veebipettused

Puust ja punaseks: kuidas internetis mitte tünga saada?

Aastaid tagasi öeldi, et me liigume suunas, kus ei varastata mitte asju, vaid andmeid. Reaalsuskontroll: selline tulevik on täna kätte jõudnud. Veebipettused on laiemalt levinud kui kunagi varem. Kuidas end nende eest kaitsta?

Loe edasi

kommid

Kuidas valida mobiilipaketti?

Inimestele reeglina meeldivad lihtsad valikud. Kas Orbit või Dirol? Kas abikaasale kinkida tulpe või roose? Kas jalutada rannas või metsas? Mobiilipaketi valik võiks samuti nii lihtne olla. Siin 3 põhimõtet, millest paketi valikul lähtuda.

Loe edasi

go3

Ära murra pead – suvised filmi- ja sarjasoovitused

Kas oled mõnikord teinud teleka lahti, et midagi vaadata ja siis sa kerid ja kerid ja kerid. Dokumentaal? Märulifilm? Mõni spordikanal? Mitte miski ei tundu õige.

Loe edasi


tele2 epood

5 põhjust, miks Tele2st telefoni MITTE osta

Kas telefon on kriimustatud ja kaamera kvaliteet aja hammasrataste vahele jäänud? Või on tehnoloogilised lahendused märkamatult teise ajastusse arenenud? Ilmselt vajad Sa uut telefoni.

Loe edasi

müük

Kuidas alustava ettevõttena müüginumbrid taevasse lennutada?

Kolm aastat tagasi loodud tööstusautomaatika müügi ja masinaehitusega tegelev ettevõte KEMERI on tänaseks oma kliendibaasi mitmekordselt kasvatanud ja vaatab nüüd aktiivselt ka välisturgude poole. Siin nipid, kuidas sama teha.

Loe edasi

ilmaennustus

Parimad ilmaäpid, mida Eestis kasutada

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik, ettearvamatu ning kes ei teaks mõnd head anekdooti teemal: eelmisel aastal oli jõulude ja jaanipäeva ilmaerinevus 2 kraadi – jõulude ajal oli soojem.

Loe edasi


veekindlus

Kui vee- ja tolmukindel on Sinu nutitelefon ehk IP67 ja IP68 tähendused

Kui maailmas on kohti, kus Sind telefoni vee- ja tolmukindlus huvitama peaks, siis Eesti on kindlasti üks nendest. Vaatame üle, mida lühendid IP67 ja IP68 tähendavad ning miks nad olulised on.

Loe edasi

Elektritakso

Kuidas kriisi ajal oma äri kasvatada?

Koroonakriis vähendas päeva pealt paljude ettevõtete tegutsemisvõimalusi. Osa ettevõtjaid oli sunnitud oma töö pausile panema, teine osa aga leidis võimaluse tegevuse ümberkohandamiseks.

Loe edasi

P40 äpid

Kuidas saada äppe Huawei P40 telefoni?

Huawei P40 seeria telefonide puhul pead arvestama, et nendest ei leia Sa enam vana head tuttavat Google Play rakenduste poodi. Seetõttu tuleb lemmikäppide hankimiseks kasutada teisi viise.

Loe edasi


DolmIT

Kuidas oma ettevõte müügitulu aastaga 150% kasvatada?

Iga ettevõte tahab kasvada, aga sageli ei teata, kuidas seda saavutada. Tarkvaraarendusettevõte Dolm IT kasvatas möödunud aastal ekspordi toel oma müügitulu ligi 150%. Ettevõtte asutaja ja juht Mait Piir jagab oma kogemusi.

Loe edasi

Lapse esimene telefon

Kuidas valida lapsele sobiv telefon?

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Loe edasi

elu-ilma-internetita

Moodsa aja väljakutse: 5 päeva internetita!

