ilmaennustus

Parimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik, ettearvamatu ning kes ei teaks mõnd head anekdooti teemal: eelmisel aastal oli jõulude ja jaanipäeva ilmaerinevus 2 kraadi – jõulude ajal oli soojem.

Loe edasi

libalastesaated

Ole ettevaatlik: internetis levivad võikad liba-lastesaated

Youtube’is ja ka ainult lastele mõeldud videokanalites levivad populaarsete animategelaste nagu Disney printsessi Elsa ja Põrsas Peppa võikad libaversioonid, kus propageeritakse vägivalda, narkootikume ja roppusi.

Loe edasi

iphone

Apple'i telefon ei pruugigi Eestis õues toimida

Apple’i telefonid ja tahvelarvutid pole mõeldud Eesti talvekülmas kasutamiseks ning alla 0 kraadi võivad nende akud hakata kiirelt tühjenema.

Loe edasi


kommionud

Pargist internetti – ole ettevaatlik kommionude suhtes

Rahvusvahelise uuringufirma Norstat küsitluse kohaselt on 11 protsendi 9–14-aastastest Eesti lastest suhelnud läbi interneti täiskasvanuga, keda nad ei tunne.

Loe edasi

konto on häkitud

Kas keegi on mu kontole sisse häkkinud?

Oktoobris läbi viidud uuringu kohaselt on 18 protsenti eestlastest oma kaaslase telefonis nuhkinud. Peale koduste spioonide mõtlevad internetis liikuvad pahalased andmetele ligipääsemiseks välja järjest nutikamaid skeeme. Kuidas teada saada, kas võõrad silmad käivad Sinu kontodel?

Loe edasi

telefonis-nuhkimine

Eestlased nuhivad agaralt oma lähedaste telefonides

Küsitlusfirma Norstat viis Eestis läbi küsitluse, mille kohaselt on 23 protsendil eestlastest telefonis materjali, mida nad oma lähikondsete eest varjavad ning 18 protsenti on oma kaaslase telefonis nuhkinud.

Loe edasi


telefoni mälu sai täis

Mida teha, kui telefoni mälu saab kõige olulisemal hetkel täis?

Enamik nutitelefoniomanikke on kokku puutunud olukorraga, kui telefon keeldub pildistamast, filmimast või midagi alla laadimast. Tavaliselt on tõrke põhjuseks see, et telefonimälu on täis.

Loe edasi

lapsed-ja-telefon

Kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada?

Google andis välja Family Link äpi, mis võimaldab vanematel piirata oma lapse nutiseadme igapäevast kasutusaega, kontrollida tegevusi ning määrata kellaaja, peale mida seade uneajaks automaatselt lukustub.

Loe edasi

avalik-wifi

Asjad, mida ei tohiks kunagi avalikus WiFi-s teha

Avalikud WiFi-võrgud on saadaval kõikjal. See on muutunud meie elu palju mugavamaks, kuid avaliku võrgu kasutamine on turvarisk meie andmetele nutitelefonis ja sülearvutis.

Loe edasi


iphone

Kas teadsid, et sinu iPhone'i on peidetud salarakendused?

Sageli ei ole õunafännidel aimugi, millised nutikad funktsioonid telefonis peituvad, mis nende elu palju lihtsamaks muudavad.

Loe edasi

Safety

Mitmed moodsad telefoni lukustamise viisid pole üldse turvalised!

Nutitelefoni saab lukustada ja avada kümnete eri meetoditega sõrmejäljelugejast PIN-koodini ja tuleb välja, et kõik neist polegi turvalised. Kuidas tagada, et soovimatu inimene kindlasti telefoni sisse ei saa?

Loe edasi

Google

TURVAOHT: Google kustutas 500 nuhkvara-äppi

Google eemaldas oma Play rakenduste poest enam kui 500 levinud äppi, mida kahtlustatakse telefonides nuhkvara levitamises.

Loe edasi


laps

Kuidas vältida väikese mobiilikasutaja hiigelsuuri telefoniarveid?

Kooli algusega saab enamik kooliteed alustavaid lapsi oma esimesed mobiiltelefonid. Mida aga peaksid lapsevanemad tegema, et esimene mobiiltelefon liiga kulukaks ei muutuks?

