veekindlus

Kui vee- ja tolmukindel on Sinu nutitelefon ehk IP67 ja IP68 tähendused

Kui maailmas on kohti, kus Sind telefoni vee- ja tolmukindlus huvitama peaks, siis Eesti on kindlasti üks nendest. Vaatame üle, mida lühendid IP67 ja IP68 tähendavad ning miks nad olulised on.

Loe edasi

Elektritakso

Kuidas kriisi ajal oma äri kasvatada?

Koroonakriis vähendas päeva pealt paljude ettevõtete tegutsemisvõimalusi. Osa ettevõtjaid oli sunnitud oma töö pausile panema, teine osa aga leidis võimaluse tegevuse ümberkohandamiseks.

Loe edasi

P40 äpid

Kuidas saada äppe Huawei P40 telefoni?

Huawei P40 seeria telefonide puhul pead arvestama, et nendest ei leia Sa enam vana head tuttavat Google Play rakenduste poodi. Seetõttu tuleb lemmikäppide hankimiseks kasutada teisi viise.

Loe edasi


DolmIT

Kuidas oma ettevõte müügitulu aastaga 150% kasvatada?

Iga ettevõte tahab kasvada, aga sageli ei teata, kuidas seda saavutada. Tarkvaraarendusettevõte Dolm IT kasvatas möödunud aastal ekspordi toel oma müügitulu ligi 150%. Ettevõtte asutaja ja juht Mait Piir jagab oma kogemusi.

Loe edasi

Lapse esimene telefon

Kuidas valida lapsele sobiv telefon?

Lasteaia ja koolilõpu puhul valitakse järjest enam praktilisi kingitusi ning laste seas on üheks oodatuimaks uus telefon. Tuleb välja, et kõik seadmed lapsele ei sobigi. Siin mõned lihtsad näpunäited, mis aitavad õiget telefoni valida.

Loe edasi

elu-ilma-internetita

Moodsa aja väljakutse: 5 päeva internetita!

Mind ümbritsevad kaunid metsatukad, koduhoovil jalutavad metsloomad, värske õhk ning kahjuks või õnneks ka Tele2 piiramatu internet. Kes Tele2 „Kus värsket õhku, seal internetti“ kampaaniat mäletab, siis nii ongi. Internet on siin Valgamaa metsas sama võimas kui Tallinna kesklinnas.

Loe edasi


videokandideerimine

Kuidas kandideerimisel videoga silma jääda?

Kui tööturul aktiivselt ringi vaadata, võid leida end olukorrast, kus tööandja palub peale CV esitamist saata ka videovastus või veelgi enam – CV asemel hoopis videotutvustus. Seega on oluline mõelda, kuidas oma videoga silma jääda. Siit Sulle mõned nipid.

Loe edasi

motivatsioon

Kuidas hoida töötajate motivatsiooni distantsilt?

Distantsitöö on nii mõnegi juhi jaoks suureks väljakutseks. Kuidas oma meeskonna motivatsiooni ja tulemusi distantsijuhtimise abil hoida? Siin paar olulist nõuannet, kuidas kriisist tugevama meeskonnana väljuda.

Loe edasi

ruuter

Millist ruuterit valida?

Otsid koju või kontorisse netti ja ei ole päris kindel, millist tüüpi ruuter Sinu jaoks see õige on? Selgitame välja, milline seade milliseks olukorraks kõige paremini sobib.

Loe edasi


ekraani puhastamine

Kuidas telefoni ekraani ohutult ja õigesti puhastada?

Viiruste leviku tõkestamise üheks alustalaks on tihe käte pesemine ja näopiirkonna katsumise vältimine. Samas peaksid nakatumisohu vähendamiseks regulaarselt ka enda telefoni puhastama. Siin näpunäited, kuidas telefoni õigesti puhastada.

Loe edasi

Kodukontor

Töö kodust: kuidas edukalt kohaneda?

Kuna paljude jaoks saab järgnevatel nädalatel kodust kontor, siis siin on mõned soovitused, kuidas uue töökorraldusega võimalikult hästi kohaneda. Et töö ikka tehtud saaks ja eraelu elatud saaks.

