Tele2

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 suured võrgutööd: parem levi või kiirem internet 324 paigas üle Eesti
25.02.2021

Tele2 keskendus 2020. aastal üle-eestiliste võrgutööde käigus levi parandamisele ning internetikiiruse tõstmisele. Tänu 4G võrgu laiendamisele mobiilse interneti kiirus hüppeliselt kasvanud 263 paigas üle Eesti, uute mastide ja tugijaamade tõttu on parem levi 61 piirkonna elanikel.

Tele2 tehnoloogiadirektori Tanel Sarri sõnul toimusid eelmisel aastal suurimad võrguehitustööd Tallinnas ja Harjumaal, kus parema levi said 29 ning kiirema interneti 81 piirkonna elanikud. „Kuna paljud inimesed tegid tööd kodukontorites, tähendas see ka  suuremat koormust võrkudele. Et töö ei katkeks, laiendasime paljudes Harjumaa piirkondades 4G ühendust – seda eriti tiheda asustusega aladel ehk elurajoonides,“ selgitab Sarri. Tema sõnul suureneb uute sageduste lisamisega 4G interneti kiirus neis paigus kaks kuni viis korda.

Ent lisaks pealinna ümbrusele tehti tööd ka teistes Eesti paikades, mille tulemusena paranes levi ning interneti kiirus kõigis 15 maakonnas. „Lisaks tiheasustusega linnadele suunasime oma tähelepanu maapiirkondadele, kus mobiilsele internetile alternatiive väga ei ole, ent kuhu kodukontorites töötamise tõttu on kiiret internetti väga vaja,“ kirjeldab Sarri.  Sellest, et väiksed kohad on linnadega ühtmoodi olulised,  annab aga tunnistust näiteks 70-elanikuga Saatse küla Lõuna-Eestis Vene piiri ääres, kus  tehti leviparandustöid, mille tulemusena saavad sealsed elanikud muretult ühenduses olla. 

Tele2 eesmärk on tagada hea levi ja internetiühendus oma aktiivse elustiiliga klientidele. „Seetõttu olid meil näiteks Rally Estonia WRC-etapi ajal ajutised tugijaamad neljas paigas, mille abil tagasime, et suurenenud tarbimise juures saaksime pakkuda endiselt head levi ja kiiret internetti,“ sõnab Sarri.

Lisaks keskenduti siselevi parandamisele erinevates Eesti linnades. „Kvaliteetne siselevi on nüüd 29 hoones, mille seas on nii ärimajasid, kaubanduskeskuseid kui teisi avalikke asutusi,“ kirjeldab Tele2 tehnoloogiadirektor.