Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Siin nad on - 2024. aasta parimad telefonid, kõrvaklapid jt vidinad
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Aasta lõpp on ju ikka kokkuvõtete aeg, sestap viskame pilgu tagasi käesoleva aasta  parimatele telefonidele (kahes kategoorias), kõrvaklappidele, nutikelladele ja teistele põnevatele tehnikavidinatele. Ilma pikema jututa, asume asja kallale ja lööme iga kategooria kolm parimat letti.

“Punn põhja” ehk 2024 parimad telefonid

Samsung Galaxy S24 Ultra – parim mittevolditav Android telefon, mis raha eest saadaval. S24 seeria jõudis meieni juba jaanuaris, kuid 11 kuud hiljem on S24 Ultra näol endiselt tegu telefoniga, mida raske üle trumbata. S24 Ultra on varustatud mitmekülgse kaamerakomplektiga, mis jätab oskuslikes kätes varju ka paljud peegel- ja hübriidkaamerad. Lisaks saab plusside poolele kanda kauni ekraani, tipptasemel koostekvaliteedi, aku kestuse ja mugava kasutajaliidese. Hind alates 1349 eurost ning kampaaniate korras saab tihti lisaboonuseid ja kinke kaasa.

Google Pixel 9 Pro – pärast pikki aastaid on Google viimaks valmis saanud telefoniga, mis on tugev nii tark- kui ka riistvara poolest. Tõsi, stiilne komplekt kajastub ka hinnalipikus (alates 1100 eurost), mis nüüd õnneks tasa ja targu allapoole tulema hakkab. Kui varasemalt võis Google telefone soovitada vaid hardcore fännidele, kes olid valmis ostma telefoni, millel Eestis ametlik tugi puudub, siis 2024. aasta läheb ajalukku, kui Google viimaks Eesti turu olemasolu tunnistas. Suurimad plussid: kaamerad, tehisintellekt, 7a tarkvarauuendusi.

iPhone 16 Pro Max – õunatelefonide soovitamisest me ei pääse, isegi kui Apple otsustab aastast aastasse üha küsitavama väärtusega uuendusi esitleda (kaameranupp, ma vaatan sinu otsa). Samas on iPhone 16 Pro Max kahtlemata kõige parem iPhone, mis hetkel saadaval ning sarnaselt S24 Ultrale on telefoni kõige tugevamateks külgedeks kaamera, aku vastupidavus, koostekvaliteet ja läbimõeldud ökosüsteem. Hind alates 1499 eurost teeb küll silmanurgad niiskeks, aga sestap on meil järgmine telefonide kategooria.

“Otsin mõistliku hinnaga head telefoni” ehk keskklassi parimad

Samsung Galaxy A55 – “kirik keset küla” tüüpi telefon, mis on loodud neile, kes ei soovi usaldusväärse telefoni eest üle 500 euro välja käia (A55 on hetkel alates 379 eurost). Müüginumbrite põhjal on Samsungi A3 ja A5 seeria telefonid Maarjamaal alati popid olnud ning nii ka tänavu. A55 kasuks räägib kaunis 6,6-tolline AMOLED ekraan, IP67 vee- ja tolmukindlus, võimekas protsessor ja enamikele eestlastele harjumuspärane kasutajaliides. 

Xiaomi 14T/14T Pro – sügisel ilmavalgust näinud Xiaomi 14 järglased 14T ja 14T Pro jätsid endast sedavõrd viisaka mulje, et koht keskklassi aastalõpu pjedestaalil igati auga välja teenitud. Peamised märksõnad: ööfotod, aku, laadimiskiirus, IP68 vee- ja tolmukindlus… Väga tugev komplekt kui Xiaomi kasutajaliidesega sina peale saad. Hind alates 599 eurost ning pikemat arvustust saad lugeda siit: https://tele2.ee/blogi/tulikuum/xiaomi4t.

Nothing Phone (2a) – kui Jaguar lajatas oma hiljutise rebrändingu raames lauale vägagi meemitava slogani “Copy nothing”, siis õnneks ei pidanud nad silmas Nothing Phone telefone. Sest erinevalt Jaguari rebrändingust oli Nothing oma Phone (2a)-ga edukas. Kui teised nimistus olevad telefonid nõuavad pangakontolt 500, 700 ja isegi 1400 eurot, siis Nothing Phone (2a) saab kätte uskumatuna näiva 289 euro eest. Selle raha eest saad endale vägagi eristuva välimusega telefoni, millel on samas võimekad kaamerad, kauakestev aku ja mõnus kasutajaliides.

Psst. Massidest eristujad võivad piiluda ka Samsung Galaxy Flip6 volditava telefoni poole, mis on kohati vägagi mõistliku diiliga leitav… 

“Laula mu laulu” ehk parimad kõrvaklapid

Samsung Galaxy Buds3 Pro – tegu on Lõuna-Korea tehnikahiiu parimate kõrvaklappidega, mis pakuvad tipptasemel aktiivset mürasummutust ja 24-bitist heli. Välimuse üle saab küll veidi nuriseda, et Buds Prode unikaalne välimus on vahetatud Apple poolt kuulsaks tehtud varre-loogika vastu, kuid tänu sellele on Buds3 Pro klappide mikrofon varasemast kordades etem. Plusside poolele saab panna veel ülisujuva kasutajakogemuse Samsungi ökosüsteemis ja AI funktsioonide toe.

