Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Testime! Kui täpne on Huawei Watch GT4 nutikell?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Huawei uue nutikella eesmärk on üllas: ühendada stiilne välimus ja nutikas tervise jälgimine. Kui stiilse välimuse osas käib võrdlus klassikaliste analoogkelladega ja maitse üle ei tasu sõtta minna, siis täna keskendume nutikella tervise ning spordiga seotud omaduste hindamisele.

Mis Huawei kellaletil pakutakse?

Esmalt tuleb valida, kas soovid suurema (46mm) või väiksema (41mm) korpusega mudelit. Väiksem, ümmargune ja kuldsete detailidega mudel on suunatud pigem naistele ning suurem, kaheksanurkne ja jõulisemate detailidega mudel meestele. Seejärel rihm: valikus on nii nahast kui ka metallist rihmaga mudelid. Meie testi sattus 46mm suurune metallist rihmaga Watch GT4 Elite

Huawei on GT4 seeria kellade välimusega kõvasti vaeva näinud – odavat muljet ei jäta nad kuskilt otsast, pigem vastupidi. Roostevabast terasest korpus ja kaunis 1,43-tolline AMOLED ekraan jätavad kellast vägagi soliidse mulje. Kanna kasvõi presidendi vastuvõtul. Valikus on tuhandeid erinevaid avakuvasid, mõned neist tasulised, osad tasuta.

Seadistamine ja ühilduvus

Oleks tegu Apple’i või Samsungi nutikellaga, saaks selle lõigu vahele jätta. USA-Hiina kaubandussõja tõttu on asjalood aga keerulisemad.Huawei kella seadistamisele kulus koos tarkvarauuendustega hea 30+ minutit, mille jooksul tuli (Samsungi äpipoest) QR-koodiga alla laadida Huawei Health äpp ja sinna sisse logida. 

Protsessi käigus pidin andma ka kümmekond nõusolekut, et äpp ja kell taustal töötades alati omavahel ühenduses olla saaksid. Kas see tähendab, et Hiina valitsus hakkab nüüd igapäevaselt mu liikumist jälgima? Pigem ei, aga mine sa tea. iPhone’i omanikud saavad soovi korral samuti Huawei kella kasutada, kuid nutikelladest maksimumi võtmise huvides tasuks eelistada Apple enda valikuid. 

Ühilduvuse poolest olgu mainitud, et kellal ei ole eSIMi tuge, Wi-Fi võimekust ega võimalust välist pulsimõõtjat kasutada. Olemas on vana hea Bluetooth, et telefoni ja kõrvaklappe kasutada. Kõnede tegemine, muusika juhtimine ja teavituste haldamine sujuvad kenasti. 

Kes tahab otse kellalt muusikat kuulata, peab sinna laulud eraldi peale laadima, kuna Spotify äpp puudub. Eestis ei saa selle kellaga poes maksta, kuna pangakaartide lisamiseks vajalik Huawei Wallet pole siin regioonis toetatud. 

Lähme trenni!

Huawei kasutab kella reklaamimiseks fitness suunamudijat Pamela Reifi ja maratoonarit Mo Farahi, seega enne trenni on ootused kõrgel. Andmete võrdluseks võtame kõrvale puhtatõulise Garmin Forerunner 745 spordikella koos pulsivööga. Esimene väljakutse: suusatamine.

Viis ringi Järve terviseradadel tehtud: Garmini arvates suusatasin 11,85 km ja Huawei kell kuvas 12,13 km. Kiire pilk GPS kaardile ja selgus, et Garmin oli täpsem. Esimese ringi ajal joonistas Huawei kell väikese lisapoogna, mida tegelikkuses polnud võimalik teha. Kõrguste muutumist hindasid mõlemad kellad võrdlemisi täpselt – kõik tõusud ja laskumised olid üles loetud. 

></span></p>
<p><span style=

Huawei nutikellad on alati hea akuga olnud, seega on rõõm, et ka Watch GT4 pole erinev. Tunnine suusasõit -6 kraadi juures kulutas akut vaid 9% võrra! Samal ajal valmistas randmelt pulsi mõõtmise täpsus nördimust. Suusatades küll käsi liigub palju ja talvel ongi õues keerulisem enam-vähem õiget pulssi randmelt kätte saada, kuid GT4 näitas konkreetselt kaikaid. Samal ajal kui pulsivöö luges – pingutusele vastavalt – pulsisageduseks 160 lööki minutis, arvas Huawei, et ma kulgen 110 löögi juures. 

Trenni lõpus kuvas Watch GT4 keskmiseks pulsiks 124 bpm ja Garmin pulsivöö abiga 154 bpm. Huawei ebatäpse lugemise reetsid pulsi graafikult nähtavad järsud hüpped. Olgu nii. Ehk sujub jooksutrenni ajal pulsi lugemine paremini. 

></span></p>
<p><span style=

Teiseks testiks sai ette võetud kerge, ühtlase tempoga jooksuring. Garmini distantsiks 7,02 km ning Huawei Watch GT4 näitas napilt rohkem, kuid igati vea piiridesse jäävat 7,08 km. Distantsile tuli lisa taas just trenni alguses, kui hiinlaste satelliidid end alles soojaks said ja kaardile väikese lisapoogna joonistasid. Ülejäänud jooksu vältel oli jälgimine täpne. 