Loe edasi

Kodune wifi

Kuhu paigutada ruuter, et saada parim WiFi-ühendus

Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Kuhu ja kuidas paigutada ruuter, et saada kodus parim WiFi-ühendus?

Loe edasi


Andmekasutus

Kui palju mul netti alles on?!

Oled end mõnikord avastanud olukorrast, kus ükski veebirakendus ennast Sinu nutiseadmes ära ei lae? Kas tõesti sai nett juba otsa?! Ometi peaks mul olema hunnikutes gigabaite, mida iganes need imeloomad endast ka ei kujutaks.

Loe edasi

controlab

Kuidas väikeettevõttena kliendi usaldus võita?

Usalduse loomine on oluline, aga kui ettevõte on veel vähetuntud, tuleb enamasti klientide usalduse loomiseks kõvasti vaeva näha. Arhitektibüroo Control AB OÜ juhataja Toivo Vaher annab nõu, mil viisil väikeettevõtjana klientide usaldust võita.

Loe edasi

autolevi

Kuidas luua 30 000 kliendiga ettevõte? Autolevi näitel

Kuidas ehitada nullist üles 30 000 kasutajaga teenus, mis töötab Eestis, Lätis ja Soomes? Autolevi asutaja Tauri Kärson annab nõu, mis aitas temal eduka ettevõte luua.

Loe edasi


internet

Neli lihtsat nippi, millega nutitelefonis netti säästa

Millised tegevused säästavad nutitelefoni andmemahtu, et kõige põnevama tegevuse ajal see otsa ei saaks? Siin neli lihtsat nippi.

Loe edasi

kaugtöö

Kuidas võtta kaugtööst maksimum?

Kaugtöötamine ehk töö tegemine välismaalt kogub üha enam populaarsust. Seda eriti just eestlaste seas, kes vihma ja külmakraadide eest hea meelega kuhugi sooja peitu poevad.

Loe edasi

ByNew

Kuidas väikeettevõtjana edu saavutada?

Ettevõtlusega alustamine eeldab head äriideed, tahtejõudu ja riskivalmidust. Kuidas aga väikeettevõtjana oma äri kasvatama hakata ja väljakutsed edukalt ületada? Graafilise disaini stuudio BYNEW asjutaja ja loovjuht Ronald Uus jagab oma kogemusi.

Loe edasi


lapse telefoni ABC

Lapse esimese telefoni kasutamise ABC

Bussis helises telefon. Enamuse sealviibijate jaoks oli see arusaamatu lärm. Väike, äsja kooliteed alustanud, ranitsaga poiss haaras taskust telefoni ja hüüdis järgmisel hetkel valjult üle bussi „Noh, mis tahad, ah?“

Loe edasi

joulustress

Kuidas jõulud ilma stressita üle elada?

Paljude jaoks seostuvad jõulud tänapäeval stressiga: tuleb leida lähedastele kingid, koostada jõulumenüü, kodu kaunistada ja jõuluüritustel klaase kokku lüüa. Kõigega hakkama saamine võib tähendada suurt närvi-, raha- ja ajakulu. Siin viis lihtsat nippi, kuidas jõuluaeg ilma stressita üle elada.

Loe edasi

uisutamine

Kuidas talvel tasuta uisutada?

Kui möödunud aastal kinkis Tele2 oma klientidele tasuta ligipääsu kogu Delfi tasulisele sisule, siis sel aastal on jõulukingituseks värske õhk ja liikumine ehk tasuta uisutamine! See sobib ju kõigile: suurtel, väikestele, armunutele, sõpradele jt. Loe lähemalt, kuidas see kink kätte saada.

Loe edasi


tooreis

Millega pead tööreisile minnes arvestama?

Skype, e-mail ja Slack on küll ääretult vahvad töövahendid, aga tihti tuleb projekti õnneliku tuleviku või hea konverentsielamuse nimel kodulinnast lahkuda ja inimestega näost näkku kohtuda. Kui juba tööreisile minna, siis mida peaksid silmas pidama, et see ka hästi õnnestuks?

