Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas tunda ära hea kvaliteediga tõukeratast?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Kui veel kolm aastat tagasi polnud elektritõukerattad linnapildis väga nähtavad, siis täna on neist saanud tänavapildi lahutamatu osa. Mille järgi aga ära tunda, et oled valinud kvaliteetse sõiduvahendi?

Renditavaid tõukerattaid on Tallinna linnapildis valdavalt kolm – Bolti ja Tuule kõrval ka Prime.Bike. Tuul on ainus elektritõukeratas maailmas, mis on arendatud ja toodetud väljaspool Hiinat. Tootmine toimub siinsamas Eestis, Tallinna kesklinnas.

Üle maailma populaarne renditõukerattaäri kasvab hoogsalt ka Eestis. See tähendab omakorda ka seda, et konkurentsitingimustes on oluline silma paista ja oma toodet järjepidevalt täiustada.

Kõige vastupidavam tõukeratas

Usume tootjana, et Tuul on kõige vastupidavam ja keskkonnasõbralikum tõukeratas maailmas. Tänu kvaliteetsetele materjalidele ning kõrgele tootmisstandardile peab Tuule tõukeratas rendimudelis vastu ca viis aastat. Hiinas toodetud konkurentide elektrilised tõukerattad kestavad valdavalt paar-kolm aastat vähem.

 „Eelkõige tahavad inimesed seda, et nende tõukeratast oleks turvaline ja mugav kasutada. Meil on turu kõige lühem pidurdusteekond ning suured õhkrehvid, mis tagavad hea haarduvuse ja sujuva sõidukogemuse. Tugev terasraam annab stabiilsuse ning lai seisuala ja madal raskuskese tagab kindla kontrolli tõukeratta üle,“ loetles Tuule äriarendusjuht Jaan Kekišev üles ratta plusse. Tema sõnul hindab üha enam inimesi ka seda, et nende sõiduvahend ei koormaks keskkonda. See on ka nende enda peamine fookus ja suund.

Näiteks on 42% Tuule tootmismaterjalidest juba taaskasutatud, 90% materjalidest on tõukeratta eluea lõpus taaskäideldav ning tootmisel, hoolduses ja tõukeratta akude laadimisel kasutatakse 100% taastuvenergiat. Samuti liiklevad koondamis- ja jaotusringe tegevad Tuule kaubikud surugaasil ning tõukeratta akusid vahetatakse elektriliste kargoratastega. Selleks, et saavutada keskkonnasäästlikkust, tuleb väga hoolikalt tõukeratta komponente disainida ja valida koostööpartnereid, kes suudavad pakkuda parima kvaliteediga ning taaskasutatud materjale. „Ideaalne tõukeratas ei ole odav, aga meie jaoks pole mõeldav, et teeksime keskkonna arvelt allahindlust,“ sõnas Kekišev, kelle sõnul on just viimane ka sektori üks suurimaid väljakutseid.

Tõukerataste lühirendi ärid on viimastel aastatel üle maailma riskikapitali võimendusel väga palju kasvanud. Ettevõtted kaasavad tohutuid summasid, kallavad linnad üle kehvade tõukeratastega, mis kestavad lühiajaliselt ning üritavad seda tehes joonistada endast  kuvandit, justkui oleksid nad väga rohelise mõtteviisiga.

„Fookus on lühiajalisel käibekasvul, et järgmise rahastusringiga jälle katkised tõukerattad uute vastu välja vahetada. Kurb on aga see, et kasv tuleb keskkonna arvelt. Seega sektori kõige suuremad probleemid on raiskamine ning rohepesu. Meie tegevuse loogika on vastupidine. Tuul keskendub lühiajalise omakasu asemel pikaajalise positiivse ning jätkusuutliku muutuse loomisele,“ loetles ta.

Valivad hoolega oma partnereid

Kõrged nõudmised nii endale kui ka koostööpartneritele tagavad selle, et muutused sünnivad läbi kvaliteetse koostöö.

Koostööpartneri valikul on Kekiševi sõnul ettevõtte jaoks olulised kriteeriumid vastutustundlikkus, keskkonnasäästlikkus, kvaliteet ja usaldusväärsus. „Enne koostööd me auditeerime oma potentsiaalseid partnereid ja vaatame süvitsi nende protsesside sisse, et mõista, kas meile tähtsad kriteeriumid on täidetud,“ sõnas ta.

Näiteks oma telekommunikatsioonipartneriks on Tuul valinud Tele2. Eelkõige sellepärast, et tegemist on partneritega, kellel on väärtused paigas ja kes suudavad pakkuda kvaliteetset teenust.  „Tele2 on tõestanud, et suudab meie ootustele vastata. Minu silmis on hea sideoperaator selline, kelle peale pole vaja energiat kulutada ning kus reageeritakse kliendi soovidele kiirelt. See tähendab seda, et teenus peab toimima probleemideta. Julgen Tele2-te soovitada, sest kogu koostöö ulatuses ei ole meil tekkinud ühtki probleemi.“

Esimesena Eestis: piiramatu kontor ja ruuter ühes paketis

Selleks, et oma klientide soovidele vastu tulla on Tele2 loonud ka piiramatu internetimahu ja võimeka ruuteriga ärikliendi paketi, mille keskmes on piiramatu võimalus internetikasutuseks ning vaid Tele2 valikus olev võimekas Huawei ruuter.  

Piiramatu Kontori paketiga ei pea muretsema, et internetikasutus paisub liiga suureks – piiramatu paketiga saab vahetada lõpmatult faile, viia läbi veebikoosolekuid ning kasutada interaktiivseid ja nõudlikke raskendusi. „Meie jaoks on oluline kummutada müüti sellest, et piiramatud lahendused peavad olema kallid – tahame pakkuda vabadust mõistliku hinnaga,“ kinnitab Estrin.

Lisaks on „Piiramatu Kontori“ paketi kasutajatel on võimalik oma ruuter kolme aasta tagant ilma lisatasudeta välja vahetada. Kõik uued paketid sisaldavad piiramatut andmesidekiirust, kõneminuteid ning tekstisõnumite arvu, ent erinevad andmesidemahu poolest.

Võta pakkumine juba täna SIIT.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!