memory

Mida teha, kui telefoni mälu saab täis?

Tõenäoliselt oled kokku puutunud olukorraga, kui telefon keeldub pildistamast, filmimast või midagi alla laadimast. Tavaliselt on tõrke põhjuseks see, et telefonimälu on täis. Frustreeriv, eks. Mida selle vältimiseks teha?

Loe edasi

nutilukustus

Minu tee võtmevaba elu poole

Mis tunne Sul tekib, kui keegi tuleb Sinu juurde jutuga, et ta teeb Sinu koduukse mobiiliga avatavaks? Täpselt kolm kuud tagasi minuga nii juhtus ja täpselt kolme sekundiga tekkis mul ka miljon küsimust: millal, kuidas, kui palju maksab, kas on turvaline ja nii edasi.

Loe edasi

ios-14

iOS 14 kõige tähtsamad uuendused

Septembri keskel nägi ilmavalgust Apple’i operatsioonisüsteemi 14. versioon, loogilise nimega iOS 14. Mis on peamised uuendused?

Loe edasi


android-11

5 parimat uuendust Android 11 juures

Asi on viimaks ametlik. Pärast ligi kolmekuulist beeta versioonide möllu, on Androidi operatsioonisüsteemi 11. versioon ametlikult väljas. Vaatame üle 5 kõige tähtsamat uuendust, mis Android 11 endaga kaasa toob.

Loe edasi

ruuter

Aeglane Wi-Fi? Aeg ruuter välja vahetada

Lugusid elust enesest ehk sellest, kuidas ma pärast aastate pikkust piinlemist koju kiire neti sain.

Loe edasi

kriimud

VIDEO: Telefoni kriimustuste eest kaitsmine

Kas telefoni kriimustuste eest kaitsmiseks piisab mullikilest ja eraldi seljakotist? Vaata järgi.

Vaata videot


megapikslid

Megapikslist tähtsam: mis tegelikult tagab pildi kõrge kvaliteedi?

Meist paljude jaoks on nutitelefoni puhul tähtsuselt esimeseks funktsiooniks pildistamine. Kas hea pildi tegemiseks piisab suurest megapikslite arvust või vajab kompott ka muid koostisosi?

Loe edasi

ongitsuskirjad

Kuidas end õngitsuskirjade eest kaitsta?

Õngitsuskirjad on viimasel ajal nii heaks läinud, et konksu otsa langemise oht on järjest suurem. Kuidas õngitsuskiri ära tunda ja mida sellise kirjaga teha?

Vaata videot

telefon lapsele

Milline telefon sobib koolilapsele?

Kooliaasta on kohe algamas ning koos kooliks vajalike vihikute ja pliiatsite varumisega saabub paljudes peredes ka aeg valida lapsele uus nutitelefon. Siin mõned näpunäited, mida kõige selle juures silmas pidama peaks.

Loe edasi


veebipettused

Puust ja punaseks: kuidas internetis mitte tünga saada?

Aastaid tagasi öeldi, et me liigume suunas, kus ei varastata mitte asju, vaid andmeid. Reaalsuskontroll: selline tulevik on täna kätte jõudnud. Veebipettused on laiemalt levinud kui kunagi varem. Kuidas end nende eest kaitsta?

Loe edasi

kommid

Kuidas valida mobiilipaketti?

Inimestele reeglina meeldivad lihtsad valikud. Kas Orbit või Dirol? Kas abikaasale kinkida tulpe või roose? Kas jalutada rannas või metsas? Mobiilipaketi valik võiks samuti nii lihtne olla. Siin 3 põhimõtet, millest paketi valikul lähtuda.

Loe edasi

go3

Ära murra pead – suvised filmi- ja sarjasoovitused

Kas oled mõnikord teinud teleka lahti, et midagi vaadata ja siis sa kerid ja kerid ja kerid. Dokumentaal? Märulifilm? Mõni spordikanal? Mitte miski ei tundu õige.

Loe edasi


tele2 epood

5 põhjust, miks Tele2st telefoni MITTE osta

Kas telefon on kriimustatud ja kaamera kvaliteet aja hammasrataste vahele jäänud? Või on tehnoloogilised lahendused märkamatult teise ajastusse arenenud? Ilmselt vajad Sa uut telefoni.

Loe edasi

müük

Kuidas alustava ettevõttena müüginumbrid taevasse lennutada?

Kolm aastat tagasi loodud tööstusautomaatika müügi ja masinaehitusega tegelev ettevõte KEMERI on tänaseks oma kliendibaasi mitmekordselt kasvatanud ja vaatab nüüd aktiivselt ka välisturgude poole. Siin nipid, kuidas sama teha.

Loe edasi

ilmaennustus

Parimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik, ettearvamatu ning kes ei teaks mõnd head anekdooti teemal: eelmisel aastal oli jõulude ja jaanipäeva ilmaerinevus 2 kraadi – jõulude ajal oli soojem.

Loe edasi


veekindlus

Kui vee- ja tolmukindel on Sinu nutitelefon ehk IP67 ja IP68 tähendused

Kui maailmas on kohti, kus Sind telefoni vee- ja tolmukindlus huvitama peaks, siis Eesti on kindlasti üks nendest. Vaatame üle, mida lühendid IP67 ja IP68 tähendavad ning miks nad olulised on.

Loe edasi

Elektritakso

Kuidas kriisi ajal oma äri kasvatada?

Koroonakriis vähendas päeva pealt paljude ettevõtete tegutsemisvõimalusi. Osa ettevõtjaid oli sunnitud oma töö pausile panema, teine osa aga leidis võimaluse tegevuse ümberkohandamiseks.