Google Pixel Buds Pro 2 – sarnane jutt Samsungiga. Parim, mis Google’il pakkuda ja helikvaliteedi poolest tõesti õnnestunud klapid, mis püsivad ka hästi kõrvas. Adaptiivne mürasummutus, kerge kaal, reaalajas Google Translate’i kasutamine, kuni 11h aku ühe laadimisega ja viimaks ametlikult Eesti turul saadaval.

Bose QuietComfort Ultra/Sony WH-1000XM5 – teeme natuke pattu ja lisame listi ka suured, ülekõrva käivad klapid, mis tegelikult tulid turule juba aasta-kaks tagasi. Põhjus selleks on ääretult proosaline: nüüdseks on eelpool nimetatud klappide hind piisavalt kukkunud (keskmiselt 300-350 eurot, Sony WH-1000XM4 kõigest 199 eurot), et neid rahuliku südamega ka laiemale publikule soovitada. Kui sa pole lennukis või kontoris varem kvaliteetse mürasummutusega klappe kasutanud, siis usu mind – see on game changer. Võta seda kui investeeringut oma närvide ja vanas eas kuulmise heaks. 

“Ei aeg ei peatu, ei, ei” ehk parimad nutikellad

Huawei Watch GT5 Pro – Huawei telefonidest oleme küll kahetsusväärsel moel Eesti turul ilma, kuid Huawei jätkab lisaseadmete turul tugevat minekut. Titaaniumist korpusega GT5 Pro näol on tegu võimeka nutikellaga, millel on kuni 14-päevane (!) aku, luksuslik disain, suurepärased tervise jälgimise funktsioonid ja varasemast tunduvalt täpsem GPS-jälgimine. Pikemat arvustust saad lugeda siit: https://tele2.ee/blogi/huaweigt5.

Apple Watch Series 10 – Apple’i uusim nutikell on iOS ökosüsteemis olevale rahvale parim valik. Ütlemata sujuv ühilduvus, varasemast suurem ja energiasäästlikum ekraan ning täiustatud tervisefunktsioonid (nt uneapnoa tuvastamine). Lisaks isikupärastatud treeningrežiimid ja suurepärane kõnekvaliteet.

OnePlus Watch 2 – kui OnePlusi esimene katsetus 2021. aastal nutikella teha suures osas ebaõnnestus, siis Watch 2 on hoopis teine tera. Watch 2 on nüüd varustatud Wear OS-i ning kahe protsessoriga. Kella kasuks räägib kõrge koostekvaliteet, mõistlik hind (al. 239 eurost), lai valik treeningfunktsioone ning kuni 100-tunnine aku. 

“Varia” ehk parimad tehnikavidinad

DJI Neo droon – sügisel tõi DJI välja ülimalt kompaktse drooniga, mis on ühest küljest enneolematult taskukohane (nii 135g kaalu kui ka 199-eurose hinnalipiku poolest) ja samas kvaliteetse 4K kaameraga. Tänu nutikatele lennurežiimidele on tegu väga iseseisva ja algajasõbraliku drooniga, millega endast reisidel või sportides foto- ning videojäädvustusi teha. Võid isegi lennata siseruumides, kuna tiivikud on ümbrisega kaitstud.

Insta360 x4 kaamera – tavatarbijatele mõeldud 360-kraadi kaamerad tulid juba 7-8 aastat turule, kuid Insta360 x4 on viimaks üks selline, mida ka soojalt soovitada saab. Filmida saad 8K kvaliteedis, pilt on mõnusalt stabiilne ja veekindel disain garanteerib seadme vastupidavuse ka ekstreemsemates oludes. Suurim pluss on mõistagi asjaolu, et saad sisu mugavalt jäädvustada, ilma et peaksid muretsema, mis hetkel kaadris ja mis mitte. Klippide töötlemisel on abiks AI funktsioonid.


RayBan Meta nutiprillid
– taaskord lubame nimekirja vidina, mis tuli turule juba 2023. aasta lõpus, kuid tänu järjepidevatele tarkvarauuendustele tasub RayBani ja Meta koostöös loodud prille ka tänavu soovitada. Klassikalise välimusega prillide abil saab mugavalt POV klippe ja fotosid salvestada, tänavalt turvaliselt muusikat või podcaste kuulata ning Meta nutiassistendiga suhelda. Miinuseks asjaolu, et Eesti turul prille ametlikult müügil pole, kuid parema tahtmise korral saad need näiteks Saksamaalt või Soomest endale hankida.

Autor
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver Tilk
Silver on võtnud südameasjaks Tele2 blogis anda lugejatele kasulikku infot ausas ja humoorikas kastmes. Eriti pingsalt uurib ja puurib just uusi seadmeid ja nutividinaid, kas need on asjalikud või mitte.