twitter

Räägi nagu seinaga? Aga sa ju räägidki!

Twitter teatas, et hakkab voice tweet’e ehk helisäutse lubama. „Mõnikord jääb 280 tähemärgist väheks,” kuulutas tehnohiid pressiteates.

Loe edasi

iphone-1

Kes siis nutitelefone vinüülplaatidega võrdleb!

Kas päris esimest iPhone’i esitlust mäletad? Kas istusid kannatamatult arvuti ees ega jõudnud ära oodata, millal jumal uut gadget’it näitab? Sellist, mille ettekujutamiseks isegi ulmekirjanikel fantaasiat nappis?

Loe edasi

kriis

Kel janu, sel Wolt

„Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma elada tahaksingi,” ütles Eesti peaminister Andrus Ansip 2009. aastal. Ega pannudki väga mööda, mis sest, et õige kriis veel üksteist aastat oodata lasi.

Loe edasi


faceid

Maskiga on tore panka siseneda, aga...

Kõik räägivad mingist uuest normaalsusest. Endine elu ei taastu kunagi, suurem osa inimesi jääbki kodukontoritest tööd tegema, maskid muutuvad sama igapäevaseks kui mütsid ning üleüldse kolib elu internetti ehk telefonidesse.

Loe edasi

sobrakutsed

Tahad Facebookis kellegagi sõber olla?

Kop-kop. Tegin ukse lahti. Koridoris seisis turske mees. „Mati olen,” ütles mees. „Kuidas saan kasulik olla, Mati?” küsisin.

Loe edasi

videokone

Kuidas normaalselt videokõne pidada?

Olgem ausad, videokonverentsid pole just maailma kõige lihtsamad asjad, millega täppi panna. Kuidas üks normaalne videokõne maha pidada, nii et närvid, eneseuhkus ja töökoht alles jääksid? Vaata näpunäiteid videost.

Loe edasi


veebikontserdid

Einesta restoranis Gloria kodust väljumata ja suud avamata!

Kõik need veebikontserdid on ju tegelikult imearmsad. Muusikud on tõepoolest tavatus olukorras: isegi sõja ajal õnnestub neil akordionid kohvritest välja pakkida ja pommirahes paar lugu teha, nüüd pole sedagi.

Loe edasi

facetime

Maailm polnud viiruseks valmis? Oli ja kuidas veel

Kui Steve Jobs maailmale esimest korda FaceTime’i – ehk Apple’i videokõnet – demonstreeris, olin veendunud, et nüüd on mõistlikkuse piir ületatud. 

Loe edasi

instagram

Instagram vs päris elu

„Kas sa ei kuule?” Vaikus. „Mihkeeeeeeeel!” Vaikus. „Pagan küll. Su laps kukkus nina veriseks, aga Sina ei pane tähelegi.”

Loe edasi


lingid

Mida usub 6% eestlastest? Sa ei taha teada

Telefonid on head üksteisele linkide saatmiseks. Liiga head. Sain varahommikul sõbralt sõnumi.

Loe edasi

telefonikõne

Kuidas normaalselt helistada?

Tänapäeval kasutame telefone pea kõigeks muuks kui helistamiseks. Mõne jaoks tunduvad telefonikõned eilased ja teised isegi kardavad neid. Et korraliku telefonivestluse kunst kaduma ei läheks, on meil Mihkliga Sulle mõned näpunäited!

Loe edasi

koroona

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi. Aga kui on?

Uued ajad toovad uusi mõisteid. Näiteks social distancing ehk sotsiaalne eemaldumine. Ohtliku viiruse levides on mõistlik kodus olla ja teiste inimestega võimalikult vähe kokku puutuda. Ainult nii on võimalik haiguse levik peatada.

Loe edasi


selgeltnagija

Ja täpseima selgeltnägija tiitel läheb...

Mul on sõber Märt Avandi. Lisaks sõber olemisele osutab ta mulle üht „teenust”. Ise ta seda ei tea ning siiani pole ma tihanud Märdi imelikust rollist oma elus rääkida. Nüüd räägin.