Loe edasi

välismaa piir

Ettevaatust: välisriigi piiri ääres helistamine võib kalliks maksma minna

Nii Vene piiri läheduses kui ka mitmes Euroopa riigis reisides on oht, et telefon lülitub ise teise riigi võrku ja see võib olla päris kallis.

Loe edasi

vargus

Hoiatus: mobiilirakendused varastavad sinu andmeid

On tähelepanuväärne, et suurem osa põnevatest rakendustest on tasuta. See peaks panema meid mõtlema, kuidas arendaja suudab neid üldse rahastada.

Loe edasi


pildirakendused

Kolm pildirakendust, mis fotod palju koledamaks muudavad

Nutitelefoni rakendustepoodidest leiab tuhandeid fotorakendusi, mis teevad pildid ilusamaks. Neile vastukaaluks on aga nüüd tekkinud uus sotsiaalmeediatrend postitada võimalikult koledaid fotosid.

Loe edasi

veekindlus

Kui veekindel on sinu nutitelefon ehk mida tähendavad reitingud IP67 ja IP68

Kui maailmas on kohti, kus olles sind telefoni vee- ja tolmukindlus huvitama peaks, siis Eesti on kindlasti üks neist. Seega vaatame üle, mida tähendavad kombinatsioonid IP67 ja IP68 ning kumba sa eelistama peaksid.

Loe edasi

hakkimiskindel-telefon

7 moodust, millega muuta oma nutitelefon häkkimiskindlaks

Enamik inimesi on paigaldanud oma koduarvutisse viirusetõrjetarkvara, installinud tulemüüri ning võtnud kasutusele keerulise parooli. Sama hästi tuleks hoolitseda oma telefoni eest

Loe edasi


Kuidas suvilasse internetti saada?

Kuidas suvilasse internetti saada?

Pool aastat talvitunud suvilad saavad kevadel ja suvel uue hingamise, kui järjest rohkem inimesi linnast maale kolib. Mida aga teha, kui metsa või randa kaabliga internet ei ulatu?

Loe edasi

mobiilifaktid

10 põnevat fakti mobiilide ja interneti kohta, mida Sa ei teadnud

Tahad teada, miks lasti hiirtel sidekaablitega maiustada ja mis meeletu spämmikogusega meid iga päev tegelikult rünnatakse. Siis loe edasi.

Loe edasi

megapikslid

Megapikslist tähtsam: mis tegelikult tagab digipildi kõrge kvaliteedi?

Meist paljude jaoks on nutitelefoni puhul tähtsuselt esimeseks funktsiooniks pildistamine. Kas hea pildi tegemiseks piisab suurest megapikslite arvust või vajab kompott ka muid koostisosi?

Loe edasi


uus

Viis nippi, kuidas nutitelefon taas justkui uueks muuta

Alati pole vaja uut telefoni osta. Kui praegune telefon ei ole hullus seisus ja uue mudeli jaoks raha napib, siis võivad mõned lihtsad nipid aidata vana telefoni värskendada.

Loe edasi

autojuhi-apid

5 äppi, mis teevad autojuhi elu mugavamaks

Kevad toob teedele rohkem liiklejaid. Kuidas aga vältida tüütuid ummikuid, leida parim parkimiskoht ja korraldada mugavalt oma reisimarsruut?

Loe edasi

taskuruuter

Mis on taskuruuter ja kuidas seda kasutada?

Oleme harjunud, et internetiühendus on meile kättesaadav ööpäev läbi ja alati, kui seda on vaja. Siin tulebki abiks kaasaskantav Wi-Fi ruuter ehk taskuruuter.

Loe edasi


saladus

7 salafunktsiooni Sinu telefonis, millest Sul ei ole aimugi

Nutitelefonid on küll meie igapäeva elu lahutamatu osa, ent vaatamata sellele ei leidu kuigi palju inimesi, kes tunneksid kõiki nende seadmete vahvaid võimalusi.

Loe edasi

Android suvevormi

Android suveks rannavormi

Kalendri kohaselt on suvekuud lähenemas, mis tähendab et ajakirjanduses asenduvad tõsised uudised kõikvõimalike dieedipidamise nippidega. Siin on dieedinipp Sinu Androidile.

