52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Telefoniga kurjategija vastu
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Olen korra valusalt vastu hambaid saanud. Lugu juhtus kaheksakümnendail ning põhjusel, mida tänapäeval keegi uskuda ei suuda.

Käisin sõpradega lauluväljakul kelgutamas, jäin teistest paarkümmend meetrit maha ning avastasin end järgmisel hetkel võõraste poiste piiramisrõngast.

„Ruja või Rock Hotel?” küsis üks.

Aimasin kohe halba. Ruja ja Rock Hotel olid tollal kaks kuumimat bändi. Ja kõige suuremat konkurenti, vähemalt fännide arvates.

„Ruja,” vastasin ausalt.

„Selge,” ütles jõmm ja virutas mulle rusikaga näkku.

Verd palju polnud, solvumist ja alandusetunnet seevastu kuhjaga. Mitte Ruja fänniks olemise pärast, vaid seetõttu, et end kaitsta ei suutnud. Miks pidanukski – mobiiltelefone tol ajal ju polnud.

Mis pagana mobiiltelefone?

enesekaitse

Kõige tavalisemaid mobiiltelefone. Ehk parimaid enesekaitsevahendeid, mille inimkond on välja mõelnud.

Kui sa mind ei usu, usu ameerika politseinikku Paul Grattan juuniorit, kes soovitab telefoni enne õhtul välja minekut kurguni täis laadida. Mitte lobisemiseks, vaid enesekaitseks. Kunagi ei tea, millal pahalane nurga tagant välja ujub. Kui su peos mobiili näeb, muutub loodetavasti ettevaatlikumaks.

Esiteks seetõttu, et sul on võimalik päti nägu üles filmida. Video abil on kurjategijaid hiljem lihtne tuvastada. Muidugi juhul, kui nad su telefoni ära ei võta.

Teiseks on sul lihtne politseid kutsuda, kui telefon haardeulatuses. Teinekord piisab telefoniga rääkimise teesklemisest, et ründaja järgmist ohvrit otsima suunata.

Kolmandaks on sind mobla abil lihtne träkkida, kui telefonile vastava loa annad ning spetsiaalse äpi tõmbad. Lähed õhtul Kopli parki jooksma ja kui mingil põhjusel pikemaks seisma jääd, lendab vastav alert sinna, kuhu vaja. Näiteks elukaaslase telefoni.

Neljandaks on nii App Store kui ka Google’i pood tiine äppidest, mis enesekaitsevõtteid õpetavad. Kallaletungi hetkel on neid küll hilja omandama hakata, kuid enne õue minekut tasub mõned telefoniekraanilt meelde tuletada.

Ja viiendaks on mobiiltelefon reaalne relv, millega kurikaeladele vastu hakata.

„Telefon pole tingimata ideaalne relv, aga parem suvaline ese peos kui tühi pihk,” kinnitab asjatundja ehk ameeriklasest politseinik Paul Grattan jun.

Nii et võta telefon julgesti ööklubisse kaasa. Isegi, kui esmalt kahtled, kas sul seda lõbustusasutuses vajagi läheb.

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.