Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Silver: 10 küsimust parema teeninduse pakkumiseks
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Meie superkangelasest müügispetsialistilt Silver Meierilt nii esitas kui ka vastas mõnele küsimusele, et teisigi tulevasi klienditeeninduse staare olulistele teemadele mõtlema inspireerida!

Kuidas siis saada superkangelaseks?

Ma usun, et me kõik tahame olla klienditeeninduse superkangelased ja enamik meist ei oleks Tele2s, kui me ei tahaks kahe käega alla kirjutada Maailma Parima Teeninduse pakkumise soovile ja selle nimel töötada. Aga minu elukogemus näitab, et kui tahta midagi paremini teha, tuleb selle suunas läbimõeldult liikuda. Niisiis, ei aita see, kui ärkad ühel neljapäeval üles ja mõtled, et tänasest oled teenindajana veelgi toredam ja müügimehena senisest edukam – selle kõige saavutamiseks tasub plaanid paika panna. 

Eriti kasulik on end aeg-ajalt analüüsida ja mõelda sellele, mida ma üldse tahan ja kuidas ma edasi liikuda tahan? Kogusin kokku 10 küsimust ning soovitan teile: mõelge nendele küsimustele – veel parem, pange enda vastused kirja –, sest need aitavad fookuse paika seada, mõista, mis suunas tuleb areneda ning neile on ka hea tagasi vaadata.

1. Mis teeb minu jaoks teenindusest hea teeninduse?

Kuidas saan üldse pakkuda head teenindust, kui ma pole enda jaoks defineerinud, mis see on? Kas ma tahan olla tähelepanelik ja konkreetne, või meelt lahutav ja empaatiline? 

Mina olen enda jaoks olen läbi mõelnud, et hea teenindajana märkan detaile ning see tähendab ka suuremat hoolivust. Mina kliendina tahaksin tunda, et olen oodatud – seepärast tahan seda ka teistele pakkuda. Nii et edaspidi tean, millele keskenduda: minu jaoks on olulised detailid.

2. Kuidas saan hea teha veel paremaks?

Mis on see salanipp, mis minu arvates heale teenindusele viimase lihvi annab?

Minu soe soovitus: võta klienti mitte kliendi, vaid sõbrana. Esindus on töötajale kodu ning klient on see külaline, kes tuli sinu juurde koju uudistama. Uue korteri puhul või maja puhul omanik näidata, mida kõike uut seal on – nii võiks toimida ka esinduse töötaja. 

3. Millised on teenindaja kõige olulisemad iseloomuomadused?

See küsimus võiks aidata mõista, milliseid iseloomuomadusi peaksin endas arendama. Kui ma arvan, et hea teenindaja võiks olla julge, siis kuidas saaksin ise seda oskust endas arendada? Kui ka kohe ei oska selles suunas liikuda, siis vähemalt tean, mis arendamist vajab. 

Minu jaoks on need iseloomuomadused hoolivus, julgus, sõbralikkus, positiivsus.

4. Milline on minu enda parim teeninduskogemus?

Mõtle viimasele korrale, kui ise kliendina teeninduskogemusega rahule jäid – või lausa väga positiivselt üllatusid. Mida teenindaja õigesti tegi? Mida võiksid temalt õppida?

Mina pean tõdema, et õpin tihti omaenda kolleegide pealt.

5. Mis on hea teeninduse pakkumise eelduseks?

Raske oleks ju head teenindust pakkuda, kui palk on kehv või ülemus kuri. Sellised asjad ei motiveeri ning võivad su pinge alla panna. Seega tasub alati mõelda, kas sul on olemas kõik, mis hea teeninduse pakkumise eelduseks olemas.

Minu jaoks on kõige olulisemad toetav töökollektiiv, mõnus õhkkond, motiveeriv palk, hea tuju. Viimast saab just iseenda puhul arendada!

6. Kuidas saan tunnustada kolleegi, kes pakub eriti head teenindust?

Alati ei tasu mõelda ka endale. Mõnus õhkkondki ju algab sellest, kui kolleegid tunnevad end enesekindlalt ja tunnevad, et nad on väärtustatud. 

Seetõttu: soovitan kolleegidele mainida, et nad on tublid ja toredad, ning õnnestumiste eest kiita. What goes around, comes around.

7. Kas mul on eeskujusid, keda teenindusalaselt järgida?

Ütleb ju vanasõnagi, et loll õpib enda, tark teiste vigadest – seega tuleks teiste kogemusest kindlasti šnitti võtta. Ja no muidugi mitte ainult ebaõnnestumistest, vaid ka vahvatest õnnestumistest.

Pean siinkohal kohe ise ütlema, et minul kindlaid eeskujusid ei ole. Võibolla ei peagi olema ühtegi teeninduse superstaari, keda jälgida – aga samas olen kindel, et mõnda inimest võib see väga aidata.

8. Mis on parim teenindusalane nipp, mida kunagi kuulnud olen?

Kui midagi head kuuled, tasub see ka meelde jätta. Nii lihtne ongi. Kui ühtegi nippi ei tea, siis ma usun, et tasub meie teenindusblogis ringi surfata, sest minu kolleegid on enda kogemusest juba omajagu võlutrikke jaganud. 

Minu jaoks alati meelde jäänud, et teeninduse aluseks on olla aus nii iseenda kui klienti suhtes. Klient tajub seda ning on seeläbi ka teenindaja vastu avatum.

9. Milliseid soovitusi ma annaksin alles alustavale iseendale?

Vahel tasub mõelda tagasi ka enda kogemusele. Kas mäletad enda esimest tööpäeva? Esimest kuud teenindajana? Esimest valusat kogemust või hiljutist õnnestumist? Need tasub meelde jätta. 

Tagantjärele soovituste koostamine võib endalegi ootamatult võtta kokku mõned põhitõed, mis aastatega õppinud oled ja mis endalegi võiks püsivalt meelde jääda. Mina panin enda mõtted kirja esimesse postitusse.

10. Milline on minu arenguplaan paremaks teenindajaks saamisel?

Kas sul välja mõeldud kindlad sammud enda arengu juhtimiseks? 

Mina soovitan enda poolt: ära mõtle üle, see ei pea ju tingimata olema strateegiline Exceli-tabel, vaid selleks võib olla ka kindlate omaduste arendamine, kolleegidega regulaarsete mõttevahetuste planeerimine või muu kasulik.

 

Silver Meier

Tele2 müügispetsialist

 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!