instagram

Mis vahe on Instagramil ja viinapoel? Ega polegi

Kui sul on vaja minuga ühendust saada, siis mida sa teed? Guugeldad natuke, leiad mu kodulehe, täidad sõnumivormi ja paned teele?

Loe edasi

enesekaitse

Telefoniga kurjategija vastu

Olen korra valusalt vastu hambaid saanud. Lugu juhtus kaheksakümnendail ning põhjusel, mida tänapäeval keegi uskuda ei suuda.

Loe edasi

laikimine

Vaata ette, mida sa laigid!

„Kas sa ajad mulle külge?” kirjutas pooltuttav daam mulle hiljuti Instagramis. „Võta teadmiseks, et olen õnnelikus suhtes ja minu teada oled sinagi.”

Loe edasi


AirPodsi aku

Ostsid igavesed kõrvaklapid? Ära tee nalja!

Kui kaua peaksid 180 eurot maksvad kõrvaklapid vastu pidama? Viis aastat? Kümme? Terve igaviku?

Loe edasi

telefoni-valimine

Millist telefoni valida? Vastus on imelihtne

Mul on üks sõber. Hullem gadget’ite friik kui mina. Iga kord, kui endale uut telefoni hakkab ostma, helistab mulle. Meie vestlus kulgeb umbes nii...

Loe edasi

kiirus

Mulle sobib vaid maailma kiireim internet!

Ma kolin tihti. Mööbli tassimisest ning klaveri kuuendale korrusele vedamisest on raskem vaid üks – sobiva kiirusega interneti leidmine.

Loe edasi


wifi

Welcome to Estonia: Positively Streaming!

Londoni hotellide kohta on tore ütlemine: need on kohutavalt kallid, ent see-eest jube kehvad. Täpsemini on tolle suurlinna võõrastetube võimatu iseloomustada.

Loe edasi

taskuvargad

Ettevaatust, taskuvargad!

Mõni meelelahutus ei muutu tüütuks isegi siis, kui sellega kogu aeg tegeleda. Minu jaoks on üks taolisi ajaviitevorme niinimetatud people watching. Ehk eesti keeles „inimeste vaatamine”.

Loe edasi

Apple AirPods Pro

Maailma parimad kõrvaklapid on nüüd veel paremad. Ja kallimad

Kui ma kaks aastat tagasi AirPodidest kirjutasin ja neid taevani kiitsin, sain ärritunud lugejailt üsna mitu pahast kirja.

Loe edasi


Apple CarPlay

Apple CarPlay on nagu armatuuri külge seotud kehva displeiga iPad

Mulle ei meeldi vinguda. Ausõna. Aga pagan küll, miks on nii, et mõnes kohas areneb tehnoloogia peadpööritava kiirusega, teises ei suuda isegi sülelapsega võidu joosta?

Loe edasi

loomavideod

Lehm hüppab üle eraldusjoone

Olin Facebookist kaua eemal ning ära unustanud, kui lahe seal on! Palju vahvaid inimesi, kelle olemasolu vahepeal meelest oli läinud. Suur hulk neidki, kelle olemasolust mul aimugi polnud. Mis aga kõige vahvam: Facebookis on tohutult loomavideoid!

Loe edasi

telefoni-uuendamine

Kui tihti sa oma telefoni uuendad?

Igal sügisel paiskavad tootjad müüki uusi telefonimudeleid. Eks ikka selleks, et Sa neid jõulukingiks ostaksid. Kui mitte sugulastele või tuttavatele, siis vähemasti iseendale.

Loe edasi


värv

Armastus on telefoni värvi

"Mis su lemmikvärv on?” küsis üks preili mu käest. „Mmm, ma ei tea,” jäin mõtlema. „Must,” otsustasin lõpuks kõige turvalisema valiku kasuks. Heavy metal mees, nagu ma olen. Ja üritasin juttu mujale viia.

Loe edasi

helistamine

Adjöö, helistamine on surnud!

