Teletarkus

Artiklid, mis jagavad ekspertnõu

autojuhi-apid

5 äppi, mis teevad autojuhi elu mugavamaks

Kevad toob teedele rohkem liiklejaid. Kuidas aga vältida tüütuid ummikuid, leida parim parkimiskoht ja korraldada mugavalt oma reisimarsruut?

Loe edasi

taskuruuter

Mis on taskuruuter ja kuidas seda kasutada?

Oleme harjunud, et internetiühendus on meile kättesaadav ööpäev läbi ja alati, kui seda on vaja. Siin tulebki abiks kaasaskantav Wi-Fi ruuter ehk taskuruuter.

Loe edasi

saladus

7 salafunktsiooni Sinu telefonis, millest Sul ei ole aimugi

Nutitelefonid on küll meie igapäeva elu lahutamatu osa, ent vaatamata sellele ei leidu kuigi palju inimesi, kes tunneksid kõiki nende seadmete vahvaid võimalusi.

Loe edasi


Android suvevormi

Android suveks rannavormi

Kalendri kohaselt on suvekuud lähenemas, mis tähendab et ajakirjanduses asenduvad tõsised uudised kõikvõimalike dieedipidamise nippidega. Siin on dieedinipp Sinu Androidile.

Loe edasi

Wifi levik

Kuhu paigutada ruuter, et saada parim WiFi-ühendus

Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Kuhu ja kuidas paigutada ruuter, et saada kodus parim WiFi-ühendus?

Loe edasi

5 äppi, mis peletavad kevadväsimuse

5 äppi, mis peletavad kevadväsimuse

Pärast pimedaid ja külmi talvepäevi, kui päevad muutuvad pikemaks ja päike hakkab pilve tagant paistma, kimbutab eestlasi vitamiinipuudus ja kevadväsimus. Siin on 5 äppi, mis lubavad seda leevendada

Loe edasi


Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve

Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve

Merilin Taimre aka Paljas Porgand annab näpunäiteid, kuidas superlahedaid pilte teha! Kirss tordil - selleks ei pea peegelkaameraga pildistama!

Loe edasi

gmail

15 Gmaili trikki, mida igaüks peab teadma

E-post on iga Homo Interneticuse elu lahutamatu osa. Selle olemasolu nõutakse juba algklassidest peale ning selle tähtsus on praktiliselt võrdväärne passi olemasoluga.

Loe edasi

podcastid

5 põhjust, miks peaksid podcaste kuulama

Podcast ehk taskuhääling on veebipõhine audiosaade, mida saab kuulata tasuta ja endale sobival ajal. Kas ja miks Sa peaksid nendest hoolima?

Loe edasi


Pettus

HOIATUS: kevadel ärkavad petturid talveunest

Petturid on muutunud üha leidlikumaks ja inimestel tasub olla oma isikuandmete ja nutiseadmetega valvsamad. Siin on viis levinumat petuskeemi.

Loe edasi

VPN

Mis on VPN ja millega seda süüakse?

Kujuta ette, et sa istud hubases kohvikus, rüüpad kohvi ning lehitsed oma sülearvutis Facebook’i. Korraga tuleb sulle meelde, et olid pidanud kolleegile saatma töö-alase faili.

Loe edasi

Lipp

6 eestimaist äppi, mida iga eestlane teadma peaks

Esitasime väljakutse Eesti äppidele, mille tulemusena jäid sõelale kuus parimat mobiilirakendust. Need on arendatud eestlastelt eestlastele ja need aitavad ühel või teisel moel Eestit paremini tundma õppida.

Loe edasi


ID

Kümme isiklikku detaili, mida Facebook ja Google sinust teavad

Google ja Facebook teavad inimeste eraelu kohta tihti rohkem kui nende oma abikaasa. Anname homme tähistatava rahvusvahelise andmekaitsepäeva puhul nõu, kuidas suurt kahju ära hoida ja oma andmeid turvata.

Loe edasi

räme tüng

Ära saa halli turu telefonidega tünga!

Sagenenud on juhtumid, kus inimesed satuvad uut nutitelefoni soetades pahaaimamatult mudelite otsa, mis pole pärit ametlikelt maaletoojatelt ning töötavad seetõttu puudulikult.

Loe edasi

libaapid

Nutiostlejaid varitsevad libaäpid

Jõulude ajal on nii Google’i kui Apple’i mobiilirakenduste poodidesse jõudnud hulk libaäppe, mis võivad varastada raha või nakatada telefoni pahavaraga

Loe edasi


Jouluäpid

5 mobiiliäppi, mis aitavad jõuludele vunki lisada

"There's an app for everything" ehk "Selle jaoks on äpp" on üks järjest levinum fraas sõprade, pere ning kolleegide seas. Ka jõulud pole sellest pääsenud.

