Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2: telekomisektor tegi mullu rekordilisi investeeringuid
30.01.2024


Kõrgele inflatsioonile ja kulude kasvule vaatama pakkus Tele2 Eesti eelmisel aastal jätkuvalt mõistliku hinnaga kvaliteetseid teenuseid, tuues esimesena turule 5G kõnekaardi ning kasvatades lõpptarbijate teenuste tulu, selgus ettevõtte majandustulemustest.

Tele2 kliendibaas jätkas 2023. aastal kasvu, suurenedes põhiäris ehk lepingulistes mobiiliteenustes ligi 8000 kliendi võrra. Kasvu tagasid piiramatud lahendused, mitmeid lisaväärtusteenuseid, turvalisust sisaldavad paketid ning Eesti telekomide parim klienditeenindus. “Uuringufirma Dive teeninduskvaliteedi uuringu kohaselt saime juba kolmandat aastat järjest kinnitust, et oleme Eesti parima teenindusega sideettevõtte. Samuti võtsime Eesti Parim Teenindaja 2023 konkursilt kolmikvõidu. Tegemist on tiitlitega, mida Tele2-s väga väärtustame ja see on aastatepikkuse töö tulemus. Jätkame pingutust, et pakkuda ka edaspidi oma klientidele parimaid teenuseid ja teenindust,” ütles Tele2 Eesti juht Margus Nõlvak.

2023. aastal pani Tele2 suurt rõhku turvalisusele, lisades kõikidele kevadel uutena turule toodud mobiilipakettidele Digikaitse teenuse, mis on seni igas kuus ära hoidnud kümneid miljoneid turvaohte. “Tele2 laiem strateegia keskendub digitaalse turvalisuse ja privaatsuse tugevdamisele. Eelmisel aastal võtsime kasutusele infoturvalisuse juhtimissüsteemi rahvusvahelise standardi ISO 27001 ning oleme oluliselt investeerinud oma infoturbe infrastruktuuri ja töötajate koolitamisse, et kaitsta oma klientide ning partnerite andmeid parimal viisil," rõhutas Nõlvak.

Viimase paari aasta suurimaks väljakutseks on olnud kõrge inflatsioon ja selle tõttu järjest suurenevad kulud. Vaatamata sellele kasvas Tele2 teenuste tulu möödunud aastal võrreldes 2022. aastaga 5%. “Selle taga on Tele2 mõistlikud hinnad, mis ei ole tõusnud kulude kasvuga sarnases tempos. Soovime oma klientidele pakkuda jätkuvalt hea hinnaga parimat teenust, tulles pidevalt turule uute ja just nende vajadustele vastavate toodetega. Näiteks tõime 2023. aasta lõpus Eestis esimese operaatorina müügile 5G-toega kõnekaardid, et kõik meie kliendid saaksid nautida parima kvaliteediga ülikiiret internetti,” ütles Nõlvak.

Üha suurenevatele püsikuludele lisaks kasvasid eelmisel aastal oluliselt investeeringud. Seda eelkõige andmemahtude kasvamise ja geopoliitilise olukorra tõttu. “Telekomisektor ei ole kunagi teinud niivõrd suuri investeeringuid võrgu arendamisse kui 2023. aastal ja nende mahud kasvavad tänavu veelgi,” kommenteeris Nõlvak. Eelmisel aastal kahekordistas Tele2 investeeringuid, panustades 16,3 miljonit ehk üle 19% ettevõtte käibest tugisüsteemide arendamisse, andmemahtude kasvatamisse ja toimepidevuse tagamisse. Aastaga kasvatas ettevõte 5G-võrku lausa kuus korda, viis viienda põlvkonna mobiilside 122 asulasse üle Eesti ja püstitas uue kodumaise andmesidekiiruse rekordi.

“Teenuste täiustamise kõrval oli ja on meil jätkuvalt fookuses oma töötajate hoidmine ja see, kuidas on Tele2s töötada ning mil viisil me oma inimesi väärtustame, paistis välja ka ettevõttest väljapoole. Järjepidev töö tõi ka selles vallas meile suurepärase tulemuse – oleme Eesti ihaldusväärseimate tööandjate seas!” ütles Nõlvak.

  2023 2022 Kasv (%)
Kogu kliendibaas 473 161 469 524 1%
Lõpptarbijate teenuste tulu (EuSR) € 60,71 mln € 57,59 mln 5%
Kasum (EBITDA) € 25,25 mln € 25,00 mln 1%