Tänapäeval on reeglina ettevõtete kõige suurem vara digitaalsel kujul, mitte füüsilisel, mille kaitsmiseks kunagi piisas G4S teenusest. Digitaalset vara tuleb kaitsta täpselt sama moodi, kuid paraku G4S teenusest selleks ei piisa. Koostöös OIXIOga teeme kindlaks, kas Sinu digivara on kindlalt kaitstud või mitte.
Küberturbe analüüs annab ülevaate IT-taristu turvalisuse hetkeolukorrast. Küsimustik baseerub tuntud turbestandarditel, eelkõige CIS raamistikul, kuid ka ISO27001 ja OIXIO spetsialistide parimatel praktikatel.
Analüüs koosneb ~100-st kontrollküsimusest ja skoopi kuulub kogu ettevõte põhi IT-taristu (võrk; lõppkasutaja seadmed; serverid, teenused ja rakendused; kasutajaõigused ja ligipääsud; e-mail; andmete- ja failihaldus jne).
Analüüsi teostamiseks puudub vajadus ligipääsuks IT-süsteemidele. Analüüs viiakse läbi vestluse korras ja põhineb IT eest vastutava inimese ütlustel.
Analüüsi käigus selgitame välja ettevõtte tänase küberturbe küpsusastme ja loome vajadusel tegevusplaani, mis aitab ettevõttel küpsustaset tõsta.
Arvesta, et küberründe oht ei sõltu sellest kas Sinu andmed on väärtuslikud kurjategijale, vaid sellest. kas need on väärtuslikud Sinule. Enamik küberründeid ei pööra mingit tähelepanu kasutaja isikule, vaid sihivad valimatult kõiki kaitsmata seadmeid ja kasutajakontosid.
Koostöös IT-ettevõtte OIXIOga tehtava analüüsi tulemusena:
Analüüsi teostamiseks ei ole vaja ligipääsu IT-süsteemidele. Analüüs viiakse läbi vestluse korras ja põhineb IT eest vastutava inimese ütlustel.