Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas edukalt kohaneda muutuvate olukordadega?
#ärijutud
3 minuti lugemine
Avaldatud:
03.05.2022
Uuendatud:
16.05.2022
Autor:
Tele2

 

Kõik me teame, et plaane võib teha küll, aga peab olema valmis ka selleks, et elu üllatab. Kui tavapäraselt on tagataskust võtta ka varuplaanid, siis vahel on aga vaja ka varuplaanile varuplaani, et eesmärgid õnnestuks. Kuidas kohaneda muutuva olukorraga? Oma nippe ja kogemusi jagavad üritusturunduse lipulaeva Jolose asutajad Tanel Lillepalu ja Martin Rauam, kes on oma valdkonnas pidanud mitmesuguste muutuste vahel tüürima. 

Eriolukord õpetab 

Oma 13-aastase tegutsemisaja jooksul on Jolos näinud igasugupõnevaid aegu majanduskriisist kuni pandeemiaga kohanemise ja ellu jäämiseni. Kui 2020. aasta märtsis eriolukord kehtestati, siis olid üritused esimesed, mis täielikult ära keelati, ning viimased, mis piirangute leevenedes oma tavapärasusse vaikselt tagasi naasevad. “Igal segasel ajal on oma võidud ja kaotused. Keeruline aeg tuleb valdkonnale pikas perspektiivis tegelikult pigem kasuks, ehkki seda on oma nahal valus kogeda. Eks seda teab ka iga ettevõtja. Kui iga ürituse puhul on alati midagi, mida tuleb ümber sättida ja esineb ootamatusi, siis pandeemia on teisipidi palju õpetanud ja mugavustsoonist välja viinud. Näiteks oskame tegevusi ümber korraldada palju väiksema ajaga ning oleme õppinud tagavaraplaanile tegema tagavaraplaane,” tõdeb Rauam. 

Muutustes sünnib innovatsioon 

Piirangute perspektiiv on üritusturundajaid sundinud tugevalt mõtlema turvalisi lähenemisi ja innovaatilisi lahendusi, kuidas ka kõige suuremad riiklikud ja rahvusvahelised üritused saaksid toimuda. “Kõige rohkem on muutunud tööriistad, sest tehnoloogilisi lahendusi kasutatakse märksa rohkem ja oskuslikumalt kui enne pandeemiat,” kommenteerib Lillepalu. 

Eriolukorrast tingituna ja kasvava online-ürituste mahu valguses otsustasid üritusturundajad rajada koostöös RGB Balticu ja PROTO avastustehasega Noblessnerisse Baltikumi võimsaima virtuaalstuudio – Onlive Proto Stuudio, kus tuua vaatajateni nii meelelahutusüritusi, konverentse, telesaated kui ka kontserte. “Nägime, et Eestisse oli vaja uut tasemel produktsiooniga keskust, mis lahendaks ära nii väikesed kui väga suured virtuaalürituste tehnilised ja ruumilised vajadused. Poleks arvanud, et selline vajadus sellises mahus tekib, aga siin nägime võimalust oma tegevuse tugevamaks laienemiseks Eestis ja rahvusvahelisel tasandil,” räägib Lillepalu. 

Kasv ja kolimine 

Kaheliikmelisest asutajatiimist on täna saanud 20-liikmeline tiim ning vahepeal on ettevõte kolinud mõne inimese pinnalt suuremasse ja hubasemasesse kontorisse Noblessneris. “Olime ühed esimesed, kes siia kolisid. Siis ei teadnud keegi meist, mis loom see Noblessner on,” räägib Rauam. “Oleme alati vaadanud pisut teistmoodi ja kriitilisema pilguga kontori pindasid ehk mingi kiiksuga kvaliteet peab olema selles ruumis, kus enamuse oma päevast vabatahtlikult veeta – kõrged laed, vaated, avarus loominguliseks vabaduseks, päike jne,” lisab Lillepalu. 

Kontoril on keskne roll ühendajana ja kultuuri hoidjana, kuid väga suur osa tööd tehakse ära mujal, lähtuvalt töö eripärast. “Meie tiim töötab vahel nii kodus, kontoris kui ka välismaalt. Kliendid on tihti välismaal või üritused toimuvad välismaal. Üks on kindel – korralik internetiühendus on meie töö aluseks”, sõnab Rauam. 

Kontor ja netiühendus  

Üritusturunduses on parima neti olemasolu ülimalt oluline. Kiirus ja püsivus on märksõnad, et ühendus ei katkeks kliendile pakkumist jagades või videokonverentsi kaudu esitlust tehes. Joloses on kasutusel Tele2 püsiühendus, tänu millele on kontoris väga hea kiirusega wifi, mis püsib ka olulistel hetkedel murevabalt. Lisaks püsiühendusele on meie töö iseloomust vajalik omada ka juhtmevaba internetti. Meie produktsioonitiimil on jooksvalt 3-5 piiramatul andmesidel jooksvat Tele2 ruuterit kasutusel, mida kasutatakse üritustel back-office kontori töös hoidmisel või projektide teostamiseks. Vahel on vaja luua netiühendus sõna otseses põllule,” räägib Lillepalu elavalt, lisades, et üldiselt on võrreldes muu Kesk- ja Lõuna-Euroopaga Eesti võrgukatvus digiriigile kohaselt väga hea. 

“Kui varasemalt olime oma numbrite ja ühendustega Telias, siis täna on Tele2 meie eelistatud valik just hinna-kvaliteedi suhtelt. Piiramatud lahendused saavad olla mõistliku hinnaga ning oleme koostööga väga rahul. Tele2 on päästnud meie igapäevatöös ka ühe projekti, kus toimumiskohas pakutud püsiühendus mingite tehniliste põhjuste tõttu otsustas üles öelda ja pidime virtuaalürituse saatma eetrisse läbi Tele2 mobiilse ruuteri, andmeside toel,” kirjeldab Lillepalu. Seetõttu on oluline ka netiühenduse puhul hoida mitu varuplaani valmis.

 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!

Populaarsed tooted e-poes