Loe edasi

Wifi levik

Kuhu paigutada ruuter, et saada parim WiFi-ühendus

Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Kuhu ja kuidas paigutada ruuter, et saada kodus parim WiFi-ühendus?

Loe edasi


5 äppi, mis peletavad kevadväsimuse

5 äppi, mis peletavad kevadväsimuse

Pärast pimedaid ja külmi talvepäevi, kui päevad muutuvad pikemaks ja päike hakkab pilve tagant paistma, kimbutab eestlasi vitamiinipuudus ja kevadväsimus. Siin on 5 äppi, mis lubavad seda leevendada

Loe edasi

Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve

Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve

Merilin Taimre aka Paljas Porgand annab näpunäiteid, kuidas superlahedaid pilte teha! Kirss tordil - selleks ei pea peegelkaameraga pildistama!

Loe edasi

gmail

15 Gmaili trikki, mida igaüks peab teadma

E-post on iga Homo Interneticuse elu lahutamatu osa. Selle olemasolu nõutakse juba algklassidest peale ning selle tähtsus on praktiliselt võrdväärne passi olemasoluga.

Loe edasi


podcastid

5 põhjust, miks peaksid podcaste kuulama

Podcast ehk taskuhääling on veebipõhine audiosaade, mida saab kuulata tasuta ja endale sobival ajal. Kas ja miks Sa peaksid nendest hoolima?

Loe edasi

Pettus

HOIATUS: kevadel ärkavad petturid talveunest

Petturid on muutunud üha leidlikumaks ja inimestel tasub olla oma isikuandmete ja nutiseadmetega valvsamad. Siin on viis levinumat petuskeemi.

Loe edasi

VPN

Mis on VPN ja millega seda süüakse?

Kujuta ette, et sa istud hubases kohvikus, rüüpad kohvi ning lehitsed oma sülearvutis Facebook’i. Korraga tuleb sulle meelde, et olid pidanud kolleegile saatma töö-alase faili.

Loe edasi


Lipp

6 eestimaist äppi, mida iga eestlane teadma peaks

Esitasime väljakutse Eesti äppidele, mille tulemusena jäid sõelale kuus parimat mobiilirakendust. Need on arendatud eestlastelt eestlastele ja need aitavad ühel või teisel moel Eestit paremini tundma õppida.

Loe edasi

ID

Kümme isiklikku detaili, mida Facebook ja Google sinust teavad

Google ja Facebook teavad inimeste eraelu kohta tihti rohkem kui nende oma abikaasa. Anname homme tähistatava rahvusvahelise andmekaitsepäeva puhul nõu, kuidas suurt kahju ära hoida ja oma andmeid turvata.

Loe edasi

räme tüng

Ära saa halli turu telefonidega tünga!

Sagenenud on juhtumid, kus inimesed satuvad uut nutitelefoni soetades pahaaimamatult mudelite otsa, mis pole pärit ametlikelt maaletoojatelt ning töötavad seetõttu puudulikult.

Loe edasi


libaapid

Nutiostlejaid varitsevad libaäpid

Jõulude ajal on nii Google’i kui Apple’i mobiilirakenduste poodidesse jõudnud hulk libaäppe, mis võivad varastada raha või nakatada telefoni pahavaraga

Loe edasi

Jouluäpid

5 mobiiliäppi, mis aitavad jõuludele vunki lisada

"There's an app for everything" ehk "Selle jaoks on äpp" on üks järjest levinum fraas sõprade, pere ning kolleegide seas. Ka jõulud pole sellest pääsenud.

Loe edasi

turvalisus

6 nippi, kuidas oma telefon turvalisemaks muuta

Tänapäeva nutitelefon on täiskomplekt igasugu privaatsest infost, mille võõrastesse kätesse jõudmine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi. Anname Sulle paar soovitust, kuidas nutiseadmes oma privaatsust kaitsta.

Loe edasi


kodutehnika

5 ideed, mis teevad koduse tehnika paremaks

Kas Sul on ka aja jooksul keldrisse kogunenud palju vanakraami? Tele2 tehnoloogiadirektor Ervins Kampans annab viis lihtsat soovitust, kuidas oma vanale seadmele uus ja parem elu anda.

