Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas kuulata oma sisetunnet ning mille alusel valida õige äripartner?
#ärijutud
4 minuti lugemine
Avaldatud:
17.02.2022
Uuendatud:
17.02.2022
Autor:
Tele2

Saunamaailma äriklientide müügijuht Erich Gartvits on ettevõttes tegutsenud juba pea kakskümmend aastat, ent viimastel aastatel fookuses olnud koroonapandeemia on kindlasti olnud ettevõtluses üks murrangulisemaid aegu.  

Selle ajaga on ettevõte palju arenenud, ent jätkuvalt tuleb juurde uusi tehnoloogiaid ja arendusi. Saunamaailmas ja ettevõtja elus on elukestev õpe garanteeritud. Millised on peamised õppetunnid, mida Saunamaailma müügijuht aastate jooksul kogenud on ning mida ta teistega ettevõtjatega jagada sooviks?  

3 lihtsat ning praktilist tähelepanekut alustavale ettevõtjale: 

1. Kuula oma sisetunnet. „Alati on kuskil keegi, kelle arvates sinu idee on juba tehtud või seda on liiga keeruline ja kulukas teostada. See on selle inimese reaalsus, mis sind ei puuduta ja ei tohiks mõjutada,“ leiab Gartvits. Mõistagi tasub end ümbritseda inimestega, kes sinu ideid ning ettevõtlikkust toetavad.

Gartvits jagab aga head nõuannet, et selle pilguga tasuks valida ka  koostööpartnereid — personaalne suhtlus, hea klienditeenindus, ideedega kaasa tulemine ning avatus on märksõnad, mille alusel tema eelistab koostööpartnereid valida. Ta rõhutab, et ka argised tegevused ettevõtte juhtimisel saavad sisse kõige parema hoo, kui teha tööd inspireerivate inimestega. 

2. Ei tasu üle pingutada. Gartvitsi arvates tuleks just alustava ettevõtjana eriti hoolikalt oma töökoormust jälgida. „Ambitsiooni ja tahtmist on kindlasti palju, aga samas on puhkus vajalik selleks, et energiat jaguks pikkadeks aastateks. Muidu lõppeb ka ambitsioon kiirelt otsa ja särav äriidee jääb teostamata,“ rõhutab ta ning soovitab teha endale näiteks igaks päevaks täpne päevakava, millest siis ka rangelt kinni pidada. „Kindlasti ole ka tihedas suhtluses oma meeskonnaga ja veendu, et kõik saavad asjadest õigesti aru,“ jätkab Gartvits kelle arvates tekivad tihti vead ja arutu ajakulu just sellest, et inimesed ei ole omavahel suhelnud ja saavad asjadest erinevalt aru. 
 
3. Märka nutikaid säästuvõimalusi. Üks olulisemaid õppetunde on Gartvitsi jaoks juba varasest ajast olnud seegi, et nii nagu isiklikus elus, tuleb ka ettevõtjana otsida ja märgata ootamatuid kuluallikaid ning kohti, kus annaks nutikalt säästa. “Mõistlik on ressursse säästa äriliselt oluliste tegevuste jaoks ning säästa targasti sealt, kus nutikas kokkuhoid ei vähenda ettevõtte toimimise sujuvust,” selgitab ta. Gartvitsi sõnul vaadata üle igapäevased ja argised kulud, sest märkamatult suurteks kuluallikateks võivad olla just kõige elementaarsemad teenused, mida küll lihtsalt ära jätta ei sa

Näiteks sideteenused – tänapäeval ei saa keegi läbi ilma kvaliteetse internetita, mis on mõistagi eelduseks ka Saunamaailma äritegevusele. “Ent seejuures ei tasu raha tuulde visata – meie oleme kuludel teravalt silma peal hoidnud ning avastanud, säästa annab päris palju. Näiteks oleme internetiteenuse võtnud Tele2st, kes pakub mõistliku hinnaga piiramatuid pakette. Hea nipp on seegi, et ka kontoris tasub kaaluda juhtmevaba internetti, mis on tihtipeale oluliselt soodsama hinnaga, ent samas väga võimekas. Ühtlasi saab sellist lahendust mugavalt eri ruumides kasutada.” Kokkuvõttes rõhutab Gartvits, et ei tasu alahinnata väikeseid kulutusi, sest palju väikeseid nüansse teevad kokku suure.  

Miks võiks kontorisse valida juhtmevaba interneti?  

Tele2 turundusdirektor Ines Estrin: “Küllap on paljud oma tööelus kogenud, kui häiriv on olulise koosoleku ajal tekkinud internetikatkestus või aeglane ühenduse kiirus just sel hetkel, kui e-kirja väljasaatmisega on kiire. Niisamuti on ebameeldiv olukord, kui külalistel ei õnnestu kontorisse tulles internetti ühenduda,” rõhutab ta. “Kvaliteetse kontoriinterneti tähtsust osatakse hinnata, ent tihtipeale kaasnevad lahenduse valimisega ka müüdid – näiteks arvatakse, et kontoriinternet on kindlasti kallis ja sõltub kaabli olemasolust.” 

Tele2 tõi hiljuti esimesena Eestis turule ärikliendi paketi Piiramatu Kontor, kus ühe hinna sees – 23 euro eest kuus – on piiramatu mahuga internet ja võimekas ruuter. “Maailmas, kus tööd tehakse vaheldumisi nii kontoris, kodukontoris, suvilas kui ka mõnes teises paigas, on juhtmevaba lahendusega väga lihtne ruuter seljakotti või autosse pista ja vajalikus kohas internetiühendusega kontor üles seada,” arvab Estrin.

Piiramatu Kontori paketiga ei pea muretsema, et internetikasutus paisub liiga suureks – piiramatu paketiga saab vahetada lõpmatult faile, viia läbi veebikoosolekuid ning kasutada interaktiivseid ja nõudlikke raskendusi. „Meie jaoks on oluline kummutada müüti sellest, et piiramatud lahendused peavad olema kallid – tahame pakkuda vabadust mõistliku hinnaga,“ kinnitab Tele2 turundusdirektor. 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!

Populaarsed tooted e-poes