Loe edasi

abc

PUUST JA PUNASEKS: miks valida just iPhone, Samsung, Huawei või keegi teine

Telefoni valimine algab tihti just brändist. Kui tead, et tahad õunatelefoni, siis ülemäära palju peamurdmist pole vaja teha. Aga juhul kui Sul otsest brändieelistust ei ole, siis see lugu on Sinu jaoks.

Loe edasi

startup

6 asja, mida iga alustav ettevõtja peab teadma

Ettevõtte esimesed eluaastad on märgilise tähtsusega – sellest võib saada alguse Sinu edulugu või hoopiski valusaim õppetund. Selleks, et kindlustada endale koht esireas, vaata üle mõningad nõuanded, mis tulevad kasuks nii alustavale, aga ka juba tegutsevale ettevõtjale.

Loe edasi


pilveteenus

Milline pilveteenus on Sinu jaoks parim?

Põhjuseid, miks oma faile ja mälestusi pilve varundada, on rohkem kui Kass Arturi koogis kaloreid. Tähtsam küsimus on aga, milline pilveteenus võiks just Sulle see kõige parem olla.

Loe edasi

Telefon sai vett

Kas märg telefon tuleks panna riisi sisse?

Suvel veedame palju aega väljas ning meie nutikas kaaslane satub pidevalt pigem ekstreemsetesse olukordadesse ja ilmaoludesse.

Loe edasi

seenior

4 põhjust, miks seenioril peaks olema nutitelefon

Ehk mõtled, et „tal ei pea üldse nutitelefoni olema“, sest ka täna täidavad lauatelefon, nuputelefon ning pliiats-paber endiselt edukalt mitmeid rolle, mis nutitelefon on üle võtnud. Reaalsuses pakub nutitelefoni omamine palju lisaväärtusi, mis toovad ellu mugavust, kindlustunnet ja aitavad kasvõi kauem elada!

Loe edasi


roaming

Kuidas reisides suuri mobiilikulusid vältida?

Tänu kaks aastat tagasi jõustunud rändlusteenuste regulatsioonile saab Euroopa Liidus reisides helistada ja sõnumeid saata samadel tingimustel kui Eestis viibides. Väljaspool ja kaugemale reisides võib aga hooletu netikasutus osutuda hoopis kallimaks.

Loe edasi

beach

Telefoniga päikese käes – kõik on võimalik!

Rand, sinine vesi ja väikese vihmavarjuga kokteil; haarad oma telefoni, et seda jäädvustada ning sinna see jääb. Ekraan on pime ja võimatu on eristada varbaid kõrval lebavast täispuhutud flamingost. Loe see kirjatükk läbi ja saad teada, mismoodi telefoniga ereda päikese käes toime tulla!

Loe edasi

krediidilimiit

Kõik, mis pead teadma krediidilimiidist

Kodus on vaikus, teismeline kaob õhtuti kinno, kuid õudus ilmneb telefoniarvel kõigi nende mobiiliga ostetud kinopiletite näol. Teisel juhul on Google Play mängud telefoniarve üle igasuguse mõistlikkuse piiri ajanud. Just selliste ja veelgi ekstreemsemate stsenaariumite eest võib kaitsta krediidilimiit.

Loe edasi


internet-suveks

3 nõuannet puhkuse ajaks, et internet ei veaks sind alt

Nädalavahetus suvepealinnas või külaskäik maal elavate sugulaste juurde? Mida teha, et internet ei veaks Sinu puhkuse- ja reisiplaane alt?

Loe edasi

nutisõltlane

5 nippi, kuidas vabaneda nutiorjusest

Kas Sinu suhe selle heliseva ja vilkuva kaunitari või mehiselt muskulaarse ebajumalaga on elavam kui inimestega enda ümber? Kas ka Sina oled oma telefonist lootusetult sõltuvuses?

Loe edasi

konto on häkitud

Kas minu konto on häkitud?

Spioonid on kõikjal. Internetis, tänavatel, kodus. Tõenäosus, et Sind on häkitud, on üpris suur. Kuidas teada saada, kas võõrad silmad käivad Sinu kontodel?