Loe edasi

ooklubi

Luhtunud elu armastus ehk “Intsikurmu händ”

Maailm on hukas ja kes tõestust soovib, peaks järgnevast kahest asjast tuge leidma. Esiteks räägib multifilmi-Sipsik mehehäälega ega piiksugi, nagu kinokülastajad lootsid.

Loe edasi

presidendi ball

Iga rahvas väärib oma juhtide mobiiltelefone

Mul on idee, kuidas niigi piinlik pingviinide paraad veel piinlikumaks muuta. Mitte üritust ennast – sellel pole ju tegelikult häda midagi: tulevad kenad inimesed ja annavad presidendile iseseisvuspäeva puhul kätt.

Loe edasi


koroonaviirus

Viirus, ma armastan Sind!

Armastus on ilus asi. Koguni nii ilus, et sellest kogu maailmale pasundada. Umbes nagu poliitik Martin Repinski, kes lasi tunnete väljendamiseks Jõhvi südamasse plakati üles panna.

Loe edasi

nutikõlarid

Kas nutikõlaritest on Eestis kasu?

Targad koduabilised ehk nutikõlarid on ju igavesti toredad asjad... kui nad töötavad. Ameerikas pole sellega nagu muret, aga Eestis on asjalood keerulisemad.

Loe edasi

email

“Ahv, mine p...!” ehk asjakohaste sõnumite kuu

Mitmest sõnast koosneb maailma lühim jutustus? Kuuest. For sale: baby shoes, never worn. Ehk eesti keeles: müüa beebikingad, mida pole kordagi kantud.

Loe edasi


instagram

Mis vahe on Instagramil ja viinapoel? Ega polegi

Kui sul on vaja minuga ühendust saada, siis mida sa teed? Guugeldad natuke, leiad mu kodulehe, täidad sõnumivormi ja paned teele?

Loe edasi

enesekaitse

Telefoniga kurjategija vastu

Olen korra valusalt vastu hambaid saanud. Lugu juhtus kaheksakümnendail ning põhjusel, mida tänapäeval keegi uskuda ei suuda.

Loe edasi

laikimine

Vaata ette, mida sa laigid!

„Kas sa ajad mulle külge?” kirjutas pooltuttav daam mulle hiljuti Instagramis. „Võta teadmiseks, et olen õnnelikus suhtes ja minu teada oled sinagi.”

Loe edasi


AirPodsi aku

Ostsid igavesed kõrvaklapid? Ära tee nalja!

Kui kaua peaksid 180 eurot maksvad kõrvaklapid vastu pidama? Viis aastat? Kümme? Terve igaviku?

Loe edasi

telefoni-valimine

Millist telefoni valida? Vastus on imelihtne

Mul on üks sõber. Hullem gadget’ite friik kui mina. Iga kord, kui endale uut telefoni hakkab ostma, helistab mulle. Meie vestlus kulgeb umbes nii...

Loe edasi

kiirus

Mulle sobib vaid maailma kiireim internet!

Ma kolin tihti. Mööbli tassimisest ning klaveri kuuendale korrusele vedamisest on raskem vaid üks – sobiva kiirusega interneti leidmine.

Loe edasi


wifi

Welcome to Estonia: Positively Streaming!

Londoni hotellide kohta on tore ütlemine: need on kohutavalt kallid, ent see-eest jube kehvad. Täpsemini on tolle suurlinna võõrastetube võimatu iseloomustada.

Loe edasi

taskuvargad

Ettevaatust, taskuvargad!

Mõni meelelahutus ei muutu tüütuks isegi siis, kui sellega kogu aeg tegeleda. Minu jaoks on üks taolisi ajaviitevorme niinimetatud people watching. Ehk eesti keeles „inimeste vaatamine”.

Loe edasi

Apple AirPods Pro

Maailma parimad kõrvaklapid on nüüd veel paremad. Ja kallimad

Kui ma kaks aastat tagasi AirPodidest kirjutasin ja neid taevani kiitsin, sain ärritunud lugejailt üsna mitu pahast kirja.

Loe edasi


Apple CarPlay

Apple CarPlay on nagu armatuuri külge seotud kehva displeiga iPad

Mulle ei meeldi vinguda. Ausõna. Aga pagan küll, miks on nii, et mõnes kohas areneb tehnoloogia peadpööritava kiirusega, teises ei suuda isegi sülelapsega võidu joosta?

