Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 jätkab Euroopa kliimaliidrite edetabeli esikolmikus
07.05.2024


Tele2 Gruppi tunnustati väljaande Financial Times ja andmeportaali Statista koostatud Euroopa kliimaliidrite edetabelis teise kohaga, seejuures on Tele2 ühtlasi telekommunikatsioonivaldkonna liider.
 

Juba neljandat aastat koostab väljaanne Financial Times koostöös Statistaga Euroopa 500 kliimaliidri edetabelit. Tele2 Grupp pälvis sel aastal nimekirjas 87,9 punktiga teise koha, olles esikolmikus ainus telekommunikatsiooniettevõte. Kliimaliidrite edetabelis jagatakse punkte kasvuhoonegaaside (KHG) heitkoguste vähendamise eest, muuhulgas ka näiteks läbipaistvuse eest kogu tarneahela heitkoguse avaldamisel. „Kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamine on igale ettevõttele paras proovikivi. Kõige suuremad KHG emissioonide tekitajad on energiakasutus, fossiilsete kütuste kasutamine sõidukites ning ostetud teenuste ja kaupade mõju,“ selgitas Tele2 Eesti jätkusuutlikkuse valdkonna juht Kristiina Aljas-Saarma

Aljas-Saarma toob välja, et Tele2 Eesti on juurutanud sõidukite poliitika, mis edendab elektriautode kasutuselevõttu. “Lisaks teeme igal aastal pingutusi taastuvenergia osakaalu suurendamiseks ja energiatarbimise optimeerimiseks. Eestis suurendame päikeseenergia kasutamist ning viime Tele2 võrku üle uuele 5G tehnoloogiale, mis võrreldes vanemate tehnoloogiatega võimaldab edastada rohkem megabaite sama energiakulu juures,” lisas ta.

Tele2 Grupi jätkusuutlikkuse juht Erik Wottrich tõdeb, et ettevõttel on au olla teist aastat järjest edetabeli esikolmikus. “Kliimamuutuste vastu võitlemine on Tele2 prioriteediks ja punktiskoori kasv kinnitab, et oleme õigel teel. Soovime olla jätkusuutlikkuse vallas teerajajad – nüüd oleme taas sammu võrra lähemal eesmärgile saavutada oma tegevuses ja väärtusahelas 2035. aastaks nullilähedased heitkogused,” tõdes Wottrich. 

Kui eelmisel aastal pälvis edetabelis esikoha Tele2, siis sel aastal on 88,8 punktiga võitjaks Ühendkuningriigi lennujuhtimisteenuse pakkuja National Air Traffic Services. 

Kliimaliidrite täispikk nimekiri on leitav siit

Tele2 Eesti kuulub rahvusvahelisse Tele2 Gruppi, mis pakub parima hinnaga kvaliteetseid side- ja kaabeltelevisiooniteenuseid rohkem kui 13 miljonile kliendile üle Euroopa.