Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Pane tähele! Hetkel on Tele2st SOS-nupp seadmed otsas.

Nutikas
GPS seade

Et saaksid enda lähedastel ja asjadel alati turvaliselt silma peal hoida, olgu selleks ratas (mitte Jüri), auto, reisikohver, lemmikloom, vanavanemad, lapsed, koduvõtmed või muu. Rahvakeeli ütleme tema kohta hellitavalt "SOS-nupp", mis alati hädast välja aitab.

Ülitäpsed koordinaadid

Seade kasutab asukoha määramiseks nii GPS, LBS kui ka Wi-Fit, et Sulle ülitäpselt öelda, kus Su lähedane või asjad on.

Hädaabinupp

Seadme peal eraldi nupp, mis häda korral saadab kindlaksmääratud kontaktidele koordinaadid, kuhu tarvis appi tulla ja algatab ka telefonikõne.

Ilmastikukindel

Seadmel on IP65 reiting, mis tähendab, et ta peab väga hästi vastu tolmule ja pritsmetele (näiteks kerge vihm).

Kuni 7-päevane aku

Ooterežiimis olles kestab seadme 400mAh aku kuni 7 päeva. Aktiivselt kasutades jääb see number pigem 3-4 päeva juurde.

GPS jälgimisseade

Blaupunkt GS 02 töötamiseks on vaja tema sisse pista SIM-kaart, millel peal vastav mobiilipakett. Pärast seda saab seadme telefonis äpiga ära ühendada. Karbist leiad lisaks seadmele ka silikoonist ümbrise, laadimisaluse, kaelarihma, käe- ja kaelapaela.

GS 02 suurust saab võrrelda ühe Domino küpsisega (42x46x14mm). Seadme hind on 99 €.

Tele2 pakett

Selleks, et seade töötaks, on Sul vaja paketti. Pakett sisaldab:

 • 1 GB netti 
 • 100 SMSi
 • 100 kõneminutit


Paketis sisalduvat netti saab kasutada nii Eestis kui ka ELi rändluses. Kõneminuti hind väljaspool Eestit on 0,038 €. Paketi saab soetada Tele2 esindusest või e-poest. Kuutasu on 4 €.

Spetsiaalne äpp

Seadme asukohta saab jälgida spetsiaalse äpi abil. Äpis saad muuhulgas:

 • määrata geotara, millest väljudes saabub selle kohta teavitus,
 • valida 3 hädaabinumbrit, mis saavad seadme peal SOS-nuppu vajutades teavituse,
 • näha reaalajas seadme liikumist,
 • vaadata seadme liikumisajalugu ja aku taset.


Tea, et äpis olevad andmed asuvad turvaliselt Amazoni Euroopa serverites.

Kellele see teenus on mõeldud?

GPS jälgimisseade on nii mitmekülgne, et liiga konkreetset vastust on isegi keeruline anda. See-eest saame aga tuua mõned näited:

 • Vanaema ja -isa jaoks. Või näiteks üksinda elav inimene, kellel on oht mõneks terviserikkeks. Vajadusel saab kohe lähedasele inimesele / valitud numbritele oma murest teada anda.
 • Metsas marjul- ja seenelkäigud. Iga aasta eksib hunnik inimesi metsa ära. GPS jälgimisseadmega saab lähedasi kiirelt oma asukohast teavitada ning suurem majandamine jääb ära. Samuti saavad lähedased ise seadme asukohal silma peal hoida, kui on teada, et keegi on seenele läinud.
 • Lemmiklooma jaoks. Seadme saad mugavalt kinnitada koera kaelarihma külge.
 • Reisisellidele. Võid GPS jälgimisseadme reisimise ajal poetada sülearvutikoti või kohvri taskusse, et kaotsimineku korral see kergesti üles leida.
 • Võtmed. Asenda oma praegune võtmehoidja nutika seadmega ja Sa ei pea enam kunagi muretsema võtmete kaotsimineku pärast. Mõistagi juhul kui hoiad meeles seadme aku eest hoolt kanda.
 • Ja nii edasi!
Aktiveerimise juhend
 1. Sisesta SIM-kaart seadmesse nii nagu juhend seda näitab. NB! SIM-kaardil peab eelnevalt PIN-koodi küsimise välja lülitama. Seda saad teha, sisestades korraks SIM-kaardi näiteks enda telefoni ja seal on võimalik PIN-i küsimine välja lülitada. 
 2. Pane seade laadima. Seade on täis laetud, kui roheline tuli jääb põlema.
 3. Lülita seade sisse, vajutades ja hoides all SOS-nuppu nii kaua, kui seade mängib avamisheli. 
 4. Installi telefoni BlaupunktSOS app: 
 5. Vali keel
 6. Vajuta “create account” 
 7. Nõustu tingimustega 
 8. Täida ettenähtud väljad ja vajuta „Next“
 9. Registreeri uus seade  
  • Sisesta seadme nimi (vali ise nimi)
  • Sisesta seadme IMEI (leiad karbilt)
  • Sisesta seadme telefoninumber (leiad SIM kaardilt)
  • Vajuta „Add“ 
 10. Valmis!


