korvaklapiauk

Kes suudab elada ilma kõrvaklapiauguta?

Kuidas aru saada, kui päris probleemid on sinu elus otsa saanud? Et oled muutunud esimese maailma kodanikuks, kes jumal teab millest hiigel mure teeb? Loomulikult siis, kui kõrvaklapiaugu puudumine sind häirima hakkab.

Loe edasi

telefon-koolis

Telefonid klassiruumis – millal see jama lõpeb?

„Raud, pane telefon kohe hargile!” käratas õpetaja üle klassi. Ma võpatasin ning toru kukkus peaaegu automaatselt käest. Aasta oli 1984 ning ma istusin Tallinna 7. Keskkoolis füüsikatunnis, mis oli täpselt sama tüütu nagu tänapäevalgi.

Loe edasi

mobiilsed-maksed

Viipad või pistad sisse? Hõljutad või tõmbad läbi?

Kui kummikufirma Nokia omal ajal mobiiltelefone valmistama hakkas, muutis see tervet maailma, Soomet igatahes. Nüüd sisenes Apple krediitkaartide turule. Kas ja mil määral see midagi muudab, selgub alles aja jooksul. Või on ehk juba selgunud?

Loe edasi


lekked

Jõulumees lekib, Apple’ist rääkimata!

Suuremat saladust kui sügisel tutvustatav iPhone pole olemas! Ometi teab iga tehnoloogiafänn juba täna, milline see välja näeb, millised on selle tehnilised näitajad ja nii edasi.

Loe edasi

pihtimine

Mobiiltelefoniga pihile!

Oled Sa kunagi pihil käinud? Või vähemalt tahtnud? Keerad mingi jama kokku, lähed ja räägid pühakojas anonüümse mehega, saad patud andeks, ja võid homme järgmiste juurde astuda?

Loe edasi

telefon teeb paksuks

Telefon teeb paksuks!

Ma jumaldan vandenõuteooriaid! Eriti neid, mis mobiiltelefone puudutavad.

Loe edasi


konekaart

Kõnekaarti vajavad ju ainult sulid, eks?

Kui sul on kõnekaart, tegeled ilmselt mingi hämara värgiga, eks?

Loe edasi

grammatika

Lkm m8!

Tahad uut gaasipliiti osta ning saadad müügifirmale viisaka e-kirja. Kolme päeva pärast tuleb vastus…

Loe edasi

iphoned

iPhone on surnud! Elagu iPhone!

Jumalaga iPhone! Apple’i võidukäik on läbi! Kohe kukub maailma suurim tehnikahiid pikali nagu Gulliver, kelle pealtnäha ohutud lilliputid maa külge sidusid.

Loe edasi


elektritouksid

Elektritõukeratas on tore asi, aga mitte teise inimese elu hinnaga

Tallinna tänavaile on tekkinud uued liiklusvahendid ehk elektritõukerattad. Elagu progress ning loodussäästlik elustiil!

Loe edasi

darkmode

Tulevik on dark mode. Tulevik on tume.

Kas keegi võiks palun selgitada, miks näib kogu inimkond dark mode’ist vaimustuses olevat? Apple tutvustas hiljuti oma mobiilse operatsioonisüsteemi uuendusi ning olulisim neist näib olevat justnimelt dark mode.

Loe edasi

digitellimus

Kes tahab ajalehte digitellida, see kobab keskajas

Kui eduka äri eeldus on raha kättesaamine võimalikult lihtsaks teha, siis miks on Eestis täpselt vastupidi? Ma tahan sulle raha anda, sina tahad seda saada, kuid miskipärast oled otsustanud protsessi võimalikult keeruliseks ajada.

Loe edasi


vingumine

Vingumisest on kasu!

Käisin hiljuti restoranis. Igati meeldiv kogemus: toit oli suurepärane, miljöö hubane, teenindus sõbralik. Aga…

Loe edasi

normalizer

Ainus gadget, mida Sul vaja on

Ma tean suurepäraselt, kui jaburalt järgnev jutt kõlab, aga seda suurema innuga ma selle kirja panen. Nimelt vajab maailm veel täpselt ühte gadget’it. Täna pole seda olemas, aga jumal teab, mida homne toob.

Loe edasi

galaxy-fold

Üks telefon kahe hinnaga. Tõsiselt või?

Kaks tonni mobiiltelefoni eest? Kas seda natuke palju pole? Isegi, kui too telefon vaat et kahest koosneb ning kokkumurdmist talub?

Loe edasi


nutikell

Kalleid asju suudavad kõik osta, odavate kandmiseks peab mune olema

Ei ole midagi ebameeldivamat kui sõbrale pettumust valmistada. Eriti siis, kui ta on naissoost.

Loe edasi

juhtmed

Kus häda kõige suurem, seal juhe kõige lähem?

Juhtmed, juhtmed, juhtmed! Need on mind lapsepõlvest saati jälitanud ja ma pole neist tänaseni lahti saanud. Ükskõik, kuhu ma lähen või sisenen, ründavad mind juhtmed: lühikesed, pikad, krussis, katkised, tolgendavad, rippuvad, jalgu jäävad, valged, mustad, puhtad, määrdunud juhtmed.

