reisifoto

Nutitelefon reisikaamerana – põhjendatud või mitte?

Olles ise linnaruumi fotograaf ja digidisainer, hindan fotodel väga esteetikat ja kvaliteeti. See oli aastal 2004, kui sain oma esimese kaameraga telefoni, mille pildikvaliteet oli nii niru, et portreepildil oli inimene napilt äratuntav. Mäletan, et ma olin päris nördinud.

Loe edasi

akupank

Kui palju akupank sulle valetab?

Nutitelefonid peavad keskmiselt vastu üks kuni kaks tööpäeva. Reeglina esimene variant. Kuna alati pole võimalik seinast lisavurtsu võtta, on korralikul nutisportlasel kotis akupank. Kõik hästi, aga ta valetab Sulle. Miks ja kui palju?

Loe edasi

tasuta delfi

Kuidas saada tasuta ligipääs kogu Delfi tasulisele sisule?

Tele2 jõulukingitus omadele on sel aastal eriti vinge: Kogu Delfi tasulise sisu lugemine on omadele kuni jaanuari lõpuni täiesti tasuta! Kuidas see kink kätte saada?

Loe edasi


petukoned

Hoiatus: hüppeliselt on kasvanud petukõnede arv Tongast ja Nigeeriast

Tongast ja Nigeeriast tehtavate petukõnede laviin tabas Eestit nädalavahetusel ning Tele2 võrku on tänaseks tehtud vähemalt 20 tuhat kõnet 380 erinevalt telefoninumbrilt. Tegeleme jooksvalt petukõnesid tegevate numbrite blokeerimisega oma võrgus, kuid palume ka klientidel tähelepanelik olla.

Loe edasi

satelliitvork

Satelliitvõrk – mis see on ja miks seda kartma peaks

Alates eelmisest aastast saavad inimesed tarbida Euroopa Liidus reisides mobiilset andmesidet koduriigi hinnaga. Siiski ei tohiks reisides kaotada valvsust, kuna on mitmeid teisi ohte, mille tõttu võib reisilt naastes oodata ees kopsakas sideteenuste arve.

Loe edasi

voltstelefonid

Ära saa tünga: kuidas eristada võltstelefoni originaalist?

Müüki on tulnud võltstelefonid, mille ostmisel viskad kopsaka summa lihtsalt tuulde. Kuidas ära tunda, et tegemist on võltstelefoniga? Siin mõned näpunäited.

Loe edasi


ios-12

Mida iOS 12 endaga kaasa toob?

Septembri keskel tuli Apple lagedale traditsioonilise operatsioonisüsteemi uuendusega, lühend iOS sai endale kaaslaseks numbri 12. Mida ta endaga kaasa toob?

Loe edasi

android-9-pie

Kõik, mis pead teadma Android 9 Pie’st

Tänavu kevadel kuulutas Google välja järgmise Androidi operatsioonisüsteemi, järjekorras üheksanda. Ametlikult tuli Android 9, nimega Pie (lühidalt P), turule augustis. Mis uuendusi ta endaga kaasa toob?

Loe edasi

laps

Kuidas vältida väikese mobiilikasutaja hiigelsuuri telefoniarveid?

Kooli algusega saab enamik kooliteed alustavaid lapsi oma esimesed mobiiltelefonid. Mida aga peaksid lapsevanemad tegema, et esimene mobiiltelefon liiga kulukaks ei muutuks?

Loe edasi


telefon-autoroolis

Mida teha, et mobiiltelefon sind autosõidu ajal ära ei tapaks?

Kui tavaliselt ei tule igasugu äppide kasutamine autosõidu ajal kasuks, siis nüüd on välja töötatud ka sellised äpid, mille kasutamine ei tekita liiklusohtlikke olukordi. Vastupidi, need nutirakendused võivad sulle autosõidul hoopis kasuks tulla!

Loe edasi

petuskeem

Petukõned mitme maa ja mere tagant

21.-24. juulini uputas Eestit üle suur petukõnede laine Okeaania piirkonnast. Sedavõrd intensiivset kõnede hulka kaugest piirkonnas pole siinmail juba ammu nähtud. Mis toimus? Miks toimus? Kuidas sarnases olukorras reageerida – või ikka mitte reageerida?

Loe edasi

telefon lapsele

Milline telefon sobib koolilapsele?

Kas suudaksid poeletilt välja valida telefoni, mis elaks üle kivipõrandale kukkumised, sopaloikudes suplemised, liivakastides möllamised ja pühapäevased vannitamised?

Loe edasi


speedtest

5 nippi, kuidas saada nutitelefonis parem levi

Vanaema elab kaugel Võrumaa metsades ja pooled külajutud lähevad kõne ajal kaduma? Huvitav, kas levi oleks parem, kui vanaema kükitaks katuseharjal? Oleme kirja pannud mõned lihtsad nipid, mille abil saad ka ise oma telefoni levi putitada. (PS! Katuseid mööda käima ei pea!)