Loe edasi


Android Q

Kõik, mida pead teadma Android Q-st

Mai alguses toimus iga-aastane Google’i konverents, mille raames tutvustati laiemale avalikkusele Androidi operatsioonisüsteemi järjekorras kümnendat versiooni – Android Q. Telefonidesse jõuab ta alates käesoleva aasta augustist.

Loe edasi

turvalisus

6 nippi, kuidas oma telefon turvalisemaks muuta

Tänapäeva nutitelefon on täiskomplekt igasugu privaatsest infost, mille võõrastesse kätesse jõudmine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi. Anname Sulle paar soovitust, kuidas nutiseadmes oma privaatsust kaitsta.

Loe edasi

tahvelarvuti

Kuidas tahvelarvutit valida?

Tahvelarvutid said kõige enam feimi ja sulli ligikaudu viis aastat tagasi. Pärast seda on nad vaikselt üha enam ja enam unustusehõlma vajunud ning volditavate telefonide tulek nende elu lihtsamaks ei tee. Kui aga endale või lapsele ikkagi tahvlit tahta, siis kuidas seda valima peaks?

Loe edasi


aeglane telefon

Kuidas aeglaseks jäänud telefon uuesti üles turgutada

Odavamad nutitelefonid jäävad aeglaseks kiiremini, kuid üks hetk tabab see saatus ka tippmudeleid. Siin lihtsad nipid, kuidas nutitelefonile uus hingamine anda.

Loe edasi

Loomade apid

Koera- ja kassiomaniku hädavajalikud äpid, milleta ei saa

Kasulikud mobiilirakendused muudavad tänapäevaelu kordades mugavamaks ja kiiremaks. Siin on Sulle viis kasulikku äppi, mille vastu loomaomanikud ja lihtsalt loomasõbrad võiksid huvi tunda.

Loe edasi

Aku müüdid

Nutitelefonide aku vastupidavusega seotud müüdid

Pista aku külmikusse ja selle eluiga pikeneb? Ei ole kahjuks-õnneks tõsi. Siiski ringleb endiselt rohkelt müüte, kuidas nutitelefonide akusid säästa.

Loe edasi


välismaa piir

Tähelepanu: välisriigi piiri ääres helistamine võib kalliks maksma minna

Nii Vene piiri läheduses kui ka mitmes Euroopa riigis reisides on oht, et telefon lülitub ise teise riigi võrku ja see võib olla päris kallis.

Loe edasi

smart id mobiil id

Smart-ID ja Mobiil-ID duell: kumb on mugavam?

Juba paar aastat on võimalik ID-kaardi asemel internetipanka sisse logida või dokumente allkirjastada Mobiil-ID abil. Aasta aega tagasi loodi ka Smart-ID, mis veel hiljuti oli esimesest oluliselt erinev – Mobiil-ID võimaldas dokumente allkirjastada, Smart-ID mitte. Nüüd on aga see võimalus mõlemal.

Loe edasi

sony

Mille järgi eestlased endale tegelikult uut nutitelefoni ostavad?

Kuigi iga uus nutitelefoni mudel on eelmisest veidi kiirem ja rohkemate kaameratega, siis tegelikult valivad eestlased omale uue seadme kummalisematel ja ka praktilisematel põhjustel.

Loe edasi


reisifoto

Nutitelefon reisikaamerana – põhjendatud või mitte?

Olles ise linnaruumi fotograaf ja digidisainer, hindan fotodel väga esteetikat ja kvaliteeti. See oli aastal 2004, kui sain oma esimese kaameraga telefoni, mille pildikvaliteet oli nii niru, et portreepildil oli inimene napilt äratuntav. Mäletan, et ma olin päris nördinud.

Loe edasi

akupank

Kui palju akupank sulle valetab?

Nutitelefonid peavad keskmiselt vastu üks kuni kaks tööpäeva. Reeglina esimene variant. Kuna alati pole võimalik seinast lisavurtsu võtta, on korralikul nutisportlasel kotis akupank. Kõik hästi, aga ta valetab Sulle. Miks ja kui palju?

Loe edasi

tasuta delfi

Kuidas saada tasuta ligipääs kogu Delfi tasulisele sisule?

