startup

6 asja, mida iga alustav ettevõtja peab teadma

Ettevõtte esimesed eluaastad on märgilise tähtsusega – sellest võib saada alguse Sinu edulugu või hoopiski valusaim õppetund. Selleks, et kindlustada endale koht esireas, vaata üle mõningad nõuanded, mis tulevad kasuks nii alustavale, aga ka juba tegutsevale ettevõtjale.

Loe edasi

pilveteenus

Milline pilveteenus on Sinu jaoks parim?

Põhjuseid, miks oma faile ja mälestusi pilve varundada, on rohkem kui Kass Arturi koogis kaloreid. Tähtsam küsimus on aga, milline pilveteenus võiks just Sulle see kõige parem olla.

Loe edasi

telefon lapsele

Milline telefon sobib koolilapsele?

Kooliaasta on kohe algamas ning koos kooliks vajalike vihikute ja pliiatsite varumisega saabub paljudes peredes ka aeg valida lapsele uus nutitelefon. Siin mõned näpunäited, mida kõige selle juures silmas pidama peaks.

Loe edasi


Telefon sai vett

Kas märg telefon tuleks panna riisi sisse?

Suvel veedame palju aega väljas ning meie nutikas kaaslane satub pidevalt pigem ekstreemsetesse olukordadesse ja ilmaoludesse.

Loe edasi

seenior

4 põhjust, miks seenioril peaks olema nutitelefon

Ehk mõtled, et „tal ei pea üldse nutitelefoni olema“, sest ka täna täidavad lauatelefon, nuputelefon ning pliiats-paber endiselt edukalt mitmeid rolle, mis nutitelefon on üle võtnud. Reaalsuses pakub nutitelefoni omamine palju lisaväärtusi, mis toovad ellu mugavust, kindlustunnet ja aitavad kasvõi kauem elada!

Loe edasi

roaming

Kuidas reisides suuri mobiilikulusid vältida?

Tänu kaks aastat tagasi jõustunud rändlusteenuste regulatsioonile saab Euroopa Liidus reisides helistada ja sõnumeid saata samadel tingimustel kui Eestis viibides. Väljaspool ja kaugemale reisides võib aga hooletu netikasutus osutuda hoopis kallimaks.

Loe edasi


beach

Telefoniga päikese käes – kõik on võimalik!

Rand, sinine vesi ja väikese vihmavarjuga kokteil; haarad oma telefoni, et seda jäädvustada ning sinna see jääb. Ekraan on pime ja võimatu on eristada varbaid kõrval lebavast täispuhutud flamingost. Loe see kirjatükk läbi ja saad teada, mismoodi telefoniga ereda päikese käes toime tulla!

Loe edasi

kommid

Kuidas valida mobiilipaketti?

Inimestele reeglina meeldivad lihtsad valikud. Kas Orbit või Dirol? Kas abikaasale kinkida tulpe või roose? Kas jalutada rannas või metsas? Mobiilipaketi valik võiks samuti nii lihtne olla. Kindlasti lihtsam kui kommipoest ainult üht sorti kommi ostmine. Siin 3 põhimõtet, millest paketi valikul lähtuda.

Loe edasi

krediidilimiit

Kõik, mis pead teadma krediidilimiidist

Kodus on vaikus, teismeline kaob õhtuti kinno, kuid õudus ilmneb telefoniarvel kõigi nende mobiiliga ostetud kinopiletite näol. Teisel juhul on Google Play mängud telefoniarve üle igasuguse mõistlikkuse piiri ajanud. Just selliste ja veelgi ekstreemsemate stsenaariumite eest võib kaitsta krediidilimiit.

Loe edasi


veekindlus

Kui veekindel on sinu nutitelefon ehk mida tähendavad reitingud IP67 ja IP68

Kui maailmas on kohti, kus olles sind telefoni vee- ja tolmukindlus huvitama peaks, siis Eesti on kindlasti üks nendest. Seega vaatame üle, mida kombinatsioonid IP67 ja IP68 tähendavad ning miks nad olulised on.