Loe edasi

Safety

Mitmed moodsad telefoni lukustamise viisid pole üldse turvalised!

Nutitelefoni saab lukustada ja avada kümnete eri meetoditega sõrmejäljelugejast PIN-koodini ja tuleb välja, et kõik neist polegi turvalised. Kuidas tagada, et soovimatu inimene kindlasti telefoni sisse ei saa?

Loe edasi

Vanaemale telefon

Kuidas õpetada vanavanematele nutitelefoni kasutamist?

Nutiseadmete paljud võimalused ja funktsioonid on muutunud lahutamatuks osaks meie igapäevaelus. Ka paljude eakamate ning tehnoloogiavõõraste inimeste elu suudaksid need lahendused ning äpid tunduvalt lihtsamaks muuta, kuid kes neile seda maailma tutvustama peaks?

Loe edasi


Andmekasutus

Kui palju mul netti alles on?!

Oled end mõnikord avastanud olukorrast, kus ükski veebirakendus ennast Sinu nutiseadmes ära ei lae? Kas tõesti sai nett juba otsa?! Ometi peaks mul olema hunnikutes gigabaite, mida iganes need imeloomad endast ka ei kujutaks.

Loe edasi

Kaks kaamerat

Miks on telefonidel mitu kaamerat?

Talupojaloogika järgi on kaks muidugi parem kui üks, aga ühe kaameraga Google Pixel 2 on ka vastupidist tõestanud. Miks siis ikkagi kahte kaamerat vaja on?

Loe edasi

nett Euroopas

Ole Euroopas neti kasutamisega ja helistamisega ettevaatlik!

Kuna Euroopa majanduspiirkonnas kehtib juba ligi aasta rändlusteenuse regulatsioon, siis arvavad inimesed, et saavad kõikjal Euroopas piiramatult rääkida ja netti kasutada. Paljud pole teadlikud, et kahes riigis see nii ei ole ja rändlusteenuse tarbimine võib ülikulukaks muutuda.

Loe edasi


avalik-wifi

Kuidas avalikus WiFi-s turvaliselt liigelda

Avalikud WiFi-võrgud on saadaval kõikjal alates kohvikutest, kaubanduskeskustest ja lõpetades lennujaamade ja hotellidega. Kuigi WiFi on muutunud meie elu palju mugavamaks, siis avaliku võrguga käib kaasa ka turvarisk.

Loe edasi

Pulmafoto

6 reeglit nutiseadme kasutamiseks, et pulmapidu mitte rikkuda

Suvi on käes ning tegu on pulmapidude jaoks äärmiselt populaarse aastaajaga. Fotosid tehakse nutitelefoniga ette ja taha. Siin 6 lihtsat etiketireeglit nutiseadmete kasutamiseks, et olulist päeva teiste külaliste jaoks mitte ära rikkuda.

Loe edasi

Telefon sai vett

Kas märg telefon tuleks panna riisi sisse?

Suvel veedame palju aega väljas ning meie nutikas kaaslane satub pidevalt pigem ekstreemsetesse olukordadesse ja ilmaoludesse.

Loe edasi


Dual SIM

5 põhjust, miks Sa vajad Dual SIMi

Dual SIM tähendab, et ühe telefoniga saad kasutada kahte erinevat SIM-kaarti. Miks Sa peaksid tahtma seda teha? Ühest SIM-kaardist peaks ju ometi piisama. Siin 5 põhjust, miks Sa vajad Dual SIMi.

Loe edasi

Lapse esimene telefon

Kuidas valida lapsele kooli lõpetamiseks sobiv kink?

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Loe edasi

Kuidas suvilasse internetti saada?

Kuidas suvilasse internetti saada?

Pool aastat talvitunud suvilad saavad kevadel ja suvel uue hingamise, kui järjest rohkem inimesi linnast maale kolib. Mida aga teha, kui maale kaabliga internet ei ulatu?

Loe edasi


kiirlaadimine

Kõik, mis pead teadma kiirlaadimisest

On aeg vanad harjumused maha jätta. Enam ei pea telefoni ööseks laadima jätma. Vähemalt mitte siis kui su nutitelefoni kiirlaadimise võimalusega õnnistatud on. Mis see kiirlaadimine õigupoolest on ja miks ta nii kasulik on?

Loe edasi

aeglane telefon

Kuidas aeglaseks jäänud telefon uuesti üles turgutada

Odavamad nutitelefonid jäävad aeglaseks kiiremini, kuid üks hetk tabab see saatus ka tippmudeleid. Siin lihtsad nipid, kuidas nutitelefonile uus hingamine anda.

Loe edasi