Mind ümbritsevad kaunid metsatukad, koduhoovil jalutavad metsloomad, värske õhk ning kahjuks või õnneks ka Tele2 piiramatu internet. Kes Tele2 „Kus värsket õhku, seal internetti“ kampaaniat mäletab, siis nii ongi. Internet on siin Valgamaa metsas sama võimas kui Tallinna kesklinnas.

Loe edasi


videokandideerimine

Kuidas kandideerimisel videoga silma jääda?

Kui tööturul aktiivselt ringi vaadata, võid leida end olukorrast, kus tööandja palub peale CV esitamist saata ka videovastus või veelgi enam – CV asemel hoopis videotutvustus. Seega on oluline mõelda, kuidas oma videoga silma jääda. Siit Sulle mõned nipid.

Loe edasi

motivatsioon

Kuidas hoida töötajate motivatsiooni distantsilt?

Distantsitöö on nii mõnegi juhi jaoks suureks väljakutseks. Kuidas oma meeskonna motivatsiooni ja tulemusi distantsijuhtimise abil hoida? Siin paar olulist nõuannet, kuidas kriisist tugevama meeskonnana väljuda.

Loe edasi

ruuter

Millist ruuterit valida?

Otsid koju või kontorisse netti ja ei ole päris kindel, millist tüüpi ruuter Sinu jaoks see õige on? Selgitame välja, milline seade milliseks olukorraks kõige paremini sobib.

Loe edasi


ekraani puhastamine

Kuidas telefoni ekraani ohutult ja õigesti puhastada?

Viiruste leviku tõkestamise üheks alustalaks on tihe käte pesemine ja näopiirkonna katsumise vältimine. Samas peaksid nakatumisohu vähendamiseks regulaarselt ka enda telefoni puhastama. Siin näpunäited, kuidas telefoni õigesti puhastada.

Loe edasi

Kodukontor

Töö kodust: kuidas edukalt kohaneda?

Kuna paljude jaoks saab järgnevatel nädalatel kodust kontor, siis siin on mõned soovitused, kuidas uue töökorraldusega võimalikult hästi kohaneda. Et töö ikka tehtud saaks ja eraelu elatud saaks.

Loe edasi

Kodune wifi

Kuhu paigutada ruuter, et saada parim WiFi-ühendus

Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Kuhu ja kuidas paigutada ruuter, et saada kodus parim WiFi-ühendus?

Loe edasi


Andmekasutus

Kui palju mul netti alles on?!

Oled end mõnikord avastanud olukorrast, kus ükski veebirakendus ennast Sinu nutiseadmes ära ei lae? Kas tõesti sai nett juba otsa?! Ometi peaks mul olema hunnikutes gigabaite, mida iganes need imeloomad endast ka ei kujutaks.

Loe edasi

controlab

Kuidas väikeettevõttena kliendi usaldus võita?

Usalduse loomine on oluline, aga kui ettevõte on veel vähetuntud, tuleb enamasti klientide usalduse loomiseks kõvasti vaeva näha. Arhitektibüroo Control AB OÜ juhataja Toivo Vaher annab nõu, mil viisil väikeettevõtjana klientide usaldust võita.

Loe edasi

autolevi

Kuidas luua 30 000 kliendiga ettevõte? Autolevi näitel

Kuidas ehitada nullist üles 30 000 kasutajaga teenus, mis töötab Eestis, Lätis ja Soomes? Autolevi asutaja Tauri Kärson annab nõu, mis aitas temal eduka ettevõte luua.

Loe edasi


internet

Neli lihtsat nippi, millega nutitelefonis netti säästa

Millised tegevused säästavad nutitelefoni andmemahtu, et kõige põnevama tegevuse ajal see otsa ei saaks? Siin neli lihtsat nippi.

Loe edasi

kaugtöö

Kuidas võtta kaugtööst maksimum?

Kaugtöötamine ehk töö tegemine välismaalt kogub üha enam populaarsust. Seda eriti just eestlaste seas, kes vihma ja külmakraadide eest hea meelega kuhugi sooja peitu poevad.

Loe edasi

ByNew

Kuidas väikeettevõtjana edu saavutada?

