Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 majandustulemused: kliendibaas kasvas ligi 21 000 sõbra võrra!
19.07.2022

Juuni lõpu seisuga on Tele2 kliente 467 130. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, on kliendibaas kasvanud 5% ehk 21 000 sõbra võrra, selgub Tele2 selle aasta teise kvartali majandustulemustest. Kliendibaas on kasvanud pea kõigis segmentides, märkimisväärselt aga just mobiilse interneti ja TV kasutajate seas.

“Tugev kliendibaasi kasv koos jätkuvate edasiarendustega klientide hoidmisel on meid viinud jõulisele iga-aastasele klientide ja tulude kasvule,” sõnab Tele2 Eesti juht Chris Robbins. “Keskendumine turuliidri positsioonile parima klienditeeninduse pakkumisel kajastub selles, et oleme Kantar Emori uuringu järgi juba teist aastat järjest enim soovitatud telekommunikatsiooni ettevõte Eestis,” toonitab Robbins. 

Võrreldes selle aasta andmeid 2021. aasta teise kvartali tulemustega, on 8% kasvanud ka lõpptarbijate teenuste käive. Robbinsi sõnul on kasvu taga eelkõige kliendibaasi kasv. Samuti on taastunud ka klientide reisimine, mis tähendab omakorda seda, et inimesed vajavad üha rohkem meie teenuseid ka välismaal olles. 

Tele2 kasum enne kulumit ja peale reinti (EBITDAal) oli 2022. aasta teises kvartalis üle 4,6 miljoni. “Hoolimata hoogsast inflatsioonist ja energiahindade kasvust, mis ka Tele2-te mõjutab, oleme suutnud kasvatada EBITDAal 11% eelmise aasta sama perioodiga võrreldes. Kasvu mõjutavad nii kliendibaasi suurenemine, aga ka suurenenud nõudlus internetiteenuste järele, mis on meie jaoks kuluefektiivsem,” selgitab Robbins. 

Kasumi kõrval on oluline rääkida ka Tele2 investeeringutest. “Panustame hoogsalt nii leviala parandamisse kui ka 5G-võrgu arendamisse. Juba praegu saavad meie kliendid olla 5G-võrgus Noblessneri, Telliskivi Loomelinnaku ja Viru keskuse piirkonnas, pealinnast väljaspool ka Kiisal,” sõnab Robbins. Suve jooksul laiendab Tele2 5G-leviala Tallinn kesklinnas ning sügisel teeb 5G oma klientidele kättesaadavaks ka Mustamäel. 

Tele2 pakub mõistliku hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid Eestis ligi 500 000 kliendile. Ettevõtte tegevusvaldkonda kuulub ka kõrgkäideldavate sidelahenduste osutamine riigi- ja erasektorile, andmeside transmissiooni pakkumine operaatoritele, andmekeskustele, sisuteenuste osutajatele, pankadele ja teistele äriklientidele.