Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 on Euroopa kliimaliidrite edetabelis esikohal
24.05.2023


Tele2 Gruppi tunnustati Financial Times´i ja Statista koostatud Euroopa kliimaliidrite 2023. aasta 500 Euroopa ettevõtte nimekirjas esikohaga.

Kolmandat korda koostatud Financial Times´i ja Statista Euroopa kliimaliidrite edetabeli koostamisel võeti arvesse ettevõtete tulemusi heitkoguste vähendamisel. Punkte anti näiteks ka läbipaistvuse eest kogu tarneahela heitkoguse avaldamisel. Esikolmiku moodustavad kolm telekommunikatsiooniettevõtet ja Tele2 saavutas 86,9 punktiga esikoha.

„Kogu meie ostetud elekter on roheline. Nii palju kui võimalik ostame toodetud roheelektrit, läbi rohesertifikaatide panustame aga roheenergia tootmisesse,“ näitlikustas Tele2 Eesti finantsdirektor ja juhatuse liige Kristina Penu.

Samuti on Tele2 vähendanud autoparki ja ärireisimist ning seadnud prioriteediks ringmajanduse. “Näiteks muutsime me ka SIM-kaardi raami suurust ning toodame seda vaid ringlussevõetud plastikust,” ütles Penu, kelle sõnul investeeritakse ka järgnevatel aastatel aega ja raha kliimaneutraalsuse teekonnal.  

”Meil on au ja rõõm olla nimetatud Euroopa kliimakliidriks. Kliimamuutuste vastu võitlemine on Tele2 prioriteet ning oleme seadnud eesmärgiks saavutada oma tegevuses ja väärtusahelas 2035. aastaks nullilähedased heitkogused. Soovime olla jätkusuutlikkuse valdkonnas teerajajad ja selline tunnustus näitab, et oleme õigel teel,” sõnas Tele2 Grupi jätkusuutlikkuse juht Erik Wottrich.

Financial Times´i Euroopa kliimakliidrite täispikk nimekiri on leitav SIIT.

Tele2 Eesti kuulub rahvusvahelisse Tele2 Gruppi, mis pakub parima hinnaga kvaliteetseid side- ja kaabeltelevisiooniteenuseid rohkem kui 13 miljonile kliendile üle Euroopa.