Põhjaliku kasutusjuhendi leiad siit.

Kas teenust saab välismaal kasutada?

Jah. Paketis sisalduv netimaht on kasutatav ka ELi rändluses. Kõnede puhul väljaspool Eestit on minuti hinnaks 0,038 €.

Kui kaua kestab seadme aku?

Ooterežiimis peab aku vastu kuni 7 päeva. Aktiivses olekus võib arvestada 3-4 päevaga.

SOS-nupu paketi tingimused
 1. SIM-kaardi sisestamisel SOS-nupu seadmesse saab tarbida teenust, mille kaudu on võimalik seadme kasutajat positsioneerida ning häälkõne vestlusi läbi viia. Samuti saab seadme kasutaja anda märku valitud isikutele häälkõnevestluse teel SOS-nuppu vajutades. Teenuse kasutamiseks on vajalik ühildada seade rakendusega. Teenuse kasutamiseks vajaliku rakenduse saab kasutaja alla laadida iseseisvalt. Klient vastutab ise teenuse rakenduses kolmandatele osapooltele jagatava informatsiooni privaatsusseadete eest.
 2. Paketiga saavad liituda nii need erakliendid, kes ostavad Tele2st positsioneerimise seadme kui ka need, kellel on seade juba olemas ning Tele2lt seadet osta ei soovi.
 3. Paketis sisalduv on mõeldud üksnes SMS-nupuga seonduvate teenuste kasutamiseks. SIM-kaardi kasutamine või ühendamine mõne muu seadmega, mis ei ole SOS-nupu (Blaupunkt GS02) seade, on keelatud. Kliendil on keelatud kasutada teenuseid vastuolus Lepingu, Tingimuste, õigusaktide või heade tavadega. Nimetatud keelatud tegude või toimingute tegemine on käsitletav lepingu olulise rikkumisena, mille korral on Tele2l õigus piirata Kliendile teenuste osutamist ja/või nõuda rikkumise lõpetamist.
 4. Arveldusperioodi pikkuseks on 1 kalendrikuu. Esimesel ja viimasel mittetäielikul arveldusperioodil kehtib kuutasu proportsionaalses summas vastavalt võrgus aktiivselt oldud päevade arvule. Interneti ja sõnumite maht ei ole seadmete ega arveldusperioodide vahel jagatav.
 5. Paketis sisaldub arveldusperioodil 100 minutit kõnesid ja 100 SMSi Eesti operaatorite võrkudesse (v.a. eritariifsed numbrid ja operaatorid). Alates 101. kõneminutist ja 101. SMSist rakendub paketipõhine hind, vastavalt 0,038 € minut ja 0,012 € SMS.
 6. Paketis sisaldub arveldusperioodi jooksul SOS-nupu positsioneerimiseks internetimahtu Eesti ja ELi operaatorite võrkudes 1 GB. Paketis sisalduva interneti kiirus ei ole piiratud.
 7. Paketis sisalduva mahu täitumisel piiratakse interneti kasutus kuni arveldusperioodi lõpuni.
 8. Kuutasule lisanduvad selles mittesisalduvad tasulised teenused vastavalt hinnakirjale (nt SMSid Eestist välismaale jm).
 9. Paketi tingimustes sätestamata küsimustes lähtutakse Tele2 Privaatsuspoliitikast, Tele2 erakliendi teenuste kasutamise üldtingimustest ja interneti kasutamise tingimustest, mõistliku kasutuse põhimõtetest ja Tele2 hinnakirjast.