3G võrgu sulgemine
Alustame samuti järk-järgult oma 3G võrgu sulgemist ja teeme seda Eesti telekomidest viimase operaatorina 2025. aasta lõpuks.
Tele2 sulgeb oma 3G võrgu 2025. aasta lõpuks
Võrkude sulgemise trend on maailmas ja ka meie lähiregioonis kestnud juba aastaid. Alustame samuti järk-järgult oma 3G võrgu sulgemist ja teeme seda Eesti telekomidest viimase operaatorina 2025. aasta lõpuks, maakondade kaupa:
-
alates 05.2025 Lääne-Eestis ja saartel;
-
alates 09.2025 Tallinnas ja Harjumaal;
-
alates 11.2025 Ida- ja Lääne-Virumaal, Kesk- ja Kagu-Eestis.
See on positiivne samm, mis võimaldab meil suunata rohkem ressursse 4G ja 5G arendusse ning tagada kiirema ja stabiilsema internetiühenduse. Enamik kõnesid toimub juba 4G võrgus ja 5G toob täiesti uued võimalused ning veelgi parema kasutuskogemuse. Sellega tagame oma klientidele moodsaima tehnoloogia ja kõrge kvaliteediga teenuse.
Keda see mõjutab?
Enamik meie kliente kasutab juba praegu mobiilset andme- ja kõnesidet peamiselt 4G võrgus. Samuti laiendame pidevalt Tele2 5G võrku, millega koos kasvavad ka andmesideliikluse mahud – näiteks eelmisel aastal suurendasime 5G leviala lausa 600%!
3G võrgu sulgemine puudutab kõige enam kliente, kes kasutavad vaid 3G võrgus toimivat modemit (netipulka või ruuterit). Neil internetiseadmetel puudub võimekus ühenduda 4G ja 5G võrguga ja neid ei saa pärast 3G võrgu sulgemist enam kasutada. Telefonidel, millel puudub VoLTE tugi (4G kõned), jäävad kõned toimima 2G võrgus, mis on toimiv lahendus, aga kasutuskogemuse mõistes eelmise sajandi hõnguga. 3G, VoLTE toe või selle puudumise kohta leiab infot seadme edasimüüja või tootja kodulehelt ja kasutusjuhendist.
Mida soovitame?
Soovitame aegsasti kasutusele võtta VoLTE toega telefoni, mis on tulevikukindel ja pakub märksa paremat mobiilikõnede kvaliteeti. Esmase vihje VoLTE toe olemasolu kohta annab telefon ise – enamike telefonimudelite ekraani ülaservas on näha, mis võrku või tehnoloogiat seade parasjagu kasutab: 2G, 3G, 4G/VoLTE või 5G.
Uuemate nutitelefonide puhul tasub kontrollida, kas seadete alt on VoLTE teenus sisse lülitatud. See tasuks igal juhul aktiveerida, et ka 4G võrgus oleks kõrgeim kvaliteet tagatud.
Soovitame juba aegsasti üle vaadata oma internetiseadmed (netipulk, ruuter, modem sülearvutis vmt). Uuemad seadmed toovad kasutajani suuremad internetikiirused, uuemate ruuterite puhul paraneb varasemaga võrreldes kodune wifi kvaliteet ja turvalisus.
Äriklientidel soovitame üle vaadata oma seadmepark, väikest andmesidemahtu vajavad seadmed (nt vee- ja elektrimõõdikud) töötavad suure tõenäosusega probleemideta edasi ka 2G võrgus. Uute seadmete tellimisel soovitame tootjalt uurida, kas need toetavad minimaalselt 4G-d. Tasub mõelda ka teiste mobiilset andmesidet kasutatavate seadmete (nt netipulgad, rajakaamerad jmt, mis 4G-d ei toeta) väljavahetamise peale.
Loe ka meie blogist, kuidas see muutus sind mõjutab ja milliseid eeliseid 5G pakub!