52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Mida iOS 12 endaga kaasa toob?
Avaldatud:
Uuendatud:

Mida iOS 12 endaga kaasa toob?

Septembri keskel tuli Apple lagedale traditsioonilise operatsioonisüsteemi uuendusega, lühend iOS sai endale kaaslaseks numbri 12. Mida ta endaga kaasa toob?

Kiire!

Kui varasemad iOSid tõid endaga kaasa hulganisti uuendusi ja koos sellega kamaluga uusi bug’isid, siis tundub, et sel korral on lootust rahulikumale elule. Elule, mis muutub ühes uue operatsioonisüsteemiga lihtsalt kiiremaks ja sujuvamaks. Äpid avanevad kiiremini, skrollimine on sujuvam ja vanemad iPhone’d (k.a. iPhone 5s), mis tundusid ajahambale jalgu jäävat, on taas kiired tööloomad.

iOS 12

Esmane mulje on selline. Loodame, et see ka nii jääb. Sellest teadmisest iseenesest ka piisab, et endale iOS 12 alla laadida, aga kui juba uuenduste mainimiseks läks ...

iOS 12 tähtsamad uuendused

Siri Shortcuts. Siri on nüüd mõnevõrra targem ja talle on võimalik õpetada selgeks rida käsklusi, mida saab hiljem ühe võtmefraasi abil aktiveerida. Eriti kasulik peaks see olema nende tegevuste jaoks, mida sa tihti teed. Näiteks on võimalik kojumineku puhuks korralik doominoefekt rakendada. Ütled “let’s go home”, mille peale Siri kuvab sulle juhised koduni, paneb mängima sinu valitud playlisti ja saadab kodustele sõnumi, et oled teel.

Kahjuks on hetkel seadistavate äppide valik piiratud. Ja üldises IQ’s jääb Siri endiselt kõvasti Google Assistantile alla.

Screen Time. Sarnaselt Android 9 Pie’le on Apple’i uuel operatsioonsisüsteemil sisse ehitatud võimalused oma telefonikasutuse jälgimiseks. Seda nii üldkasutuse (mitu korda telefoni avad, palju teavitusi sulle tuleb jne) kui ka eraldi äppide lõikes (mitu tundi YouTube’s veedad jne). Kõige lahedam, et saad seda kasutust vastavalt enda soovile ka piirata. Funktsioon Downtime lubab sul seada ka kellavahemiku, mil su telefon ei luba end kasutada, v.a.kriitilised äpid, mis sa ise valinud oled (nt helistamine ja sõnumid).

Vanemlik kontroll. Vanemad saavad nüüd enda võsukese iPhone pea, et täielikult kontrollida, määrates, millal on Downtime, kui palju mõnda äppi võib kasutada jne. Lisaks saab lapsevanem iga nädala lõpus raporti, mis näitab kaua telefoni ja äppe kasutati. Siia kategooriasse sobitub ka FaceID uuendus, mis lubab kaks erinevat nägu salvestada, et neid telefoni lahtilukustamiseks kasutada.

Normaalsed notificationi’d ehk teavitused! Häbiväärselt kaua läks aega, aga nüüd kasutab ka iOS teavituste puhul nende grupeerimist ja ei kuva kõiki ükshaaval. Oli ka aeg.

Animoji’st sai Memoji. Nojah, tore. Keele tunneb nüüd vähemalt ära.

Väiksemaid uuendusi oli mõistagi veel, kuid eelmainitud on need suuremad, mida võiks teada. Tundub positiivne.

Silver Tilk

01.10.2018