Noored on hukas! Ei tea nad, kes oli Johannes Käbin ega suuda öelda, mis aastal toimus EKP kaheksas kongress. Nad ei tea sedagi, mis see EKP üldse oli või mida eesti keeles kongressiks nimetatakse.

Loe edasi

Google Nest Hub Max

Riist, mis teeb 101 asja

Iga asi läheb aina suuremaks. Eriti mu naised. Kirjutasin mõne aja eest oma neljast elukaaslasest, kelle vahet jooksen ja kelleta elada ei saa. Ühe vahetasin hiljuti välja. Uus on peaaegu sama tubli kui eelmine, ainult et priskem ja targem.

Loe edasi


apple-watch-5

Hoia piip ja prillid!

Ühe siinse telekommunikatsiooni firma juht teatas hiljuti midagi nii jahmatavat, et saalitäis kuulajaid mõni minut hiljem püsti seistes aplodeeris.

Loe edasi

korvaklapiauk

Kes suudab elada ilma kõrvaklapiauguta?

Kuidas aru saada, kui päris probleemid on sinu elus otsa saanud? Et oled muutunud esimese maailma kodanikuks, kes jumal teab millest hiigel mure teeb? Loomulikult siis, kui kõrvaklapiaugu puudumine sind häirima hakkab.

Loe edasi

telefon-koolis

Telefonid klassiruumis – millal see jama lõpeb?

„Raud, pane telefon kohe hargile!” käratas õpetaja üle klassi. Ma võpatasin ning toru kukkus peaaegu automaatselt käest. Aasta oli 1984 ning ma istusin Tallinna 7. Keskkoolis füüsikatunnis, mis oli täpselt sama tüütu nagu tänapäevalgi.

Loe edasi


mobiilsed-maksed

Viipad või pistad sisse? Hõljutad või tõmbad läbi?

Kui kummikufirma Nokia omal ajal mobiiltelefone valmistama hakkas, muutis see tervet maailma, Soomet igatahes. Nüüd sisenes Apple krediitkaartide turule. Kas ja mil määral see midagi muudab, selgub alles aja jooksul. Või on ehk juba selgunud?

Loe edasi

lekked

Jõulumees lekib, Apple’ist rääkimata!

Suuremat saladust kui sügisel tutvustatav iPhone pole olemas! Ometi teab iga tehnoloogiafänn juba täna, milline see välja näeb, millised on selle tehnilised näitajad ja nii edasi.

Loe edasi

pihtimine

Mobiiltelefoniga pihile!

Oled Sa kunagi pihil käinud? Või vähemalt tahtnud? Keerad mingi jama kokku, lähed ja räägid pühakojas anonüümse mehega, saad patud andeks, ja võid homme järgmiste juurde astuda?

Loe edasi


telefon teeb paksuks

Telefon teeb paksuks!

Ma jumaldan vandenõuteooriaid! Eriti neid, mis mobiiltelefone puudutavad.

Loe edasi

konekaart

Kõnekaarti vajavad ju ainult sulid, eks?

Kui sul on kõnekaart, tegeled ilmselt mingi hämara värgiga, eks?

Loe edasi

grammatika

Lkm m8!

Tahad uut gaasipliiti osta ning saadad müügifirmale viisaka e-kirja. Kolme päeva pärast tuleb vastus…

Loe edasi


iphoned

iPhone on surnud! Elagu iPhone!

Jumalaga iPhone! Apple’i võidukäik on läbi! Kohe kukub maailma suurim tehnikahiid pikali nagu Gulliver, kelle pealtnäha ohutud lilliputid maa külge sidusid.

Loe edasi

elektritouksid

Elektritõukeratas on tore asi, aga mitte teise inimese elu hinnaga

Tallinna tänavaile on tekkinud uued liiklusvahendid ehk elektritõukerattad. Elagu progress ning loodussäästlik elustiil!