Loe edasi

turvalisus

6 nippi, kuidas oma telefon turvalisemaks muuta

Tänapäeva nutitelefon on täiskomplekt igasugu privaatsest infost, mille võõrastesse kätesse jõudmine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi. Anname Sulle paar soovitust, kuidas nutiseadmes oma privaatsust kaitsta.

Loe edasi

kodutehnika

5 ideed, mis teevad koduse tehnika paremaks

Kas Sul on ka aja jooksul keldrisse kogunenud palju vanakraami? Tele2 tehnoloogiadirektor Ervins Kampans annab viis lihtsat soovitust, kuidas oma vanale seadmele uus ja parem elu anda.

Loe edasi


Nipid

Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa II

Nippide nimekirja jätkulugu – kõik selleks, et Sinu ajakasutus oleks efektiivsem, Sinu raha jääks Sinu rahakotti ning telefon Sinu taskusse. Lubame, et Sa ei pettu.

Loe edasi

pildi nipid

Võta need pildistamisnipid kasutusele ja Sinu Instagram pole enam endine

Mõtled, et mis see kiire klõps nutitelefoniga ikka ära teha pole? Tihti on aga ka tulemus vastav. Siin on 10 nippi, mis viivavad sinu pildioskused täiesti uuele tasemele.

Loe edasi

telefon lapsele

Milline telefon sobib koolilapsele?

Kahe lapse ema Katrin Aron annab nõu, kuidas lapsele telefoni valida ning tutvustab selle sügise praktilisemaid lastesõbralikke telefone hinnaklassis kui 200 eurot.

Loe edasi


Nipid

Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa I

Nipid, mis aitavad Sul sõpra mäletada, paremaid pilte teha, raha säästa ning palju-palju muud. Siin on esimesed viis.

Loe edasi

Aku müüdid

Nutitelefonide aku vastupidavusega seotud müüdid

Pista aku külmikusse ja selle eluiga pikeneb? Ei ole kahjuks-õnneks tõsi. Siiski ringleb endiselt rohkelt müüte, kuidas nutitelefonide akusid säästa.

Loe edasi

Nutilapsed

Kuidas tulla toime nutitelefonist sõltuvuses oleva lapsega?

Üha sagedamini kurdavad lapsevanemad, et laps veedab aina rohkem aega nutitelefonis. Keelamine viib aga pingeteni omavahelistes suhetes. Mida teha, et koduseinad püsti jääksid?

Loe edasi


välismaa

Kaheksa soovitust, mis teevad välismaal telefoni kasutamise lihtsamaks

Paljud meist pakivad hetkel kohvreid ning pagevad külma eest välismaale. Telefoni ei jäta keegi maha. Aga mis siis kui telefon enam lõunamaal ei tööta?

Loe edasi

Loomade apid

Koera- ja kassiomaniku hädavajalikud äpid, milleta ei saa

Kasulikud mobiilirakendused muudavad tänapäevaelu kordades mugavamaks ja kiiremaks. Siin on Sulle viis kasulikku äppi, mille vastu loomaomanikud ja lihtsalt loomasõbrad võiksid huvi tunda.

Loe edasi

sügisväsimus

Viis lahedat terviseäppi, et sügisväsimuse vastu võidelda

Valget aega jääb üha vähemaks, taevaluugid avanevad tihedamalt kui muidu ning energiat nagu pole. Need äpid aitavad.

Loe edasi


eakad

Äpid, mis teevad eaka inimese elu lihtsamaks

Kui veel mõned aastad tagasi olid nutitelefonid suuresti noorte pärusmaa, siis täna eelistavad nutikaid seadmeid ka eakad. Millised äpid aitavad ühe kaasaegse eaka igapäevaelu lihtsamaks muuta?

Loe edasi

reisiselli apid

Reisiselli parimad äpid

Külmavõitu sügis viib paljud eestlased välismaale päikest otsima. Tele2 tootedirektor Katrin Aron soovitab lihtsaid ja kasulikke mobiiliäppe, mis kuluvad igal reisisellil marjaks ära.

Loe edasi

kurat küll

Mida teha telefoni kadumise või varguse korral?

2016. aasta esimeses pooles suleti Tele2 võrgus telefoni kadumise või varguse tõttu 2442 numbrit ja musta nimekirja kanti 104 mobiili. Mis teha kui Sina oled järgmine?

Loe edasi


toidunautleja

Kuus erakordselt kasulikku äppi toidunautlejale

Sa tõenäoliselt juba niikuinii pildistad enda toitu. Me kõik teeme seda. Aga toidumaailma ja äppide ühisosa on palju suurem kui Sinu telefoni kaamera... 

Loe edasi

ohutult marjule

Kuidas nutikalt ja ohutult metsa marjule minna?

Ka tuttavas metsatukas meelitab hea saak marjulise sageli koduteelt eemale. Kuidas võib kaasa võetud mobiiltelefon metsas targaks abimeheks osutuda?

Loe edasi