Ettevõtlusega alustamine eeldab head äriideed, tahtejõudu ja riskivalmidust. Kuidas aga väikeettevõtjana oma äri kasvatama hakata ja väljakutsed edukalt ületada? Graafilise disaini stuudio BYNEW asjutaja ja loovjuht Ronald Uus jagab oma kogemusi.

Loe edasi


katkine telefon

Kõik, mis pead teadma telefoni garantii ja kindlustuse kohta

Pea kõik seadmete tootjad ja edasimüüjad pakuvad oma kaupadele garantiid. Lisaks pakutakse tihti ka kindlustust. Mis Sa nende kohta teadma pead?

Loe edasi

lapse telefoni ABC

Lapse esimese telefoni kasutamise ABC

Bussis helises telefon. Enamuse sealviibijate jaoks oli see arusaamatu lärm. Väike, äsja kooliteed alustanud, ranitsaga poiss haaras taskust telefoni ja hüüdis järgmisel hetkel valjult üle bussi „Noh, mis tahad, ah?“

Loe edasi

joulustress

Kuidas jõulud ilma stressita üle elada?

Paljude jaoks seostuvad jõulud tänapäeval stressiga: tuleb leida lähedastele kingid, koostada jõulumenüü, kodu kaunistada ja jõuluüritustel klaase kokku lüüa. Kõigega hakkama saamine võib tähendada suurt närvi-, raha- ja ajakulu. Siin viis lihtsat nippi, kuidas jõuluaeg ilma stressita üle elada.

Loe edasi


uisutamine

Kuidas talvel tasuta uisutada?

Kui möödunud aastal kinkis Tele2 oma klientidele tasuta ligipääsu kogu Delfi tasulisele sisule, siis sel aastal on jõulukingituseks värske õhk ja liikumine ehk tasuta uisutamine! See sobib ju kõigile: suurtel, väikestele, armunutele, sõpradele jt. Loe lähemalt, kuidas see kink kätte saada.

Loe edasi

tooreis

Millega pead tööreisile minnes arvestama?

Skype, e-mail ja Slack on küll ääretult vahvad töövahendid, aga tihti tuleb projekti õnneliku tuleviku või hea konverentsielamuse nimel kodulinnast lahkuda ja inimestega näost näkku kohtuda. Kui juba tööreisile minna, siis mida peaksid silmas pidama, et see ka hästi õnnestuks?

Loe edasi

abc

PUUST JA PUNASEKS: miks valida just iPhone, Samsung, Huawei või keegi teine

Telefoni valimine algab tihti just brändist. Kui tead, et tahad õunatelefoni, siis ülemäära palju peamurdmist pole vaja teha. Aga juhul kui Sul otsest brändieelistust ei ole, siis see lugu on Sinu jaoks.

Loe edasi


recycle

Mis saab Sinu vanast telefonist?

Nad on kõikjal. Sinu sahtli põhjas, vanas kingakarbis, lapse mänguasjariiulis, mõnikord eksivad nad isegi Sinu pükste taskusse. Ma räägin muidugi telefonidest, mis on oma aja ära elanud ja oleks aeg taaskasutusse viia.

Loe edasi

startup

6 asja, mida iga alustav ettevõtja peab teadma

Ettevõtte esimesed eluaastad on märgilise tähtsusega – sellest võib saada alguse Sinu edulugu või hoopiski valusaim õppetund. Selleks, et kindlustada endale koht esireas, vaata üle mõningad nõuanded, mis tulevad kasuks nii alustavale, aga ka juba tegutsevale ettevõtjale.

Loe edasi

pilveteenus

Milline pilveteenus on Sinu jaoks parim?

Põhjuseid, miks oma faile ja mälestusi pilve varundada, on rohkem kui Kass Arturi koogis kaloreid. Tähtsam küsimus on aga, milline pilveteenus võiks just Sulle see kõige parem olla.

Loe edasi


telefon lapsele

Milline telefon sobib koolilapsele?

