Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kutsusime ärikliendid hommikusöögile!
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Oktoobris toimus järjekordne Euroopa 10. küberturvalisuse kuu ning otsustasime Tele2s, et kutsume külla meie ägedad ärikliendid ja veedame koos toredas seltskonnas mõnusa hommiku, nautides maitsvat sööki ja harides ennast kübertuvalisuse teemadel. Kutsusime kohale meie koostööpartnerid ning oma ala tõelised profid – küberturbe eksperdi Veikko Raasukese Riigi Infosüsteemi Ametist ja infoturbe juhi Janek Saare Oixiost. Rääkisime sellest, mis põnevat toimub praegu küberturvalisuse maailmas ning millised on suuremad ohud ja väljakutsed.

Mida põnevat saime selle hommiku jooksul teada?

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) igapäevane monitooring näitab, et haavatavuste otsimine ja nende pahatahtlik katsetamine on Ukrainas toimuva sõja raames tavapärasest aktiivsem. Petturid ei puhka ja otsivad pidevalt võimalusi, kuidas kuritegelikke skeeme ellu viia, ründed muutuvad odavamaks ning kuritegevus suureneb. Arutasime äriklientidega, millised on 2022 sündmustele tuginedes need teemad, millele peaks kõige enam tähelepanu pöörama. Laias laastus saaks neid jaotada kaheks: ründed inimeste vastu (parooli õngitsused, pahavara) ning ründed teenuste vastu. Kuidas kahtlaseid olukordi ära tunda ja end petturite eest kaitsta? Kaitsta tuleks enda seadmeid, tähelepanu pöörata õngitsemispettustele ning internetiavarustes kriitilise meele säilitamisele.

Kahjuks vaid 5% Eesti ettevõtetest on küberturvalisus heal tasemel. Probleem on tõsine – ettevõtetes puuduvad vastutajad, veebikasutajate koolitamine jätab soovida, IT-taristu dokumentatsioon on puudulik, turvanõrkuste seire puudub ja turvaparanduste paigalduse protseduurid ei toimi – turvapaigad on installimata, kasutusel on vanad OS/rakenduste versioonid. Kaitsemeetmed pole sageli rakendatud (näiteks mitmikautentimine puudub, viirusetõrje puudub, tulemüüride seadistus halb, veebiteenuste kaitse seadistamata, DDoS kaitse puudu, jne).

Arusaadav, et selles kõiges niivõrd muutuvas keskkonnas orienteeruda on üsna keeruline. Iga ettevõtja elu on kiire ja tormiline, ning firma elutsüklis on palju erinevaid ülesandeid ja tegevusi, millistele ettevõtte juht mõtlema peab. Näiteks tuleb leida parim sideteenuste lahendus ning mõelda sellele, kus veebipood avada, kust pühendunud personali otsida ja palju muud.

Jõudsime sel hommikul koos järeldusele, et tahes tahtmata tuleb ühel hetkel aga küberturvalisuse teemale tähelepanu pöörata – kuidas saaks turvaliselt faile jagada, kuidas neid hoida ja käsitleda. Just see on koht, kus Tele2 on otsustanud juba mõned aastad fokusseeritumalt äriklientidele abiks olla. Nüüdseks pelgalt klassikalise telekommunikatsiooni ettevõtte pakkumiste asemel annab Tele2 äriklientidele hoogu selle laiemas tähenduses, toetades ettevõtjaid kogu elutsükli jooksul ka küberturvalisust pakkuvate teenustega nagu näiteks turvaaudit, tulemüür ja VPN. Samuti leiab Tele2st üldist ettevõtte toimimist soodustavaid teenused nagu IT- ja dokumendihaldus, domeeni, e-posti ja kodulehe majutus ning Microsoft 365 kontoritöö paketid. Tele2 kliendid saavad nüüd neid teenuseid kasutada.

Aitäh kõigile äriklientidele, kes meiega neil teemadel arutasid! Koos ikka edasi tippude poole!

Eelnimetatud pakutavate teenustega saad tutvuda Tele2 kodulehel – kui miskit pakub huvi, siis oleme alati käe ulatuses ning vastame päringutele ühe tööpäeva jooksul.
 
Diana Vinnikova
Turunduskommunikatsiooni projektijuht

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!