Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Üks kuu Samsung Z Flip3 volditava telefoniga
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Augusti lõpus sain käpad külge tuttuuele Z Flip3 telefonile. Kärmelt SIM-kaart sisse ja elu volditava telefoniga sai (taas)alata. Mis on esimese kuu muljed? Mis on head ja mis on vead? Vaatame üle.

Esimene nädal – tahan akut

Pükste taskus on uus telefon veidi kobakas, kuna Flip3 on kokkuvoldituna tavalisest telefonist pea kaks korda tüsedam. Kitsamate teksade puhul on juba kaugelt paista, et midagi on püksis... Samas on Flip3 kinniselt ka kaks korda lühem, olles võrreldav pangakaardiga. Jope taskusse või naiste käekotti istub ideaalselt.

Lahtiselt on telefon sonylikult piklik, mistõttu on volüüminupud tavapärasest kõrgemale lükatud. Veidi harjumatu, aga saab hakkama. Alternatiiv oleks volüüminupud taas vasakule viia (nagu nt S10 puhul), kuid see käiks vastukarva Samsungi telefonide viimaste aastate disaini loogikale (S20, S21, Note20).

Ei tea, kas asi oli Smart Switchi rakenduses, aga Samsung S21 telefonist kraami ümber tõstmine ei sujunud päris ootuspäraselt. Pidin sama protsessi kolm korda algatama, enne kui edukalt kõik pildid, videod, dokumendid, rakendused ja muu eluks vajaliku üle toodud sain.

Juba esimese nädala lõpus mõistsin, et telefoni 3300 mAh mahutavusega aku pole minu kasutusharjumuste juures piisav. Kahel järjestikusel päeval leidsin end olukorrast, kus hommikul 100% peal olnud aku sai pika tööpäeva lõpuks läbi. Laadimiskiiruse üle rõõmustada ei saa – 15W on selline “okei” kiirus, aga kui tead, et kaks korda odavamad Samsung A52 ja A72 pakuvad 25W laadimist, siis veidi teeb morniks küll.

Võtsin kätte ja tutvusin lähemalt ka erinevate personaliseerimise võimalustega. Esimeseks ohvriks langes tilluke esiekraan – taustaks läks ise tehtud klõps kaktusest ja kena värviline kell. Ilus!

Teine nädal – üllatused ekraanil

Sel ajal kui volditava telefoni vau-faktor hakkas minu jaoks lahtuma, sai seda endiselt tunda sõprade ja kolleegide poolt. Iga kord kui telefoni lahti murdsin, saatis seda erutunud reaktsioon stiilis “oo, see on see uus, eksju”, millele järgnes “võin proovida korra?”. Kui Sulle meeldib tähelepanu ja enda telefoni aeg-ajalt jagada, siis on Z Flip3 just Sulle.

Suur ehmatus saabus, kui esmakordselt telefoni ekraani läbi päikeseprillide vaatasin – ta oli kui õlimaal! Eemaldasin ekraanilt tootja poolt peale pandud kaitsekile, et näha, kas asi selles. Kahjuks mitte. Kas asi prillides? Ei. Testisin prille teiste telefonidega ning nende ekraanidega oli kõik korras. Seega tasub arvestada, et kui kasutad autoroolis telefoni Waze rakendust, siis ei näe Sa seal toimuvat läbi päikeseprillide just liiga hästi.

Neile, kes küsivad, kas ekraani murdekohta on näha ja tunda, siis jah, on küll, kuid sellega harjub võrdlemisi kiiresti ära. Samuti ei olnud muresid ka voltimismehhanismiga, mis jättis ääretult kvaliteetse mulje.

Kolmas nädal – katsetused kaameraga

Paar korda viskas telefon sisse mõne ootamatu tarkvaralise vingerpussi – YouTube video vaadates läks ekraan mustaks ja video tuli uuesti käima panna. Muus osas on videodega seis hea, kuna Flip3 on varustatud võimekate stereokõlaritega.

Kaamera poolest pole saladus, et Samsungi volditavatest telefonidest ei leia seda kõige-kõige paremat purakat, mis Korea tootjal pakkuda. Kuskil tuleb ju uue tehnoloogia ja hinna vahel kompromisse teha. Siiski on Z Flip3 kaamera osas mõningad edusammud teinud ning enam ei saa teda võrrelda A-klassi kaameratega nagu esimese Flipi puhul. Valge tasakaaluga sai Flip3 kohati isegi paremini hakkama kui S21, mis jättis pildid veidi kollakaks. Tõsi, tööd on veel teha piltide detailsusega, harjumusega neid ületeravustada ja esikaamera kvaliteediga. Viimase asemel on mõistagi võimalik kasutada ka hoopis tagumist kaamerat, kui see meelde tuleb.

Neljas nädal – elu nagu ikka

Praeguseks hetkeks olen volditava telefoniga täielikult ära harjunud ning kasutan teda nagu iga teist telefoni. L-kujuline avamine jääb nendeks harvadeks hetkedeks, kui on vaja hommikupudru söömise kõrvalt ühe silmaga YouTube’i piiluda. Selfide tegemiseks kasutan tagakaamerat ainult siis, kui see funktsioon meelde tuleb ja kahte äppi korraga samuti kasutama ei kipu. Sama kehtib 1,9-tollise esiekraani kohta.

Endiselt pakub rõõmu ja turvatunnet teadmine, et telefoni ekraan on suletud olekus kriimustuste eest kenasti kaitstud, sest soovi korral suudad ekraanile ka küünega vagusid vedada. Meeldival kombel on väline esiekraan laitmatult puhtana säilinud.

Kokkuvõte

Üks on kindel – Flip3 on polariseeriv telefon. Otseselt külmaks ta ei jäta kedagi. Mitteametliku rahvaküsitluse tulemusena on üldine hinnang olnud positiivne. Võrreldes eelkäijaga on Flip3 hind ligi 30% soodsam, lisandunud on 120 Hz värskendussagedusega ekraan ja telefon on paremini viimistletud (nt IPX8 veekindlus, mis lubab telefoni kuni 30 minutit 1,5m sügavuses vees hoida). Ka värvivalik on põnev: kreemjas, rohekas, lilla ja must.

Etteheiteid saab teha telefoni akule, ekraani “õlisusele” ja hing ihaldab 1000 € eest ka veidi paremat kaamerat. Muus osas on tegu siiski hea telefoniga. Kui ma peaksin endale nüüd ja praegu uue telefoni ostma, siis korra käiks Z Flip3 kindlasti laua pealt läbi, aga just aku tõttu teda lõpuks siiski ei valiks.

P.S. Kui satud õigel hetkel peale, siis võid leida nii Z Flip3 kui ka Z Fold3 puhul väärt kampaaniaid. Nii võid saada ostuga kaasa kas tasuta Samsungi kõrvaklapid, CityBee vautšeri või tagasiostu kampaania raames mitusada eurot boonust telefoni ostuks.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.