Loe edasi

s10

Samsung Galaxy S10: kui neid harjumusi vaid ees ei oleks!

Kord kahe aasta tagant haarab mind kummaline rahutus: mulle tundub, et on aeg telefon välja vahetada. Mitte uue mudeli, vaid täitsa teistsuguse vastu. Sellise, millest mõtleminegi iga Apple’i fanboy jaoks igavest põrgut tähendab.

Loe edasi


wifi

Vangile meeldivad trellid

Lennureisi juures on lahedaim see, et mul pole kümne kilomeetri kõrgusel võimalik teha asju, mida peaksin maa peal tegema. Pole võimalik poodi kõmpida, kui piim otsa saab ning naine koerailmaga mu Selverisse saadab.

Loe edasi

wifi

Tasuta WiFi

Olgu Eesti eluga kuidas on, ilmnegu meie arengus peetusi milliseid tahes, üks asi on püha ning puutumatu ja see on tasuta wifi.

Loe edasi

dialup

Kui internet oli cool

Mäletad, kuidas dial-up-modemi käimatõmbamine kõlas? Mina mäletan hästi, sest tuletan seda vähemalt korra kuus meelde. Lähen siia ja muudkui kuulan. Modem sisiseb ja kägiseb, uriseb ja ragiseb, ning jääb ühel hetkel vait.

Loe edasi


online-sobrad

Sõbrad peopesal

"Sul koduigatsust ei tule vä?” küsis sõber paar päeva tagasi. „Mina küll ei suudaks kuude kaupa Eestist eemal olla. Ma kunagi reisisin kolmeks nädalaks Taisse ja juba esimese lõpus tahtsin koju tagasi.”

Loe edasi

rongisoit

Igaüks häkib teisi iseenda rikutuse piires

Ei ole paremat kohta töö tegemiseks kui rong. Neidki ridu taon oma läptopi Tallinn‒Tartu rongis ja ma pole ainus. Kogu vagun on täis inimesi, kes need kaks tundi, mil nad rööpaid pidi ülikoolilinna suunas loksuvad, lahtitehtud kaantega arvuteid jõllitavad.

Loe edasi

windows

Windows on nagu Anne Veski

Veel hiljuti oli nii, et kui ma Sulle Macis kirjutatud tekstifaili saatsin, ei pruukinud see Sinu Windowsis avaneda. Apple oli peamiselt kunstnike ja muude veidrike poolt jumaldatud nišibränd, mille tooteid oli küll cool, kuid kasutu omada. Windows valitses maailma ning teistel polnud vähimatki võimalust.

Loe edasi


pixelbook

Maailma parim hübriidarvuti: Google Pixelbook

Kaasaegsed arvutid on nagu Albikära Ants. Tead, kes see oli? Albikära Ants oli mees, kes pojaga laadalt hobuse ostis ja koju hakkas minema. Kuna neil oli kahepeale üks hobune, otsustati kordamööda tolle seljas sõita.

Loe edasi

virtuaalabilised

Minust on saanud neljanaisepidaja

Mõned aastad tagasi teatas üks eesti ajakirjanik avalikult, et Jeesus Kristus on tema pereliige. Irvhambad pistsid seepeale laginal naerma ning ilkumist jätkus terveks nädalaks. Mis sest, et igal inimesel on õigus oma pereliikmeid ise valida ning kui Jeesus Kristus peaks nende hulka kuuluma, siis täpselt nii ongi.

Loe edasi

e-valimised

Kas sina usud e-valimisi?

„Kui valimistest midagi sõltuks, poleks need lubatud,” ütles kunagi üks tark inimene. „Vabad valimised on demokraatia alus,” ütles teine.

Loe edasi


oigekiri

Kinnitage turvavööd ning valmistuge katastroofiks

Kui Sa inglise keelest aru saad, võib järgmine lause Sulle nalja teha: Any persons (except players) caught collecting golf balls on this course will be prosecuted and have their balls removed.

Loe edasi

telefoniumbrised

Miks me oma telefonile kondoomi ostame?

Mobiiltelefoni puhul kehtib üks reegel: see kukub varem või hiljem maha. Ketta ning spiraaljuhtmega telefonid olid ses mõttes mõnevõrra kasutajasõbralikumad. Need püsisid kenasti oma kohal ja kui sattusidki taburetilt põrandale kukkuma, polnud see maailmalõpp.

Loe edasi

gadgetid

Alanud aasta (seni) idiootseimad gadget’id

Maailma suurim elektroonikamess CES on selleks aastaks küll ammu läbi, ent see ei tähenda, et poleks enam vajadust seal esitletud gadget’itest rääkida. Vastupidi – mõned Las Vegases ilmarahva ette toodud vidinad olid piisavalt hullud, et nende üle jätkuvalt ilkuda.

Loe edasi


google

Kuidas ma Google’it petsin

Ongi tuksis. Napid kaks nädalat ning mu suurim uusaastalubadus on murtud.

