Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Raadiolink – kiire ja stabiilne internetiühendus üle õhu sinu ettevõttele
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

 

Raadiolink on hea alternatiiv valguskaablile, pakkudes ülikiiret ja stabiilset internetiühendust üle õhu. Raadiolink sobib ettevõtetele, kelleni valguskaabel ei ulatu ning kellele on oluline luua kiire internetiühendus ükskõik missuguses Eestimaa paigas. Samuti ka neile, kelleni ulatub küll valguskaabel, kuid kes tahavad maandada ettevõtte riske tagavara ühendusega, mis ei oleks kaablist sõltuv. 

Valguskaabli asendus püsiühenduseks 

Lisaks sellele, et raadiolink on hea alternatiiv valguskaablile, on sellel ka oluline eelis 4G-võrguühenduse ees. Kui 4G-ühendus võib olla ebastabiilne, sõltudes kasutajate arvust ja tarbimismahust, siis raadiolingiga saab Tele2 pakkuda ärikliendile alla- ja üleslaadimiskiirusi kuni 1Gbit/s. Selleks kasutab Tele2 23GHz sagedustel töötavaid seadmeid, mis võimaldavad madalat latentsust ja kõrgeid kiirusi. Kõigi raadiolinkide ja valguskaablite püsiühendusi monitoorib ööpäevaringselt Tele2 juhtimiskeskus. Tänu sellele on saab võimalikele riketele reageerida juba ennetavalt.  

Kellele sobib teenus kõige paremini? 

Raadiolink hea lahendus ka neile äriklientidele, kes ei ole valmis viiekohalisi summasid valguskaabli ehituseks maksma; aga ka neile, kes tahavad riskide maandamiseks mõlemaid internetiühendusi kasutada. Kui valguskaabli ehitamine on kulukam ja võib võtta aega paarist kuust poole aastani, siis raadiolinkide teenus on võimalik klientideni viia kõigest nädalatega. 

Internetiühendus on paljude ettevõtete jaoks kriitilise tähtsusega ja ühenduse puudumine võib tähendada märgilist käibe kaotust. Internetiühenduse rikete riskide maandamiseks on hea praktika ühendused dubleerida. Nii annab üle õhu leviv raadiolingi ühendus kindluse, et ettevõttele kriitiline internetiühendus on kaitstud ka olukordades, kus võib ette tulla kaabli rikkeid.   

Tele2 raadiolingiga püsiühenduse klientideks on nii ärikliendid kui ka avaliku sektori ettevõtted ja asutused. Üheks silmapaisvaks näiteks on koostöös ühe avaliku sektori asutusega loodud ühendus, mille algus- ja lõpp-punkti vahele jääb Ülemiste järv. 

Kuidas näeb välja raadiolingi paigaldus? 

Kui ühenduse loomiseks vajalikud tingimused on kliendiga täpsustatud ja üle kinnitatud, algab ühenduseks vajalike seadmete paigaldus. Ühenduse loomiseks paigaldame ühe seadme Tele2 mobiilsidemasti ja teise Sinu hoone katusele, et tagada seadmete omavaheline otsenähtavus. Selleks kasutame kogenud spetsialiste, kes veenduvad koos kliendiga, kuhu saab seadmed paigutada parima tulemuse saavutamiseks. Seejärel seadistavad võrguinsenerid seadmed vastavalt Sinu soovidele ning tehnikud paigaldavad seadmed ja teevad kindlaks, et kõik töötab. Sinul jääb üle ainult ühendada raadiolingi kliendipoolse seadme külge oma ruuter ja kasutada kiiret ühendust. 

Kust saada lisainfot? 

Raadiolingi ühenduse kohta täpsema info saamiseks pöördu Tele2 rahvusvahelise müügi osakonda, saates kirja aadressil erilahendused@tele2.ee. Palun jäta oma kontaktandmed ja võimalusel ka väike kirjeldus oma ettevõtte vajadustest. Võtame ühendust ühe tööpäeva jooksul ja arutame üheskoos läbi, milline lahendus on Sulle kõige parem. Lisainfot meie erilahenduste kohta saad lugeda ka SIIT.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!