Loe edasi

restart

Kui sageli peaksid oma telefonile restarti tegema?

Telefon mõjutab, kuidas ja millal me sõprade ja perekonnaga suhtleme, tööd teeme, riideid ostame. Kui telefon mängib Sinu elus nii olulist rolli, siis kas Sa hoolitsed tema eest piisavalt ning õigesti?

Loe edasi

internet-suveks

3 nõuannet puhkuse ajaks, et internet ei veaks sind alt

Nädalavahetus suvepealinnas või külaskäik maal elavate sugulaste juurde? Mida teha, et internet ei veaks Sinu puhkuse- ja reisiplaane alt?

Loe edasi


nutisõltlane

5 nippi, kuidas vabaneda nutiorjusest

Kas Sinu suhe selle heliseva ja vilkuva kaunitari või mehiselt muskulaarse ebajumalaga on elavam kui inimestega enda ümber? Kas ka Sina oled oma telefonist lootusetult sõltuvuses?

Loe edasi

konto on häkitud

Kas minu konto on häkitud?

Spioonid on kõikjal. Internetis, tänavatel, kodus. Tõenäosus, et Sind on häkitud, on üpris suur. Kuidas teada saada, kas võõrad silmad käivad Sinu kontodel?

Loe edasi

Android Q

Kõik, mida pead teadma Android Q-st

Mai alguses toimus iga-aastane Google’i konverents, mille raames tutvustati laiemale avalikkusele Androidi operatsioonisüsteemi järjekorras kümnendat versiooni – Android Q. Telefonidesse jõuab ta alates käesoleva aasta augustist.

Loe edasi


Lapse esimene telefon

Kuidas valida lapsele kooli lõpetamiseks sobiv kink?

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Loe edasi

ilmaennustus

Parimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik, ettearvamatu ning kes ei teaks mõnd head anekdooti teemal: eelmisel aastal oli jõulude ja jaanipäeva ilmaerinevus 2 kraadi – jõulude ajal oli soojem.

Loe edasi

turvalisus

6 nippi, kuidas oma telefon turvalisemaks muuta

Tänapäeva nutitelefon on täiskomplekt igasugu privaatsest infost, mille võõrastesse kätesse jõudmine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi. Anname Sulle paar soovitust, kuidas nutiseadmes oma privaatsust kaitsta.

Loe edasi


tahvelarvuti

Kuidas tahvelarvutit valida?

Tahvelarvutid said kõige enam feimi ja sulli ligikaudu viis aastat tagasi. Pärast seda on nad vaikselt üha enam ja enam unustusehõlma vajunud ning volditavate telefonide tulek nende elu lihtsamaks ei tee. Kui aga endale või lapsele ikkagi tahvlit tahta, siis kuidas seda valima peaks?

Loe edasi

aeglane telefon

Kuidas aeglaseks jäänud telefon uuesti üles turgutada

Odavamad nutitelefonid jäävad aeglaseks kiiremini, kuid üks hetk tabab see saatus ka tippmudeleid. Siin lihtsad nipid, kuidas nutitelefonile uus hingamine anda.

Loe edasi

ruuter

Millist ruuterit valida?

Otsid koju või kontorisse netti ja ei ole päris kindel, millist tüüpi ruuter Sinu jaoks see õige on? Selgitame välja, milline seade milliseks olukorraks kõige paremini sobib.

Loe edasi


megapikslid

Megapikslist tähtsam: mis tegelikult tagab pildi kõrge kvaliteedi?

Meist paljude jaoks on nutitelefoni puhul tähtsuselt esimeseks funktsiooniks pildistamine. Kas hea pildi tegemiseks piisab suurest megapikslite arvust või vajab kompott ka muid koostisosi?

Loe edasi

välismaa piir

Tähelepanu: välisriigi piiri ääres helistamine võib kalliks maksma minna

Nii Vene piiri läheduses kui ka mitmes Euroopa riigis reisides on oht, et telefon lülitub ise teise riigi võrku ja see võib olla päris kallis.

