Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kuidas väikeettevõtjana edu saavutada?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Ettevõtlusega alustamine eeldab head äriideed, tahtejõudu ja riskivalmidust. Kuidas aga väikeettevõtjana oma äri kasvatama hakata ja väljakutsed edukalt ületada? Graafilise disaini stuudio BYNEW asjutaja ja loovjuht Ronald Uus jagab oma kogemusi.

Brändingu, veebi ja kasutajakogemusega tegelev graafilise disaini stuudio BYNEW on tänaseks töötanud mitmete mainekate rahvusvaheliste brändidega, nagu näiteks TransferWise, L’Oréal, Philips ja Sony Music. Sellele eelnes mitu aastat järjepidevat tööd, läbimõeldud ja tarku otsuseid ning strateegilisi valikuid.

ByNew

Foto: ByNew.

Tasakaalu leidmine

Uusi sõnul oli ettevõtluse teekonnal üks keerulisemaid samme ühe inimese pealt kolmeliikmeliseks meeskonnaks kasvamine. Ilmselt on sama probleem paljudel alustavatel ettevõtetel. Kui üksinda on suudetud toimetada, siis tiimiliikmete lisandumisel tuleb ka juhil kohaneda uue rolliga. “Hetkega oli palgal mitu inimest, hallata tuli kontorit, osta vajalik tehnika ja palju muud. Kuigi väike kliendibaas oli juba all, pidime kiiresti jalad alla saama, et kulusid nullida. See pani omajagu pinget peale,” meenutas Uus, kelle sõnul oli kõige keerukam tasakaalu leidmine – et oleks piisavalt tööd ees, aga samal ajal oleksid need tööd ka meeskonna jaoks põnevad ja väljakutsuvad.

Klientide usalduse võitmine

Värske ja laiemale avalikkusele tundmatu agentuurina oli alguses üheks murekohaks ka klientide usalduse võitmine. Uusi sõnul aitas neil teistest eristuda eelkõige oma käekirja väljakujunemine: “Meie stiili iseloomustab julge värvikasutus ning süvenenud ja põhjalik töö projektide kontseptsioonidega.”

Ajapikku õpiti oma kliente rohkem tundma ning paremini oma ekspertiisi ja teadmisi presenteerima. “Kindlasti aitasid klientide silmis ettevõtte positsiooni tõsta aina paremini tehtud tööd, kasvav klientide nimekiri ning ka võidetud auhinnad,” lisas Uus.

Ressursside nutikas kasutamine

ByNew

Foto: ByNew.

Väikeettevõtete jaoks on võtmetähtsusega just olemasolevate ressursside nutikas planeerimine. Oluline on leida sobilikud kuluefektiivsed lahendused. Näiteks disainitöös on palju suurte failidega töötamist ning tihti on vaja projekte lennult juhtida. Delegeerimine, meilide saatmine ning failide edastamine oma stuudiosiseselt, kliendile või trükikojale näiteks lennujaamast või otse rannatoolilt puhkuse ajal on üks osa agentuuri juhtimisest.

Samuti on teinekord halvema WiFi-puhul väga mugav ka läbi telefoni sülearvutile hotspot’i teha. „Seepärast vajasime mobiilipaketti, mis pakuks mahupiiranguta internetti. Meie vajadustele vastas kõige paremini Tele2 Piiramatu äri Põhjamaades pakett, mis sisaldab piiramatult internetti nii Eestis kui ka Põhjamaades ja 12 GB netti ELi riikides,“ avaldas Uus ja tõi paketi positiivse poole pealt välja ka selle, et lisaks tänapäeval juba justkui iseenesest mõistetavale piiramatutele kõnedele ja sõnumitele tuleb nende ettevõttele kindlasti kasuks 100 kõneminutit Eestist EL-i riikidesse.

Iga töö on erinev

Kreatiivsel alal töötamise juures peab Uus kõige suuremaks plussiks pidevat vaheldust: “Oluline punkt selle juures on see, et lisaks pealtnäha täiesti vabale kreatiivsusele tekivad erinevates valdkondades nagu näiteks bränding, veebidisain või digitoote disain omad süsteemid, joonestikud ja loogikad.” Ta lisas, et see muudab valdkonna ideaalseks kombinatsiooniks täielikust vabadusest ning struktureeritusest, kus üks pool toetab alati teist ja vastupidi. “Hea disain lahendab projektis püstitatud probleemi ja on praktiline,” ütles Uus lõpetuseks.

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!