Loe edasi

P40 äpid

Kuidas saada äppe Huawei P40 telefoni?

Huawei P40 seeria telefonide puhul pead arvestama, et nendest ei leia Sa enam vana head tuttavat Google Play rakenduste poodi. Seetõttu tuleb lemmikäppide hankimiseks kasutada teisi viise.

Loe edasi


DolmIT

Kuidas oma ettevõte müügitulu aastaga 150% kasvatada?

Iga ettevõte tahab kasvada, aga sageli ei teata, kuidas seda saavutada. Tarkvaraarendusettevõte Dolm IT kasvatas möödunud aastal ekspordi toel oma müügitulu ligi 150%. Ettevõtte asutaja ja juht Mait Piir jagab oma kogemusi.

Loe edasi

Lapse esimene telefon

Kuidas valida lapsele sobiv telefon?

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Loe edasi

elu-ilma-internetita

Moodsa aja väljakutse: 5 päeva internetita!

Mind ümbritsevad kaunid metsatukad, koduhoovil jalutavad metsloomad, värske õhk ning kahjuks või õnneks ka Tele2 piiramatu internet. Kes Tele2 „Kus värsket õhku, seal internetti“ kampaaniat mäletab, siis nii ongi. Internet on siin Valgamaa metsas sama võimas kui Tallinna kesklinnas.

Loe edasi


videokandideerimine

Kuidas kandideerimisel videoga silma jääda?

Kui tööturul aktiivselt ringi vaadata, võid leida end olukorrast, kus tööandja palub peale CV esitamist saata ka videovastus või veelgi enam – CV asemel hoopis videotutvustus. Seega on oluline mõelda, kuidas oma videoga silma jääda. Siit Sulle mõned nipid.

Loe edasi

motivatsioon

Kuidas hoida töötajate motivatsiooni distantsilt?

Distantsitöö on nii mõnegi juhi jaoks suureks väljakutseks. Kuidas oma meeskonna motivatsiooni ja tulemusi distantsijuhtimise abil hoida? Siin paar olulist nõuannet, kuidas kriisist tugevama meeskonnana väljuda.

Loe edasi

ruuter

Millist ruuterit valida?

Otsid koju või kontorisse netti ja ei ole päris kindel, millist tüüpi ruuter Sinu jaoks see õige on? Selgitame välja, milline seade milliseks olukorraks kõige paremini sobib.

Loe edasi


ekraani puhastamine

Kuidas telefoni ekraani ohutult ja õigesti puhastada?

Viiruste leviku tõkestamise üheks alustalaks on tihe käte pesemine ja näopiirkonna katsumise vältimine. Samas peaksid nakatumisohu vähendamiseks regulaarselt ka enda telefoni puhastama. Siin näpunäited, kuidas telefoni õigesti puhastada.

Loe edasi

Kodukontor

Töö kodust: kuidas edukalt kohaneda?

Kuna paljude jaoks saab järgnevatel nädalatel kodust kontor, siis siin on mõned soovitused, kuidas uue töökorraldusega võimalikult hästi kohaneda. Et töö ikka tehtud saaks ja eraelu elatud saaks.

Loe edasi

Kodune wifi

Kuhu paigutada ruuter, et saada parim WiFi-ühendus

Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Kuhu ja kuidas paigutada ruuter, et saada kodus parim WiFi-ühendus?

Loe edasi


Andmekasutus

Kui palju mul netti alles on?!

Oled end mõnikord avastanud olukorrast, kus ükski veebirakendus ennast Sinu nutiseadmes ära ei lae? Kas tõesti sai nett juba otsa?! Ometi peaks mul olema hunnikutes gigabaite, mida iganes need imeloomad endast ka ei kujutaks.

Loe edasi

controlab

Kuidas väikeettevõttena kliendi usaldus võita?

Usalduse loomine on oluline, aga kui ettevõte on veel vähetuntud, tuleb enamasti klientide usalduse loomiseks kõvasti vaeva näha. Arhitektibüroo Control AB OÜ juhataja Toivo Vaher annab nõu, mil viisil väikeettevõtjana klientide usaldust võita.

Loe edasi

autolevi

Kuidas luua 30 000 kliendiga ettevõte? Autolevi näitel

Kuidas ehitada nullist üles 30 000 kasutajaga teenus, mis töötab Eestis, Lätis ja Soomes? Autolevi asutaja Tauri Kärson annab nõu, mis aitas temal eduka ettevõte luua.

Loe edasi


internet

Neli lihtsat nippi, millega nutitelefonis netti säästa

Millised tegevused säästavad nutitelefoni andmemahtu, et kõige põnevama tegevuse ajal see otsa ei saaks? Siin neli lihtsat nippi.

Loe edasi

kaugtöö

Kuidas võtta kaugtööst maksimum?

Kaugtöötamine ehk töö tegemine välismaalt kogub üha enam populaarsust. Seda eriti just eestlaste seas, kes vihma ja külmakraadide eest hea meelega kuhugi sooja peitu poevad.

Loe edasi

ByNew

Kuidas väikeettevõtjana edu saavutada?

Ettevõtlusega alustamine eeldab head äriideed, tahtejõudu ja riskivalmidust. Kuidas aga väikeettevõtjana oma äri kasvatama hakata ja väljakutsed edukalt ületada? Graafilise disaini stuudio BYNEW asjutaja ja loovjuht Ronald Uus jagab oma kogemusi.

Loe edasi