Loe edasi

Wifi levik

Kuhu paigutada ruuter, et saada parim WiFi-ühendus

Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Kuhu ja kuidas paigutada ruuter, et saada kodus parim WiFi-ühendus?

Loe edasi


memory

Mida teha, kui telefoni mälu saab täis?

Enamik nutitelefoniomanikke on kokku puutunud olukorraga, kui telefon keeldub pildistamast, filmimast või midagi alla laadimast. Tavaliselt on tõrke põhjuseks see, et telefonimälu on täis. Frustreeriv, eks. Mida selle vältimiseks teha?

Loe edasi

smart id mobiil id

Smart-ID ja Mobiil-ID duell: kumb on mugavam?

Juba paar aastat on võimalik ID-kaardi asemel internetipanka sisse logida või dokumente allkirjastada Mobiil-ID abil. Aasta aega tagasi loodi ka Smart-ID, mis veel hiljuti oli esimesest oluliselt erinev – Mobiil-ID võimaldas dokumente allkirjastada, Smart-ID mitte. Nüüd on aga see võimalus mõlemal.

Loe edasi

sony

Mille järgi eestlased endale tegelikult uut nutitelefoni ostavad?

Kuigi iga uus nutitelefoni mudel on eelmisest veidi kiirem ja rohkemate kaameratega, siis tegelikult valivad eestlased omale uue seadme kummalisematel ja ka praktilisematel põhjustel.

Loe edasi


reisifoto

Nutitelefon reisikaamerana – põhjendatud või mitte?

Olles ise linnaruumi fotograaf ja digidisainer, hindan fotodel väga esteetikat ja kvaliteeti. See oli aastal 2004, kui sain oma esimese kaameraga telefoni, mille pildikvaliteet oli nii niru, et portreepildil oli inimene napilt äratuntav. Mäletan, et ma olin päris nördinud.

Loe edasi

akupank

Kui palju akupank sulle valetab?

Nutitelefonid peavad keskmiselt vastu üks kuni kaks tööpäeva. Reeglina esimene variant. Kuna alati pole võimalik seinast lisavurtsu võtta, on korralikul nutisportlasel kotis akupank. Kõik hästi, aga ta valetab Sulle. Miks ja kui palju?

Loe edasi

tasuta delfi

Kuidas saada tasuta ligipääs kogu Delfi tasulisele sisule?

Tele2 jõulukingitus omadele on sel aastal eriti vinge: Kogu Delfi tasulise sisu lugemine on omadele kuni jaanuari lõpuni täiesti tasuta! Kuidas see kink kätte saada?

Loe edasi


petukoned

Hoiatus: hüppeliselt on kasvanud petukõnede arv Tongast ja Nigeeriast

Tongast ja Nigeeriast tehtavate petukõnede laviin tabas Eestit nädalavahetusel ning Tele2 võrku on tänaseks tehtud vähemalt 20 tuhat kõnet 380 erinevalt telefoninumbrilt. Tegeleme jooksvalt petukõnesid tegevate numbrite blokeerimisega oma võrgus, kuid palume ka klientidel tähelepanelik olla.

Loe edasi

satelliitvork

Satelliitvõrk – mis see on ja miks seda kartma peaks

Alates eelmisest aastast saavad inimesed tarbida Euroopa Liidus reisides mobiilset andmesidet koduriigi hinnaga. Siiski ei tohiks reisides kaotada valvsust, kuna on mitmeid teisi ohte, mille tõttu võib reisilt naastes oodata ees kopsakas sideteenuste arve.

Loe edasi

voltstelefonid

Ära saa tünga: kuidas eristada võltstelefoni originaalist?

Müüki on tulnud võltstelefonid, mille ostmisel viskad kopsaka summa lihtsalt tuulde. Kuidas ära tunda, et tegemist on võltstelefoniga? Siin mõned näpunäited.

Loe edasi


ios-12

Mida iOS 12 endaga kaasa toob?

Septembri keskel tuli Apple lagedale traditsioonilise operatsioonisüsteemi uuendusega, lühend iOS sai endale kaaslaseks numbri 12. Mida ta endaga kaasa toob?

