52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 pakub ettevõtetele kiiret otseühendust Kesk-Euroopasse
10.04.2023


Juba 2014. aastal alguse saanud projekti tulemusena pakub Tele2 Eesti koostöös Leedu ettevõttega Data Logistics Center (DLC) fiiberoptilist ühendust Kesk-Euroopasse. Balti kiirteeks kutsutav kvaliteetne ja madala viiteajaga ühendus võimaldab klientidele otseteed ning mugavust saada kõik sideteenused ühest kohast ning kuluefektiivselt.  

 
Üha suurenev vajadus turvalise ja kiire andmevahetuse järgi oli ajendiks Tele2 ning DLC ühisprojektile, mis annab efektiivse internetiühenduse nii suurettevõtetele, andmekeskustele kui ka rahvusvahelistele sideoperaatoritele. Tele2 rahvusvahelise äri juht Asse Hangi sõnul on ligi kümme aastat tagasi loodud võrku on pidevalt edasi arendatud ja tänaseks võimaldab see varasemaga võrreldes edastada andmemahtusid 9,6 terabitist kuni 15 terabitini sekundis. 
 
Tele2 Eesti ja DLC investeerisid ühiselt Balti kiirtee (ingl k Baltic Highway) projekti, mille tulemusena viivad fiiberoptilise andmekanali ühendused võrgu Tallinnast Kesk-Euroopasse. Võrgu sõlmpunktid, mis on ehitatud kõrgepingeliinidele ja gaasitrassidele, asuvad Tallinnas, Vilniuses, Varssavis, Berliinis ja Frankfurdis. „Loodud võrk on töökindel ja hästi läbimõeldud sõlmpunktid tagavad selle kõrge käideldavuse. Kaablite asukoht õhus annab kindluse, et need ei saa näiteks ehitustegevuse käigus kahjustada,“ kinnitab Hang. 
 
Lõpptarbija jaoks tähendab see, et Frankfurdini ulatuv ühendus on töökindel ja rikked esineb harva. „Peamised meie kliendid, kes juba ühendust kasutavad on valdkondadest, kus võrguühendusele on väga kõrged nõudmised, näiteks energeetika-, finants- ja militaarsektoritest, aga on ka andmekeskuseid,” selgitab Hang. 
 
Hang toob veel välja, et võrgu suureks plussiks on klientide võimalus saada kõik sideteenused ühest kohast kogu soovitud ühenduse ulatuses. Lisaks kuluefektiivsusele on tagatud ka väga hea kliendikogemus ja kiire reageerimine võimalike ühenduse probleemide korral. „Pakume kõige lühemat võimalikku maapealset ühendust Helsingist Frankfurti ja see tagab madalaima hilistumise (ingl k latency) ehk suured infomahud jõuavad pea viiteajata kohale. Koostöös DLC-ga monitoorime oma võrguinseneridega ühendust 24/7/365 ja lahendame võimalikult probleemid reaalajas,“ toob Hang võrgu eelistena välja.