Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve
Elustiiliblogija, fitness-entusiasti ja –modelli ning retseptiraamatute autori Merilin Taimre aka Paljas Porgandi igapäeva lahutumatud osad on treeningud, retseptide väljatöötamine, fotograafia ja blogimine.
Tema tegemistega hoiavad end läbi Instagrami kursis enam kui 20 000 fänni. Blogi Paljas Porgand külastab igakuiselt üle 40 000 inimese, mis teeb Merilinist ühe Eesti edukaima blogija.
Blogi ja Instagrami voog paljastavad Merilini tõelised kired. “Fitness, kirjutamine, reisimine ja kõik seonduv paneb mul päriselt silmad särama. Võib öelda, et ilma Palja Porgandita ma enam oma elu ette ei kujuta,” räägib Merilin. Selleks, et oma fännidele huvitavat materjali pakkuda, on tema sõnul lisaks tekstile oluline ka piltide kvaliteet, nende motiveeriv maneer ja järjekindel postitamine.
“Kui blogimise ja sotsiaalmeedias postitamisega alustasin, ei olnud mul konkreetsest eesmärki. Täna on postituste tegemiste point inimestes positiivse ellusuhtumise loomine ja inspireerimine,” lisab Taimre.
Tõeliselt head fotod sünnivad katsetades
Alles sotsiaalmeedias oma käekirja otsijatele ja tagasihoidlikele postitajatele soovitab Merilin mõelda just fotode ja kaasteksti koosmõjule – kas need annavad edasi soovitud mõtte? Ilma hea tekstita ei pruugi foto ideed välja kanda, samas kehv foto riivab silma.
Kuidas aga luua pilkupüüdvaid fotosid?
Merilini sõnul on kõige olulisem valgustus. “Kui alustad fotode tegemist, tasub võtta aega, õppida enda vigadest ja leida nii enda stiil. Kui soov on teha kõrge kvaliteediga fotosid, tasub investeerida korralikku peegelkaamerase ja valgustehnikasse. Lisaks tasub vältida pildil “müra” nagu liiga kirju taust või mitmed valgusallikad.
Oma käekirja leidmiseks tuleb katsetada ja katsetada, sest harjutamine teeb meistriks. Igast tehtud fotost ei saa meistriteost, see kehtib ka kogenud tegijate puhul,” julgustab Merilin.
Fotode kohendamiseks soovitab Merilin alla laadida ka fototöötlus-programmi või rakenduse (VSCO või Photoshop), mis aitab edasi anda ühtlast joont ja stiili, kasutada värvifiltreid või värve paika kruttida.
Et peegelkaamerat igapäevaselt kaasas kanda on tülikas, soovitab Merilin igapäevaste postituste tegemiseks soetada hea kaameraga nutitelefon “Minu lemmikvalik on superomadusega Sony XZ. Sel on parim valgetasakaal, mida olen telefonide puhul näinud – tehtud fotodel jääb valge valgeks, mitte soojaks kollaseks.
Fotod on selged ja teravustatud nagu oleks kasutatud statiivi ning lainurk aitab kaasa selfie’de tegemisel või suurema hulga inimeste pildile mahutamisel. XZ selfiecam on aus – pildid ei ole udukogud nagu on juhtunud teiste kaamerate puhul,” jagab Taimre oma kogemusi.
Sony XZ kasutatav kaameratehnoloogia on hetke tipptehnoloogia, mis muuhulgas kasutab teravustamisel näiteks laserit. Samuti on olemas phase detection, mis aitab häid pilte teha ka keerulistes valgusoludes. Sony nutitelefonide kaamerad on alati olnud tipptasemel ja XZ tõstab seda latti veelgi kõrgemale.
27.03.2017