Naljakal kombel meeldis kellale jooksu vältel tihti kõva häälega jutustada. Ühest küljest on see hea, sest kellas olev kõlar on tõesti vali. Teisest küljest ei soovi ma iga kilomeetri järel ülejäänud maailmale kuulutada, mis mu keskmine tempo ja pulss nüüd olid. Õnneks saab soovi korral nende teavituste heli maha keerata. Kella eredat AMOLED ekraani on trenni ajal mõnus vaadata.

Huawei kell suutis üllatavalt täpselt mõõta jooksu dünaamikat, pannes täppi nii sammutiheduse kui ka -pikkusega. Pulsiga läks aga taas nihu, kuna sel korral hindas Huawei kell pulsi tegelikkusest kõrgemaks. Miks see üldse oluline on? Kui on tähtis trenni ajal kulutatud kaloraaž või treeningkava näeb ette kindlas pulsivahemikus püsimist, siis Watch GT4 puhul randmelt (vähemalt minu puhul) täpset tulemust ei saa. Suusatades arvestas Huawei mulle 25% vähem ja joostes 20% enam kaloreid kui pulsivööga mõõtes. 

Nutikas spordikaaslane?

Watch GT4 pakub kasutajale üle 100 erineva spordiala. Muuhulgas on olemas vanad head rahva lemmikud nagu kõhutants, e-sport, noolevise, köievedu, kiikumine, benjihüpe jt. Testisin hüppenööri režiimi ja kell üllatas tõesti positiivselt, lugedes kõik kordused, takerdumised ja hüppekiirused kenasti kokku. 

Huawei Health äpp kubiseb tervise jälgimise ja parandamise võimalustest. Saad sisestada toite, jälgida kaalu, mõõta vere hapnikusisaldust, luua treeningplaane ja palju muud. Andmete kuvamine on visuaalselt kaunis, kuid numbrid ise kohati küsitava iseloomuga. 

Võtame näiteks Vo2 max näitaja ehk kui palju suudab keha pingutuse ajal maksimaalselt hapnikku tarbida. Mida kõrgem number, seda paremas vormis oled. Eliitsportlastel jääb Vo2 max tavaliselt 65-80 vahele. Huawei arvates oli minu praegune Vo2 max 55, mis on kohe kindlasti liiga kõrge. Samal ajal pakub Huawei, et mu poolmaratoni aeg võiks olla 1:51, mis on hoopis vastupidi – kohe kindlasti liiga aeglane. Garmini kuvatud Vo2 max 51 ja poolmaratoni prognoos 1:40 kõlavad palju usutavamalt, ühtides nii internetiavarustes liikuva infoga kui ka mu reaalse vormiga.  

></span></p>
<h4><span style=

Sammud ja unenäod

Jätkates veidi positiivsemal noodil, siis Watch GT4 mõõtis und vägagi täpselt, pannes pihta nii magama mineku kui ka ärkamise ajaga. Lisaks tundusid ka unegraafikud ausad, kuna hommikuti nähtud unenäod kajastusid kenasti REM faasidena. 

Sammude osas läks asi taas põnevaks, kuna nelja päeva vältel ei suutnud Garmin ja Huawei kordagi kokku leppida, mitu sammu ma ikkagi päevas tegin. Kui Huawei Watch GT4 kuvas päeva keskmiseks sammude arvuks 13 825, siis Garmin hoopis 15 114.

Võtsin kätte ja tegin poolteadusliku 1000 sammu üleslugemise testi. Garmin Forerunner 745 otsustas, et minu 1000 sammu on tegelikult 1004 ning Huawei Watch GT4 pakkus tulemuseks… 1005. Müstika. Järelikult tuleb erinevus sisse kuskilt vahepealt, näiteks kui palju kell suusatamise ajal samme registreerib.

Suures plaanis tuleb numbritest kaugemale vaadata. Loeb see, kas oled füüsiliselt aktiivne ja mitte see, kas tuli nüüd täpselt 9500 sammu või hoopis 9700. 

Kokkuvõtteks…

…suumime nüüd välja. Huawei Watch GT4 nutikellal on palju plusse:

  • Suurepärane aku, mis kestab ka aktiivse eluviisi juures 7-10 päeva.

  • Juhtmevaba laadimise võimekus (metallist rihmaga keeruline ettevõtmine).

  • Stiilne ja kvaliteetne välimus.

  • Lai valik rihmasid ja mudeleid. 

  • Täpne une jälgimine.

  • 5 ATM veekindlus, mis tähendab, et võid kellaga kasvõi 50 m sügavusele minna.

  • Mitmekülgne spordirežiimide valik. 

  • Aeglase kalibreerimisega, kuid kokkuvõttes täpne GPS.

On ka mitmeid miinuseid nagu juba mainitud randmelt pulsi mõõtmise (eba)täpsus, kellaga maksmise võimaluse puudumine ja mõnevõrra konarlik seadistamise protsess. Kes otsib tipptasemel spordikella, sel tasub endiselt “päris” spordikellade poole vaadata. Kes otsib midagi vahepealset, midagi stiilset ja nutikat, millega kord-paar nädalas trenni teha, ilma liigset detailidesse laskumata, siis Watch GT4 on oma hinna eest üpris apetiitne valik

Huawei toodetel on parasjagu käimas soodusmüük, mis tähendab, et saad ka Watch GT4 haarata hea pakkumisega!

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.