Kooliaasta on kohe algamas ning koos kooliks vajalike vihikute ja pliiatsite varumisega saabub paljudes peredes ka aeg valida lapsele uus nutitelefon. Siin mõned näpunäited, mida kõige selle juures silmas pidama peaks.

Loe edasi

Telefon sai vett

Kas märg telefon tuleks panna riisi sisse?

Suvel veedame palju aega väljas ning meie nutikas kaaslane satub pidevalt pigem ekstreemsetesse olukordadesse ja ilmaoludesse.

Loe edasi

seenior

4 põhjust, miks seenioril peaks olema nutitelefon

Ehk mõtled, et „tal ei pea üldse nutitelefoni olema“, sest ka täna täidavad lauatelefon, nuputelefon ning pliiats-paber endiselt edukalt mitmeid rolle, mis nutitelefon on üle võtnud. Reaalsuses pakub nutitelefoni omamine palju lisaväärtusi, mis toovad ellu mugavust, kindlustunnet ja aitavad kasvõi kauem elada!

Loe edasi


roaming

Kuidas reisides suuri mobiilikulusid vältida?

Tänu kaks aastat tagasi jõustunud rändlusteenuste regulatsioonile saab Euroopa Liidus reisides helistada ja sõnumeid saata samadel tingimustel kui Eestis viibides. Väljaspool ja kaugemale reisides võib aga hooletu netikasutus osutuda hoopis kallimaks.

Loe edasi

beach

Telefoniga päikese käes – kõik on võimalik!

Rand, sinine vesi ja väikese vihmavarjuga kokteil; haarad oma telefoni, et seda jäädvustada ning sinna see jääb. Ekraan on pime ja võimatu on eristada varbaid kõrval lebavast täispuhutud flamingost. Loe see kirjatükk läbi ja saad teada, mismoodi telefoniga ereda päikese käes toime tulla!

Loe edasi

krediidilimiit

Kõik, mis pead teadma krediidilimiidist

Kodus on vaikus, teismeline kaob õhtuti kinno, kuid õudus ilmneb telefoniarvel kõigi nende mobiiliga ostetud kinopiletite näol. Teisel juhul on Google Play mängud telefoniarve üle igasuguse mõistlikkuse piiri ajanud. Just selliste ja veelgi ekstreemsemate stsenaariumite eest võib kaitsta krediidilimiit.

Loe edasi


restart

Kui sageli peaksid oma telefonile restarti tegema?

Telefon mõjutab, kuidas ja millal me sõprade ja perekonnaga suhtleme, tööd teeme, riideid ostame. Kui telefon mängib Sinu elus nii olulist rolli, siis kas Sa hoolitsed tema eest piisavalt ning õigesti?

Loe edasi

internet-suveks

3 nõuannet puhkuse ajaks, et internet ei veaks sind alt

Nädalavahetus suvepealinnas või külaskäik maal elavate sugulaste juurde? Mida teha, et internet ei veaks Sinu puhkuse- ja reisiplaane alt?

Loe edasi

nutisõltlane

5 nippi, kuidas vabaneda nutiorjusest

Kas Sinu suhe selle heliseva ja vilkuva kaunitari või mehiselt muskulaarse ebajumalaga on elavam kui inimestega enda ümber? Kas ka Sina oled oma telefonist lootusetult sõltuvuses?

Loe edasi


konto on häkitud

Kas minu konto on häkitud?

Spioonid on kõikjal. Internetis, tänavatel, kodus. Tõenäosus, et Sind on häkitud, on üpris suur. Kuidas teada saada, kas võõrad silmad käivad Sinu kontodel?

Loe edasi

Android Q

Kõik, mida pead teadma Android Q-st

Mai alguses toimus iga-aastane Google’i konverents, mille raames tutvustati laiemale avalikkusele Androidi operatsioonisüsteemi järjekorras kümnendat versiooni – Android Q. Telefonidesse jõuab ta alates käesoleva aasta augustist.

Loe edasi