Tele2 jõulukingitus omadele on sel aastal eriti vinge: Kogu Delfi tasulise sisu lugemine on omadele kuni jaanuari lõpuni täiesti tasuta! Kuidas see kink kätte saada?

Loe edasi


petukoned

Hoiatus: hüppeliselt on kasvanud petukõnede arv Tongast ja Nigeeriast

Tongast ja Nigeeriast tehtavate petukõnede laviin tabas Eestit nädalavahetusel ning Tele2 võrku on tänaseks tehtud vähemalt 20 tuhat kõnet 380 erinevalt telefoninumbrilt. Tegeleme jooksvalt petukõnesid tegevate numbrite blokeerimisega oma võrgus, kuid palume ka klientidel tähelepanelik olla.

Loe edasi

satelliitvork

Satelliitvõrk – mis see on ja miks seda kartma peaks

Alates eelmisest aastast saavad inimesed tarbida Euroopa Liidus reisides mobiilset andmesidet koduriigi hinnaga. Siiski ei tohiks reisides kaotada valvsust, kuna on mitmeid teisi ohte, mille tõttu võib reisilt naastes oodata ees kopsakas sideteenuste arve.

Loe edasi

voltstelefonid

Ära saa tünga: kuidas eristada võltstelefoni originaalist?

Müüki on tulnud võltstelefonid, mille ostmisel viskad kopsaka summa lihtsalt tuulde. Kuidas ära tunda, et tegemist on võltstelefoniga? Siin mõned näpunäited.

Loe edasi


ios-12

Mida iOS 12 endaga kaasa toob?

Septembri keskel tuli Apple lagedale traditsioonilise operatsioonisüsteemi uuendusega, lühend iOS sai endale kaaslaseks numbri 12. Mida ta endaga kaasa toob?

Loe edasi

android-9-pie

Kõik, mis pead teadma Android 9 Pie’st

Tänavu kevadel kuulutas Google välja järgmise Androidi operatsioonisüsteemi, järjekorras üheksanda. Ametlikult tuli Android 9, nimega Pie (lühidalt P), turule augustis. Mis uuendusi ta endaga kaasa toob?

Loe edasi

laps

Kuidas vältida väikese mobiilikasutaja hiigelsuuri telefoniarveid?

Kooli algusega saab enamik kooliteed alustavaid lapsi oma esimesed mobiiltelefonid. Mida aga peaksid lapsevanemad tegema, et esimene mobiiltelefon liiga kulukaks ei muutuks?

Loe edasi


telefon-autoroolis

Mida teha, et mobiiltelefon sind autosõidu ajal ära ei tapaks?

Kui tavaliselt ei tule igasugu äppide kasutamine autosõidu ajal kasuks, siis nüüd on välja töötatud ka sellised äpid, mille kasutamine ei tekita liiklusohtlikke olukordi. Vastupidi, need nutirakendused võivad sulle autosõidul hoopis kasuks tulla!

Loe edasi

petuskeem

Petukõned mitme maa ja mere tagant

21.-24. juulini uputas Eestit üle suur petukõnede laine Okeaania piirkonnast. Sedavõrd intensiivset kõnede hulka kaugest piirkonnas pole siinmail juba ammu nähtud. Mis toimus? Miks toimus? Kuidas sarnases olukorras reageerida – või ikka mitte reageerida?

Loe edasi

speedtest

5 nippi, kuidas saada nutitelefonis parem levi

Vanaema elab kaugel Võrumaa metsades ja pooled külajutud lähevad kõne ajal kaduma? Huvitav, kas levi oleks parem, kui vanaema kükitaks katuseharjal? Oleme kirja pannud mõned lihtsad nipid, mille abil saad ka ise oma telefoni levi putitada. (PS! Katuseid mööda käima ei pea!)

Loe edasi


Safety

Mitmed moodsad telefoni lukustamise viisid pole üldse turvalised!

Nutitelefoni saab lukustada ja avada kümnete eri meetoditega sõrmejäljelugejast PIN-koodini ja tuleb välja, et kõik neist polegi turvalised. Kuidas tagada, et soovimatu inimene kindlasti telefoni sisse ei saa?

Loe edasi

Vanaemale telefon

Kuidas õpetada vanavanematele nutitelefoni kasutamist?

