iphone-12-pro

iPhone 12 Pro esmamuljed x Mihkel Raud

Lühike meet and greet uue iPhone 12 Pro telefoniga. Mis on kaks kõige tähtsamat uuendust? Vaata videot!

Vaata videot

applelogo

ÜROs või mitte, iPhone jõuab Eestisse ikka tohutu hilinemisega

Apple näitas uusi telefone ning mul hakkasid käed sügelema.

Loe edasi

fake-airpods

Fake AirPods Pro vs päris AirPods Pro

Kuidas saavad 29 eurosed Wish.com poest ostetud vuhvel AirPods Pro klapid vastu päris klappidele? Nimi peaaegu identne... Airs Pro. Välimus ka sama...

Vaata videot


hangub

Rusikaga telefoni vastu

Öeldakse, et vägivallast pole abi. Lubage vastu vaielda! Kui televiisoril pilt eest läheb, on abi just nimelt ainult vägivallast: tuleb pildikasti rusikaga taguda ning ennäe imet – pilt tuleb ette tagasi!

Loe edasi

emojid

Mis teed, kui näost roheliseks tõmbunud inimest näed?

Kõik maletajad lähevad varem või hiljem hulluks, vähemalt on selline levinud ettekujutus. Malemäng eeldab tõepoolest pidevat aju pingutamist ning seetõttu pole põhjust imestada, kui järjekordse malegeeniuse veidruste kohta lehesabast loeme.

Loe edasi

laste-nutikell

Video: kas lapsele peab tõesti Apple Watchi ostma?

Või piisab hoopis tagasihoidlikumast nutikellast, millest ka lapsevanemal rohkem kasu?

Vaata videot


koolivorm

Koolivormi mäletad? Nüüd on aeg telefonivormiks!

Olen tõsine koolivormide fänn. Minu lapsepõlves olid need kohustuslikud, tänapäeval pigem mitte, kuigi mõnedes koolides eelistatakse vist siiani enam-vähem ühtlast riietust.

Loe edasi

hey

Oled e-postiga abielus? On aeg tõotusi uuendada!

Keset ööd prantsatab su voodi ette tulnukas ning küsib: “Mis asi on e-post?” Mida sa talle räägid?

Loe edasi

corona

Naudi, kuniks veel võimalik

Kas pole tore taas normaalset elu nautida? Poed on lahti, klubides käib möll, maski pole enam vaja kanda. Justkui oleks vahepealne vaid halb unenägu olnud. Inimesi hoiatati küll mingi „uue normaalsuse” eest, ent nagu loota oli, jäi see saabumata.

Loe edasi


iphone 1

Video: esimene iPhone, 13 aastat hiljem

Kas esimese generatsiooni iPhonega on 13 aastat hiljem midagi peale hakata? Vaata videost järgi!

Vaata videot

twitter

Räägi nagu seinaga? Aga sa ju räägidki!

Twitter teatas, et hakkab voice tweet’e ehk helisäutse lubama. „Mõnikord jääb 280 tähemärgist väheks,” kuulutas tehnohiid pressiteates.

Loe edasi

iphone-1

Kes siis nutitelefone vinüülplaatidega võrdleb!

Kas päris esimest iPhone’i esitlust mäletad? Kas istusid kannatamatult arvuti ees ega jõudnud ära oodata, millal jumal uut gadget’it näitab? Sellist, mille ettekujutamiseks isegi ulmekirjanikel fantaasiat nappis?

Loe edasi


kriis

Kel janu, sel Wolt

„Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma elada tahaksingi,” ütles Eesti peaminister Andrus Ansip 2009. aastal. Ega pannudki väga mööda, mis sest, et õige kriis veel üksteist aastat oodata lasi.

Loe edasi

faceid

Maskiga on tore panka siseneda, aga...

Kõik räägivad mingist uuest normaalsusest. Endine elu ei taastu kunagi, suurem osa inimesi jääbki kodukontoritest tööd tegema, maskid muutuvad sama igapäevaseks kui mütsid ning üleüldse kolib elu internetti ehk telefonidesse.

Loe edasi

sobrakutsed

Tahad Facebookis kellegagi sõber olla?

Kop-kop. Tegin ukse lahti. Koridoris seisis turske mees. „Mati olen,” ütles mees. „Kuidas saan kasulik olla, Mati?” küsisin.

Loe edasi


videokone

Kuidas normaalselt videokõne pidada?

Olgem ausad, videokonverentsid pole just maailma kõige lihtsamad asjad, millega täppi panna. Kuidas üks normaalne videokõne maha pidada, nii et närvid, eneseuhkus ja töökoht alles jääksid? Vaata näpunäiteid videost.

Loe edasi

veebikontserdid

Einesta restoranis Gloria kodust väljumata ja suud avamata!

Kõik need veebikontserdid on ju tegelikult imearmsad. Muusikud on tõepoolest tavatus olukorras: isegi sõja ajal õnnestub neil akordionid kohvritest välja pakkida ja pommirahes paar lugu teha, nüüd pole sedagi.

Loe edasi

facetime

Maailm polnud viiruseks valmis? Oli ja kuidas veel

Kui Steve Jobs maailmale esimest korda FaceTime’i – ehk Apple’i videokõnet – demonstreeris, olin veendunud, et nüüd on mõistlikkuse piir ületatud. 

Loe edasi


instagram

Instagram vs päris elu

„Kas sa ei kuule?” Vaikus. „Mihkeeeeeeeel!” Vaikus. „Pagan küll. Su laps kukkus nina veriseks, aga Sina ei pane tähelegi.”

