Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Parim uudisteäpp!
Ma olen uudistehull. Isegi siis, kui uudiseid ei ole – jõulu esimese püha hommikul või 1. jaanuari õhtul –, sebin ma närviliselt mööda interneedust ja otsin midagi, mis kas või natukenegi uudist meenutaks.
Professionaalne kretinism, mis muud. Aga ma tean, et ma pole üksi, kõik kontorid ja kohvikud on minusuguseid täis. Hullem veelgi: minusuguseid on täis autode juhiistmed, me kontrollime uute uudiste lootuses oma telefone isegi siis, kui oleme hetkeks ristmikul punase tule taga peatunud. Meie haigusel on isegi nimi: FoMo ehk fear of missing out – paaniline hirm, et kui me oma uudisvoo ja sotsiaalmeediaga kogu aeg ühenduses pole, jääb mõni oluline asi märkamata.
Ka minu isa oli uudistehull, kuid oma õnnetuseks elas ta ajal, mil uudised tulid telekast ja ajalehest. Ta pidi kannatlikult „Aktuaalse kaamera” algust või Rahva Hääle postkasti saabumist ootama, et oma uudistesõltuvust toita. Õnneks on uudistehullu elu moodsas maailmas oluliselt lihtsam. Õnneks on internet. Õnneks on äpid.
Ma olen uudiste lugemiseks kasutanud peamiselt „Flipboardi” ja „Apple Newsi” nimelisi rakendusi. Viimase tarvitamiseks tuleb mul end küll telefonis USA „regiooni” määrata, ent eesmärk pühendab abinõu. New York Timesis ilmus aga hiljuti ülevaade 2016. aasta parimatest äppidest ja uudistehullu jaoks oli selles nimekirjas üks oluline nimetus: „Nuzzel”.
„Nuzzel” on uudiste lugemise rakendus, mille filosoofia põhineb eeldusel, et sind huvitavad samad uudised, mis paeluvad su sõpru. „Nuzzel” jälgib uudiseid ja artikleid, mida su sõbrad Twitteris ja Facebookis jagavad, ning moodustab neist uudisvoo ehk siis tekitab omamoodi tõmmise su Twitteri ja/või Facebooki fiidist selle olulise vahega, et too tõmmis on vaba ülejäänud pahnast, millega Twitter ja Facebook sind pommitavad. Ainult uudised ja artiklid, ei mingeid status update’e ega imikute fotosid (ma armastan imikuid, aga uudiseid armastan ma veel rohkem).
„Nuzzeli” voog on nupukalt kureeritav: lisaks sõprade soovitustele võimaldab see jälgida uudised teemade kaupa ja näiteks Stephen Fry või Gary Vaynerchuki jagatavaid uudiseid laseb rakendus sul ka ilma nimetatud härrade Twitteri-jälgija olemata lugeda.
„Nuzzeli” menüü on põhjalik, sa saad jälgida:
- sõprade jagatud uudiseid
- sõprade sõprade omi
- teemapõhiseid vooge
- uudised, mis sul võib-olla kahe silma vahele on jäänud
- hiljuti loetud uudiseid
- hiljuti vaadatud vooge
- isiklikke lemmikvooge
- sõprade vooge (selleks peavad nood end „Nuzzeliga” ühendama)
- „Nuzzeli” enda esiletoodud vooge
Sa võid lasta „Nuzzelil” endale teade saata, kui mõnda uudist teatav arv sõpru jaganud on: kui ikka 10 inimest su sõpruskonnast on mõnd artiklit jaganud, siis küllap tasub sinulgi seda lugeda. Kui tahad, saadab „Nuzzel” sulle korra päevas e-kirja olulisemate uudistega, mis on uudistehullu jaoks muidugi eriliselt tore, sest nii õnnestub hea õnne korral üht ja sama uudist mitu korda lugeda.
Fantastiline äpp! Võltsuudiste eest „Nuzzel” sind küll ei kaitse, aga ehk kaitsevad sind nende eest sinu sõbrad. Head sonkimist (umbes midagi sellist nuzzel nimelt eesti keeles tähendab)!
Mihkel Raud
28.02.2017