Nutiseadmete paljud võimalused ja funktsioonid on muutunud lahutamatuks osaks meie igapäevaelus. Ka paljude eakamate ning tehnoloogiavõõraste inimeste elu suudaksid need lahendused ning äpid tunduvalt lihtsamaks muuta, kuid kes neile seda maailma tutvustama peaks?

Loe edasi

Kaks kaamerat

Miks on telefonidel mitu kaamerat?

Talupojaloogika järgi on kaks muidugi parem kui üks, aga ühe kaameraga Google Pixel 2 on ka vastupidist tõestanud. Miks siis ikkagi kahte kaamerat vaja on?

Loe edasi


nett Euroopas

Ole Euroopas neti kasutamisega ja helistamisega ettevaatlik!

Kuna Euroopa majanduspiirkonnas kehtib juba ligi aasta rändlusteenuse regulatsioon, siis arvavad inimesed, et saavad kõikjal Euroopas piiramatult rääkida ja netti kasutada. Paljud pole teadlikud, et kahes riigis see nii ei ole ja rändlusteenuse tarbimine võib ülikulukaks muutuda.

Loe edasi

Pulmafoto

6 reeglit nutiseadme kasutamiseks, et pulmapidu mitte rikkuda

Suvi on käes ning tegu on pulmapidude jaoks äärmiselt populaarse aastaajaga. Fotosid tehakse nutitelefoniga ette ja taha. Siin 6 lihtsat etiketireeglit nutiseadmete kasutamiseks, et olulist päeva teiste külaliste jaoks mitte ära rikkuda.

Loe edasi

avalik-wifi

Kuidas avalikus WiFi-s turvaliselt liigelda

Avalikud WiFi-võrgud on saadaval kõikjal alates kohvikutest, kaubanduskeskustest ja lõpetades lennujaamade ja hotellidega. Kuigi WiFi on muutunud meie elu palju mugavamaks, siis avaliku võrguga käib kaasa ka turvarisk.

Loe edasi


Dual SIM

5 põhjust, miks Sa vajad Dual SIMi

Dual SIM tähendab, et ühe telefoniga saad kasutada kahte erinevat SIM-kaarti. Miks Sa peaksid tahtma seda teha? Ühest SIM-kaardist peaks ju ometi piisama. Siin 5 põhjust, miks Sa vajad Dual SIMi.

Loe edasi

Kuidas suvilasse internetti saada?

Kuidas suvilasse internetti saada?

Pool aastat talvitunud suvilad saavad kevadel ja suvel uue hingamise, kui järjest rohkem inimesi linnast maale kolib. Mida aga teha, kui maale kaabliga internet ei ulatu?

Loe edasi

kiirlaadimine

Kõik, mis pead teadma kiirlaadimisest

On aeg vanad harjumused maha jätta. Enam ei pea telefoni ööseks laadima jätma. Vähemalt mitte siis kui su nutitelefoni kiirlaadimise võimalusega õnnistatud on. Mis see kiirlaadimine õigupoolest on ja miks ta nii kasulik on?

Loe edasi


joulupildid

Tee nii ja sinu jõulupildid tulevad poole paremad

Paremate jõulupiltide tegemiseks ei pea sul olema nelja kaameraga tipptelefon, vaid palju olulisem on jälgida kolme põhireeglit.

Loe edasi

välismaa

Kaheksa soovitust, mis teevad välismaal telefoni kasutamise lihtsamaks

Paljud meist pakivad hetkel kohvreid ning pagevad külma eest välismaale. Telefoni ei jäta keegi maha. Aga mis siis kui telefon enam lõunamaal ei tööta?

Loe edasi

turvalisus

Kuidas enda andmetega internetis turvaliselt ümber käia?

Isiklike andmete eest hoolitsemine on tänapäeval olulisem kui kunagi varem. Kuidas saab tavaline inimene lihtsasti enda andmeid kaitsta ning mida üldse on mõistlik enda kohta avaldada?

Loe edasi


Marii-Heleen

Kuidas pildist sotsiaalmeedia laigimagnet teha?