Loe edasi

lingid

Mida usub 6% eestlastest? Sa ei taha teada

Telefonid on head üksteisele linkide saatmiseks. Liiga head. Sain varahommikul sõbralt sõnumi.

Loe edasi

telefonikõne

Kuidas normaalselt helistada?

Tänapäeval kasutame telefone pea kõigeks muuks kui helistamiseks. Mõne jaoks tunduvad telefonikõned eilased ja teised isegi kardavad neid. Et korraliku telefonivestluse kunst kaduma ei läheks, on meil Mihkliga Sulle mõned näpunäited!

Loe edasi


koroona

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi. Aga kui on?

Uued ajad toovad uusi mõisteid. Näiteks social distancing ehk sotsiaalne eemaldumine. Ohtliku viiruse levides on mõistlik kodus olla ja teiste inimestega võimalikult vähe kokku puutuda. Ainult nii on võimalik haiguse levik peatada.

Loe edasi

selgeltnagija

Ja täpseima selgeltnägija tiitel läheb...

Mul on sõber Märt Avandi. Lisaks sõber olemisele osutab ta mulle üht „teenust”. Ise ta seda ei tea ning siiani pole ma tihanud Märdi imelikust rollist oma elus rääkida. Nüüd räägin.

Loe edasi

ooklubi

Luhtunud elu armastus ehk “Intsikurmu händ”

Maailm on hukas ja kes tõestust soovib, peaks järgnevast kahest asjast tuge leidma. Esiteks räägib multifilmi-Sipsik mehehäälega ega piiksugi, nagu kinokülastajad lootsid.

Loe edasi


presidendi ball

Iga rahvas väärib oma juhtide mobiiltelefone

Mul on idee, kuidas niigi piinlik pingviinide paraad veel piinlikumaks muuta. Mitte üritust ennast – sellel pole ju tegelikult häda midagi: tulevad kenad inimesed ja annavad presidendile iseseisvuspäeva puhul kätt.

Loe edasi

koroonaviirus

Viirus, ma armastan Sind!

Armastus on ilus asi. Koguni nii ilus, et sellest kogu maailmale pasundada. Umbes nagu poliitik Martin Repinski, kes lasi tunnete väljendamiseks Jõhvi südamasse plakati üles panna.

Loe edasi

nutikõlarid

Kas nutikõlaritest on Eestis kasu?

Targad koduabilised ehk nutikõlarid on ju igavesti toredad asjad... kui nad töötavad. Ameerikas pole sellega nagu muret, aga Eestis on asjalood keerulisemad.

Loe edasi


email

“Ahv, mine p...!” ehk asjakohaste sõnumite kuu

Mitmest sõnast koosneb maailma lühim jutustus? Kuuest. For sale: baby shoes, never worn. Ehk eesti keeles: müüa beebikingad, mida pole kordagi kantud.

Loe edasi

instagram

Mis vahe on Instagramil ja viinapoel? Ega polegi

Kui sul on vaja minuga ühendust saada, siis mida sa teed? Guugeldad natuke, leiad mu kodulehe, täidad sõnumivormi ja paned teele?

Loe edasi

enesekaitse

Telefoniga kurjategija vastu

Olen korra valusalt vastu hambaid saanud. Lugu juhtus kaheksakümnendail ning põhjusel, mida tänapäeval keegi uskuda ei suuda.

Loe edasi


laikimine

Vaata ette, mida sa laigid!

„Kas sa ajad mulle külge?” kirjutas pooltuttav daam mulle hiljuti Instagramis. „Võta teadmiseks, et olen õnnelikus suhtes ja minu teada oled sinagi.”

Loe edasi

AirPodsi aku

Ostsid igavesed kõrvaklapid? Ära tee nalja!

Kui kaua peaksid 180 eurot maksvad kõrvaklapid vastu pidama? Viis aastat? Kümme? Terve igaviku?

Loe edasi

telefoni-valimine

Millist telefoni valida? Vastus on imelihtne

Mul on üks sõber. Hullem gadget’ite friik kui mina. Iga kord, kui endale uut telefoni hakkab ostma, helistab mulle. Meie vestlus kulgeb umbes nii...

Loe edasi


kiirus

Mulle sobib vaid maailma kiireim internet!

Ma kolin tihti. Mööbli tassimisest ning klaveri kuuendale korrusele vedamisest on raskem vaid üks – sobiva kiirusega interneti leidmine.

Loe edasi

wifi

Welcome to Estonia: Positively Streaming!

Londoni hotellide kohta on tore ütlemine: need on kohutavalt kallid, ent see-eest jube kehvad. Täpsemini on tolle suurlinna võõrastetube võimatu iseloomustada.

Loe edasi

taskuvargad

Ettevaatust, taskuvargad!

Mõni meelelahutus ei muutu tüütuks isegi siis, kui sellega kogu aeg tegeleda. Minu jaoks on üks taolisi ajaviitevorme niinimetatud people watching. Ehk eesti keeles „inimeste vaatamine”.

Loe edasi


Apple AirPods Pro

Maailma parimad kõrvaklapid on nüüd veel paremad. Ja kallimad

Kui ma kaks aastat tagasi AirPodidest kirjutasin ja neid taevani kiitsin, sain ärritunud lugejailt üsna mitu pahast kirja.

Loe edasi

telefon teeb paksuks

Telefon teeb paksuks!

Ma jumaldan vandenõuteooriaid! Eriti neid, mis mobiiltelefone puudutavad.

Loe edasi