Loe edasi

darkmode

Tulevik on dark mode. Tulevik on tume.

Kas keegi võiks palun selgitada, miks näib kogu inimkond dark mode’ist vaimustuses olevat? Apple tutvustas hiljuti oma mobiilse operatsioonisüsteemi uuendusi ning olulisim neist näib olevat justnimelt dark mode.

Loe edasi


digitellimus

Kes tahab ajalehte digitellida, see kobab keskajas

Kui eduka äri eeldus on raha kättesaamine võimalikult lihtsaks teha, siis miks on Eestis täpselt vastupidi? Ma tahan sulle raha anda, sina tahad seda saada, kuid miskipärast oled otsustanud protsessi võimalikult keeruliseks ajada.

Loe edasi

vingumine

Vingumisest on kasu!

Käisin hiljuti restoranis. Igati meeldiv kogemus: toit oli suurepärane, miljöö hubane, teenindus sõbralik. Aga…

Loe edasi

normalizer

Ainus gadget, mida Sul vaja on

Ma tean suurepäraselt, kui jaburalt järgnev jutt kõlab, aga seda suurema innuga ma selle kirja panen. Nimelt vajab maailm veel täpselt ühte gadget’it. Täna pole seda olemas, aga jumal teab, mida homne toob.

Loe edasi


galaxy-fold

Üks telefon kahe hinnaga. Tõsiselt või?

Kaks tonni mobiiltelefoni eest? Kas seda natuke palju pole? Isegi, kui too telefon vaat et kahest koosneb ning kokkumurdmist talub?

Loe edasi

nutikell

Kalleid asju suudavad kõik osta, odavate kandmiseks peab mune olema

Ei ole midagi ebameeldivamat kui sõbrale pettumust valmistada. Eriti siis, kui ta on naissoost.

Loe edasi

juhtmed

Kus häda kõige suurem, seal juhe kõige lähem?

Juhtmed, juhtmed, juhtmed! Need on mind lapsepõlvest saati jälitanud ja ma pole neist tänaseni lahti saanud. Ükskõik, kuhu ma lähen või sisenen, ründavad mind juhtmed: lühikesed, pikad, krussis, katkised, tolgendavad, rippuvad, jalgu jäävad, valged, mustad, puhtad, määrdunud juhtmed.

Loe edasi


s10

Samsung Galaxy S10: kui neid harjumusi vaid ees ei oleks!

Kord kahe aasta tagant haarab mind kummaline rahutus: mulle tundub, et on aeg telefon välja vahetada. Mitte uue mudeli, vaid täitsa teistsuguse vastu. Sellise, millest mõtleminegi iga Apple’i fanboy jaoks igavest põrgut tähendab.

Loe edasi

wifi

Vangile meeldivad trellid

Lennureisi juures on lahedaim see, et mul pole kümne kilomeetri kõrgusel võimalik teha asju, mida peaksin maa peal tegema. Pole võimalik poodi kõmpida, kui piim otsa saab ning naine koerailmaga mu Selverisse saadab.

Loe edasi

wifi

Tasuta WiFi

Olgu Eesti eluga kuidas on, ilmnegu meie arengus peetusi milliseid tahes, üks asi on püha ning puutumatu ja see on tasuta wifi.

Loe edasi


dialup

Kui internet oli cool

Mäletad, kuidas dial-up-modemi käimatõmbamine kõlas? Mina mäletan hästi, sest tuletan seda vähemalt korra kuus meelde. Lähen siia ja muudkui kuulan. Modem sisiseb ja kägiseb, uriseb ja ragiseb, ning jääb ühel hetkel vait.

Loe edasi

online-sobrad

Sõbrad peopesal

"Sul koduigatsust ei tule vä?” küsis sõber paar päeva tagasi. „Mina küll ei suudaks kuude kaupa Eestist eemal olla. Ma kunagi reisisin kolmeks nädalaks Taisse ja juba esimese lõpus tahtsin koju tagasi.”

Loe edasi