Loe edasi

loomavideod

Lehm hüppab üle eraldusjoone

Olin Facebookist kaua eemal ning ära unustanud, kui lahe seal on! Palju vahvaid inimesi, kelle olemasolu vahepeal meelest oli läinud. Suur hulk neidki, kelle olemasolust mul aimugi polnud. Mis aga kõige vahvam: Facebookis on tohutult loomavideoid!

Loe edasi

telefoni-uuendamine

Kui tihti sa oma telefoni uuendad?

Igal sügisel paiskavad tootjad müüki uusi telefonimudeleid. Eks ikka selleks, et Sa neid jõulukingiks ostaksid. Kui mitte sugulastele või tuttavatele, siis vähemasti iseendale.

Loe edasi


värv

Armastus on telefoni värvi

"Mis su lemmikvärv on?” küsis üks preili mu käest. „Mmm, ma ei tea,” jäin mõtlema. „Must,” otsustasin lõpuks kõige turvalisema valiku kasuks. Heavy metal mees, nagu ma olen. Ja üritasin juttu mujale viia.

Loe edasi

helistamine

Adjöö, helistamine on surnud!

Noored on hukas! Ei tea nad, kes oli Johannes Käbin ega suuda öelda, mis aastal toimus EKP kaheksas kongress. Nad ei tea sedagi, mis see EKP üldse oli või mida eesti keeles kongressiks nimetatakse.

Loe edasi

Google Nest Hub Max

Riist, mis teeb 101 asja

Iga asi läheb aina suuremaks. Eriti mu naised. Kirjutasin mõne aja eest oma neljast elukaaslasest, kelle vahet jooksen ja kelleta elada ei saa. Ühe vahetasin hiljuti välja. Uus on peaaegu sama tubli kui eelmine, ainult et priskem ja targem.

Loe edasi


apple-watch-5

Hoia piip ja prillid!

Ühe siinse telekommunikatsiooni firma juht teatas hiljuti midagi nii jahmatavat, et saalitäis kuulajaid mõni minut hiljem püsti seistes aplodeeris.

Loe edasi

korvaklapiauk

Kes suudab elada ilma kõrvaklapiauguta?

Kuidas aru saada, kui päris probleemid on sinu elus otsa saanud? Et oled muutunud esimese maailma kodanikuks, kes jumal teab millest hiigel mure teeb? Loomulikult siis, kui kõrvaklapiaugu puudumine sind häirima hakkab.

Loe edasi

telefon-koolis

Telefonid klassiruumis – millal see jama lõpeb?

„Raud, pane telefon kohe hargile!” käratas õpetaja üle klassi. Ma võpatasin ning toru kukkus peaaegu automaatselt käest. Aasta oli 1984 ning ma istusin Tallinna 7. Keskkoolis füüsikatunnis, mis oli täpselt sama tüütu nagu tänapäevalgi.

Loe edasi


mobiilsed-maksed

Viipad või pistad sisse? Hõljutad või tõmbad läbi?

Kui kummikufirma Nokia omal ajal mobiiltelefone valmistama hakkas, muutis see tervet maailma, Soomet igatahes. Nüüd sisenes Apple krediitkaartide turule. Kas ja mil määral see midagi muudab, selgub alles aja jooksul. Või on ehk juba selgunud?

Loe edasi

lekked

Jõulumees lekib, Apple’ist rääkimata!

Suuremat saladust kui sügisel tutvustatav iPhone pole olemas! Ometi teab iga tehnoloogiafänn juba täna, milline see välja näeb, millised on selle tehnilised näitajad ja nii edasi.

Loe edasi

pihtimine

Mobiiltelefoniga pihile!

Oled Sa kunagi pihil käinud? Või vähemalt tahtnud? Keerad mingi jama kokku, lähed ja räägid pühakojas anonüümse mehega, saad patud andeks, ja võid homme järgmiste juurde astuda?

Loe edasi


telefon teeb paksuks

Telefon teeb paksuks!

Ma jumaldan vandenõuteooriaid! Eriti neid, mis mobiiltelefone puudutavad.

Loe edasi