Loe edasi

android-9-pie

Kõik, mis pead teadma Android 9 Pie’st

Tänavu kevadel kuulutas Google välja järgmise Androidi operatsioonisüsteemi, järjekorras üheksanda. Ametlikult tuli Android 9, nimega Pie (lühidalt P), turule augustis. Mis uuendusi ta endaga kaasa toob?

Loe edasi

laps

Kuidas vältida väikese mobiilikasutaja hiigelsuuri telefoniarveid?

Kooli algusega saab enamik kooliteed alustavaid lapsi oma esimesed mobiiltelefonid. Mida aga peaksid lapsevanemad tegema, et esimene mobiiltelefon liiga kulukaks ei muutuks?

Loe edasi


telefon-autoroolis

Mida teha, et mobiiltelefon sind autosõidu ajal ära ei tapaks?

Kui tavaliselt ei tule igasugu äppide kasutamine autosõidu ajal kasuks, siis nüüd on välja töötatud ka sellised äpid, mille kasutamine ei tekita liiklusohtlikke olukordi. Vastupidi, need nutirakendused võivad sulle autosõidul hoopis kasuks tulla!

Loe edasi

petuskeem

Petukõned mitme maa ja mere tagant

21.-24. juulini uputas Eestit üle suur petukõnede laine Okeaania piirkonnast. Sedavõrd intensiivset kõnede hulka kaugest piirkonnas pole siinmail juba ammu nähtud. Mis toimus? Miks toimus? Kuidas sarnases olukorras reageerida – või ikka mitte reageerida?

Loe edasi

speedtest

5 nippi, kuidas saada nutitelefonis parem levi

Vanaema elab kaugel Võrumaa metsades ja pooled külajutud lähevad kõne ajal kaduma? Huvitav, kas levi oleks parem, kui vanaema kükitaks katuseharjal? Oleme kirja pannud mõned lihtsad nipid, mille abil saad ka ise oma telefoni levi putitada. (PS! Katuseid mööda käima ei pea!)

Loe edasi


Safety

Mitmed moodsad telefoni lukustamise viisid pole üldse turvalised!

Nutitelefoni saab lukustada ja avada kümnete eri meetoditega sõrmejäljelugejast PIN-koodini ja tuleb välja, et kõik neist polegi turvalised. Kuidas tagada, et soovimatu inimene kindlasti telefoni sisse ei saa?

Loe edasi

Vanaemale telefon

Kuidas õpetada vanavanematele nutitelefoni kasutamist?

Nutiseadmete paljud võimalused ja funktsioonid on muutunud lahutamatuks osaks meie igapäevaelus. Ka paljude eakamate ning tehnoloogiavõõraste inimeste elu suudaksid need lahendused ning äpid tunduvalt lihtsamaks muuta, kuid kes neile seda maailma tutvustama peaks?

Loe edasi

Andmekasutus

Kui palju mul netti alles on?!

Oled end mõnikord avastanud olukorrast, kus ükski veebirakendus ennast Sinu nutiseadmes ära ei lae? Kas tõesti sai nett juba otsa?! Ometi peaks mul olema hunnikutes gigabaite, mida iganes need imeloomad endast ka ei kujutaks.

Loe edasi


Kaks kaamerat

Miks on telefonidel mitu kaamerat?

Talupojaloogika järgi on kaks muidugi parem kui üks, aga ühe kaameraga Google Pixel 2 on ka vastupidist tõestanud. Miks siis ikkagi kahte kaamerat vaja on?

Loe edasi

nett Euroopas

Ole Euroopas neti kasutamisega ja helistamisega ettevaatlik!

Kuna Euroopa majanduspiirkonnas kehtib juba ligi aasta rändlusteenuse regulatsioon, siis arvavad inimesed, et saavad kõikjal Euroopas piiramatult rääkida ja netti kasutada. Paljud pole teadlikud, et kahes riigis see nii ei ole ja rändlusteenuse tarbimine võib ülikulukaks muutuda.

Loe edasi