Sõbra pildid koguvad järjepidevalt rohkem laike kui sinu omad? Mis toimub?! Siin mõned nipid, kuidas oma postitustega rohkem feimi ja sulli koguda.

Loe edasi

apid-aeg

Kuidas kindlaks teha, millised äpid enim su aega röövivad?

Mulluse uuringu kohaselt kasutab 38% 16-24aastastest Eesti noortest nutitelefoni iga päev enam kui kolm tundi.

Loe edasi

konede-blokeerimine

Kuidas blokeerida soovimatuid kõnesid?

Erinevatel põhjustel võib elus ette tulla perioode, kui ei soovi osasid kõnesid ja sõnumeid vastu võtta. Kuidas sellisel juhul käituma peaksid ja mis võimalused kõne kellegi blokeerimiseks on?

Loe edasi


reisiselli apid

Reisiselli parimad äpid

Külmavõitu sügis viib paljud eestlased välismaale päikest otsima. Tele2 tootedirektor Katrin Aron soovitab lihtsaid ja kasulikke mobiiliäppe, mis kuluvad igal reisisellil marjaks ära.

Loe edasi

libalastesaated

Ole ettevaatlik: internetis levivad võikad liba-lastesaated

Youtube’is ja ka ainult lastele mõeldud videokanalites levivad populaarsete animategelaste nagu Disney printsessi Elsa ja Põrsas Peppa võikad libaversioonid, kus propageeritakse vägivalda, narkootikume ja roppusi.

Loe edasi

iphone

Apple'i telefon ei pruugigi Eestis õues toimida

Apple’i telefonid ja tahvelarvutid pole mõeldud Eesti talvekülmas kasutamiseks ning alla 0 kraadi võivad nende akud hakata kiirelt tühjenema.

Loe edasi


kommionud

Pargist internetti – ole ettevaatlik kommionude suhtes

Rahvusvahelise uuringufirma Norstat küsitluse kohaselt on 11 protsendi 9–14-aastastest Eesti lastest suhelnud läbi interneti täiskasvanuga, keda nad ei tunne.

Loe edasi

eakad

Äpid, mis teevad eaka inimese elu lihtsamaks

Kui veel mõned aastad tagasi olid nutitelefonid suuresti noorte pärusmaa, siis täna eelistavad nutikaid seadmeid ka eakad. Millised äpid aitavad ühe kaasaegse eaka igapäevaelu lihtsamaks muuta?

Loe edasi

telefonis-nuhkimine

Eestlased nuhivad agaralt oma lähedaste telefonides

Küsitlusfirma Norstat viis Eestis läbi küsitluse, mille kohaselt on 23 protsendil eestlastest telefonis materjali, mida nad oma lähikondsete eest varjavad ning 18 protsenti on oma kaaslase telefonis nuhkinud.

Loe edasi


ohutult marjule

Kuidas nutikalt ja ohutult metsa marjule minna?

Ka tuttavas metsatukas meelitab hea saak marjulise sageli koduteelt eemale. Kuidas võib kaasa võetud mobiiltelefon metsas targaks abimeheks osutuda?

Loe edasi

lapsed-ja-telefon

Kuidas lapsed enne magama jäämist telefonist eemale saada?

Google andis välja Family Link äpi, mis võimaldab vanematel piirata oma lapse nutiseadme igapäevast kasutusaega, kontrollida tegevusi ning määrata kellaaja, peale mida seade uneajaks automaatselt lukustub.

Loe edasi

avalik-wifi

Asjad, mida ei tohiks kunagi avalikus WiFi-s teha

Avalikud WiFi-võrgud on saadaval kõikjal. See on muutunud meie elu palju mugavamaks, kuid avaliku võrgu kasutamine on turvarisk meie andmetele nutitelefonis ja sülearvutis.

Loe edasi


iphone

Kas teadsid, et sinu iPhone'i on peidetud salarakendused?

Sageli ei ole õunafännidel aimugi, millised nutikad funktsioonid telefonis peituvad, mis nende elu palju lihtsamaks muudavad.

Loe edasi

Google

TURVAOHT: Google kustutas 500 nuhkvara-äppi

Google eemaldas oma Play rakenduste poest enam kui 500 levinud äppi, mida kahtlustatakse telefonides nuhkvara levitamises.

