Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Head uudised! Alates 2. juulist saad toimiva Mobiil-ID kohe pärast Tele2 esinduses lepingu sõlmimist
29.06.2022

Mobiil-ID taotlemine muutub oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks, sest enam ei pea seda politsei kodulehel aktiveerima ja kõik saab tehtud mobiilioperaatorite juures (loe lähemalt SIIT). Mobiil-ID on ka pärast 2. juulit endiselt riikliku garantiiga isikutunnistus. Siiani väljastatud Mobiil-IDd on jõus nende kehtivusaja lõpuni.

Sellega seoses muutub ka olemasolev Mobiil-ID väljastamise protsess:

  • Mobiil-ID lepingut saab sõlmida ainult Tele2 esinduses kohapeal füüsilise isikutuvastuse alusel. Kui oled lähema kuu jooksul uut Mobiil-ID-d taotlemas, siis viska enne pilk peale lehele https://tele2.ee/teenused/mugavusteenused/mobiil-id. Sealt näed täpselt, millistes esindustes on võimalik Mobiil-ID lepingut sõlmida.
  • Mobiil-ID lepingu sõlmimiseks kontrollib sinu dokumenti ja isikut kaks müügispetsialisti. ​​​​​​​See on tingitud sellest, et Mobiil-ID näol on tegemist kõrge riskiga teenuse ja isikutuvastusmeetodiga. Varasemalt kontrolliti isikusamasust esmalt Tele2 esinduses, seejärel Mobiil-ID sertifikaatide aktiveerimisel. Uuendusena saad 2. juulist aga aktiveeritud sertifikaatidega Mobiil-ID kohe kätte.
  • Mobiil-ID-d on võimalik väljastada vähemalt 7-aastasele lapsele. Selle jaoks on vajalik lapse seadusliku eestkostja nõus- ja kohalolek.
  • Ühel isikul võib olla mitu kehtivat Mobiil-ID lepingut – nii palju, kui on numbreid, nii palju saab olla ka Mobiil-ID-sid (ühe numbri kohta üks Mobiil-ID).

SIM-kaardi vahetamisel lõpeb vastava SIM-kaardiga seotud Mobiil-ID teenus. Kui soovid olemasolevat Mobiil-ID lepingut lõpetada, siis pöördu lähimasse Tele2 esindusse.