Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 käivitas oma võrgus IPv6 protokolli, mis tagab klientidele veelgi parema kasutuskogemuse
14.06.2024


Tele2 käivitas 14. mail oma mobiilsidevõrgus IPv6 aadresside kasutamise kõigile kliendiseadmetele, mis seda võimaldavad. IPv6 protokolli kasutuselevõtt on kasutajatele märkamatu ja tänaseks toimub 20% Tele2 mobiilsidevõrgu liiklust juba üle uuema standardi.
 

Tele2 võrgu- ja kliendilahenduste osakonnajuht Tanel Peterselli sõnul on Interneti protokolli uusima versiooni, IPv6 käivitamine oluline samm tuleviku suunas, sest see pakub paremat võrgutõhusust, turvalisust ning kasutajakogemust. „See uuendus on suurepärane näide tehnoloogia arengust, mis toetab pidevalt kasvavat seadmete hulka ja internetikasutajate vajadusi. IPv6 aitab kasutajatele tagada palju parema kogemuse,“ lisas ta. 

IPv6 protokoll loodi asendama IPv4, et parandada mh ka skaleeritavust ja jõudlust, vastates samal ajal tulevikuvajadustele. Täpsemalt lihtsustab IPv6 seadmete ja serverite omavahelist suhtlemist ning tagab suurema turvalisuse võrguliikluse vaates. „Näiteks ei ole IPv6 kasutades vajadust enam aadressiteisenduseks (NATimiseks) või portisuunamiseks ja juba standardiseerimisel on enam rõhku pandud turvalisusele kui IPv4 puhul,“ selgitas Petersell.  

Tele2 võrgus on esimene kuu aega IPv6 kasutamist möödunud edukalt. “Esialgu ei osanud üksikud geolokatsiooni kasutavad rakendused kohe arvestada, et meil kasutusel olev IPv6 aadressruum asub Eestis. See probleem on aga tänaseks lahendatud ja näeme igapäevaselt andmesessioonide jätkuvat kasvu üle IPv6 protokolli,” kommenteeris Petersell. 

Tele2 Eesti püsiühendusteenused on turule tulekust saadik toetanud IPv6 protokolli.