Loe edasi

Nipid

Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa II

Nippide nimekirja jätkulugu – kõik selleks, et Sinu ajakasutus oleks efektiivsem, Sinu raha jääks Sinu rahakotti ning telefon Sinu taskusse. Lubame, et Sa ei pettu.

Loe edasi

pildi nipid

Võta need pildistamisnipid kasutusele ja Sinu Instagram pole enam endine

Mõtled, et mis see kiire klõps nutitelefoniga ikka ära teha pole? Tihti on aga ka tulemus vastav. Siin on 10 nippi, mis viivavad sinu pildioskused täiesti uuele tasemele.

Loe edasi


telefon lapsele

Milline telefon sobib koolilapsele?

Kahe lapse ema Katrin Aron annab nõu, kuidas lapsele telefoni valida ning tutvustab selle sügise praktilisemaid lastesõbralikke telefone hinnaklassis kui 200 eurot.

Loe edasi

Nipid

Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa I

Nipid, mis aitavad Sul sõpra mäletada, paremaid pilte teha, raha säästa ning palju-palju muud. Siin on esimesed viis.

Loe edasi

Aku müüdid

Nutitelefonide aku vastupidavusega seotud müüdid

Pista aku külmikusse ja selle eluiga pikeneb? Ei ole kahjuks-õnneks tõsi. Siiski ringleb endiselt rohkelt müüte, kuidas nutitelefonide akusid säästa.

Loe edasi


Nutilapsed

Kuidas tulla toime nutitelefonist sõltuvuses oleva lapsega?

Üha sagedamini kurdavad lapsevanemad, et laps veedab aina rohkem aega nutitelefonis. Keelamine viib aga pingeteni omavahelistes suhetes. Mida teha, et koduseinad püsti jääksid?

Loe edasi

välismaa

Kaheksa soovitust, mis teevad välismaal telefoni kasutamise lihtsamaks

Paljud meist pakivad hetkel kohvreid ning pagevad külma eest välismaale. Telefoni ei jäta keegi maha. Aga mis siis kui telefon enam lõunamaal ei tööta?

Loe edasi

Loomade apid

Koera- ja kassiomaniku hädavajalikud äpid, milleta ei saa

Kasulikud mobiilirakendused muudavad tänapäevaelu kordades mugavamaks ja kiiremaks. Siin on Sulle viis kasulikku äppi, mille vastu loomaomanikud ja lihtsalt loomasõbrad võiksid huvi tunda.

Loe edasi


sügisväsimus

Viis lahedat terviseäppi, et sügisväsimuse vastu võidelda

Valget aega jääb üha vähemaks, taevaluugid avanevad tihedamalt kui muidu ning energiat nagu pole. Need äpid aitavad.

Loe edasi

eakad

Äpid, mis teevad eaka inimese elu lihtsamaks

Kui veel mõned aastad tagasi olid nutitelefonid suuresti noorte pärusmaa, siis täna eelistavad nutikaid seadmeid ka eakad. Millised äpid aitavad ühe kaasaegse eaka igapäevaelu lihtsamaks muuta?

Loe edasi

reisiselli apid

Reisiselli parimad äpid

Külmavõitu sügis viib paljud eestlased välismaale päikest otsima. Tele2 tootedirektor Katrin Aron soovitab lihtsaid ja kasulikke mobiiliäppe, mis kuluvad igal reisisellil marjaks ära.

Loe edasi


kurat küll

Mida teha telefoni kadumise või varguse korral?

2016. aasta esimeses pooles suleti Tele2 võrgus telefoni kadumise või varguse tõttu 2442 numbrit ja musta nimekirja kanti 104 mobiili. Mis teha kui Sina oled järgmine?

Loe edasi

toidunautleja

Kuus erakordselt kasulikku äppi toidunautlejale

Sa tõenäoliselt juba niikuinii pildistad enda toitu. Me kõik teeme seda. Aga toidumaailma ja äppide ühisosa on palju suurem kui Sinu telefoni kaamera... 

Loe edasi

ohutult marjule

Kuidas nutikalt ja ohutult metsa marjule minna?

Ka tuttavas metsatukas meelitab hea saak marjulise sageli koduteelt eemale. Kuidas võib kaasa võetud mobiiltelefon metsas targaks abimeheks osutuda?

Loe edasi