Loe edasi

google

Kui riigid kokku kukuvad

Tuttav käis hiljuti kõrgetasemelisel küberturva ümarlaual. Inimesed istusid ringis ja ringe oli kaks: ühes paiknesid riikide, teises suurte tehnoloogiafirmade esindajad. Riigid istusid sisemises ehk olulisemas ning Google ja teised välises ehk nõuandvas ringis.

Loe edasi

2019

Head uut (analoog)aastat!

Aasta algused ja lõpud on parim aeg kahe tänamatuima tööga tegelemiseks. Esimene on ennustamine ning teine tagasivaatamine.

Loe edasi


sotsiaalmeediast-lahkumine

10 põhjust sotsiaalmeediast lahkumiseks

Kirjutasin aastakese eest, kuidas virtuaalset enesetappu sooritada: sotsiaalmeedia kontod tuleb kinni panna, Google’i otsingute ajalugu hävitada ja oma andmed niinimetatud daatamaaklerite lehtedelt kustutada.

Loe edasi

tulevikurobotid

Keegi võtab Su töö kohe ära. Kes?

Otsustasin kord ühes New Yorgi restoranis jootraha andmata jätta ning oleksin selle eest napilt peksa saanud. Ameerikas on tip teatavasti kohustuslik, sa pead vähemalt 15% jootraha jätma, viisakas oleks isegi 20%, kuigi 25% mõjuks veelgi väärikamalt.

Loe edasi

messengeri-kokkulepped

Kuidas seksimist (mitte) kokku leppida

Tänapäeval lepitakse kõike kokku Messengeris. Isegi seksimist. Need ajad, mil armunud noorpaarid kaminatule valguses esimest voodisseminekut arutasid, on antiikajalugu. Nüüd toimub ka see püha vestlus sõnumite äpis.

Loe edasi


muugimehed

Nigeeria kuningas Kristiine keskuses? Peaaegu

Milline näeks spämmikiri välja siis, kui ta oleks inimene? Täpselt nagu Sina: kena, aruka silmavaatega, enda eest hoolitsev. Kust ma seda võtan? Sest ma olen teda oma silmaga näinud. Sina oled kah.

Loe edasi

facebooki-toode

Sa oled Facebooki toode

Mis asi on Facebook? Parima vastuse andis sellele pealtnäha lihtsale küsimusele Daniel Vaarik: „Facebook on ühe ettevõtte koduleht.” Ja mis on selle ettevõtte ärimudel?

Loe edasi

nutijoove

Nutijoome poole vähem!

On üks nipp, millega õnnestub iga alkohoolik kaineks ehmatada. Kui kõik ülejäänud trikid – viinapudeli ärapeitmine, ampull, joodiku süütundele rõhumine jne – läbi kukuvad, tuleb appi võtta viimne võimalus: video!

Loe edasi


robot

Rääkisin robotiga seksist

President käskis robotiga seksist rääkida. Minu jaoks on presidendi käsk nagu seadus. Jätad täitmata, panevad veel vangi! Ei nad muidugi pane, aga ikkagi – kui Kadriorust tuleb juhis robotitega urupunni tegemisest kõneleda, leian roboti ja kõnelen.

Loe edasi

vihakirjad

Need vanad vihakirjad

Keda kotib, mida sa 15 aastat tagasi kellegi kohta Rate’is või Orkutis kirjutasid, eks? Vale. Vägagi kotib. Näiteks sinu võimalikku tööandjat. Või vihavaenlast.

Loe edasi

ipad

Kes vajab iPadi?

„Tahvelarvutid on ammu surnud, kas sa siis ei tea?” küsis Urmas ja pani toru hargile, justkui oleksin teda rängalt solvanud.

Loe edasi


iphone-xr

Tänapäeval maksab odav telefon 750 kulli!

Tuttav ärimees rääkis, kuidas kõigis maailma restoranides – Eesti omad kaasa arvatud – inimeste valvsust uinutatakse. Oled ju märganud, et kõigis menüüdes on vähemalt üks roog, mis kõigist ülejäänutest palju kallim on?

Loe edasi

uber

Miks sa autosse ropsisid? Ma ju ei ropsinud. Ropsisid küll!

Sinu süütu Uberi-sõit lennujaamast Mustamäele võib varsti üle 100 euro maksta. Ameerikas levib „okse pettuse” nime all tuntud skeem ja nagu kõik „head” välismaa asjad, jõuab seegi ilmselt varsti Eestisse.

Loe edasi

fouldering

Loll saab Gmailiski peksa

Mille poolest erineb naise petmine riigireetmisest? Esimese puhul aitab foldering, teise puhul mitte.

Loe edasi


telefon autoroolis

On Sul nutitelefon ja auto? Siis loe see kohe läbi!

Ma vajutasin piduripedaali, aga oli hilja. Ta jäi mu Toyota esirataste alla ja kui masina kõhu alt kostuvat mütsatust uskuda, ei lennanud ta masinast eemale, nagu mõnikord kokkupõrke käigus juhtub, vaid jäi selle alla. Suure tõenäosusega oli ta surnud.

Loe edasi