Loe edasi

kurat küll

Mida teha telefoni kadumise või varguse korral?

2018. aasta esimeses pooles suleti Tele2 võrgus telefoni kadumise või varguse tõttu 544 numbrit ja musta nimekirja kanti 128 mobiili. Kuidas käituda, kui Sina peaksid olema järgmine?

Loe edasi


vargus

Hoiatus: mobiilirakendused varastavad sinu andmeid

On tähelepanuväärne, et suurem osa põnevatest rakendustest on tasuta. See peaks panema meid mõtlema, kuidas arendaja suudab neid üldse rahastada.

Loe edasi

pildirakendused

Kolm pildirakendust, mis fotod palju koledamaks muudavad

Nutitelefoni rakendustepoodidest leiab tuhandeid fotorakendusi, mis teevad pildid ilusamaks. Neile vastukaaluks on aga nüüd tekkinud uus sotsiaalmeediatrend postitada võimalikult koledaid fotosid.

Loe edasi

sügisväsimus

Viis lahedat terviseäppi, et sügisväsimuse vastu võidelda

Valget aega jääb üha vähemaks, taevaluugid avanevad tihedamalt kui muidu ning energiat nagu pole. Need äpid aitavad.

Loe edasi


hakkimiskindel-telefon

7 moodust, millega muuta oma nutitelefon häkkimiskindlaks

Enamik inimesi on paigaldanud oma koduarvutisse viirusetõrjetarkvara, installinud tulemüüri ning võtnud kasutusele keerulise parooli. Sama hästi tuleks hoolitseda oma telefoni eest

Loe edasi

Nutilapsed

Kuidas tulla toime nutitelefonist sõltuvuses oleva lapsega?

Üha sagedamini kurdavad lapsevanemad, et laps veedab aina rohkem aega nutitelefonis. Keelamine viib aga pingeteni omavahelistes suhetes. Mida teha, et koduseinad püsti jääksid?

Loe edasi

mobiilifaktid

10 põnevat fakti mobiilide ja interneti kohta, mida Sa ei teadnud

Tahad teada, miks lasti hiirtel sidekaablitega maiustada ja mis meeletu spämmikogusega meid iga päev tegelikult rünnatakse. Siis loe edasi.

Loe edasi


uus

Viis nippi, kuidas nutitelefon taas justkui uueks muuta

Alati pole vaja uut telefoni osta. Kui praegune telefon ei ole hullus seisus ja uue mudeli jaoks raha napib, siis võivad mõned lihtsad nipid aidata vana telefoni värskendada.

Loe edasi

autojuhi-apid

5 äppi, mis teevad autojuhi elu mugavamaks

Kevad toob teedele rohkem liiklejaid. Kuidas aga vältida tüütuid ummikuid, leida parim parkimiskoht ja korraldada mugavalt oma reisimarsruut?

Loe edasi

taskuruuter

Mis on taskuruuter ja kuidas seda kasutada?

Oleme harjunud, et internetiühendus on meile kättesaadav ööpäev läbi ja alati, kui seda on vaja. Siin tulebki abiks kaasaskantav Wi-Fi ruuter ehk taskuruuter.

Loe edasi


saladus

7 salafunktsiooni Sinu telefonis, millest Sul ei ole aimugi

Nutitelefonid on küll meie igapäeva elu lahutamatu osa, ent vaatamata sellele ei leidu kuigi palju inimesi, kes tunneksid kõiki nende seadmete vahvaid võimalusi.

Loe edasi

Android suvevormi

Android suveks rannavormi

Kalendri kohaselt on suvekuud lähenemas, mis tähendab et ajakirjanduses asenduvad tõsised uudised kõikvõimalike dieedipidamise nippidega. Siin on dieedinipp Sinu Androidile.

Loe edasi

toidunautleja

Seitse erakordselt kasulikku äppi toidunautlejale

Sa tõenäoliselt juba niikuinii pildistad enda toitu. Me kõik teeme seda. Aga toidumaailma ja äppide ühisosa on palju suurem kui Sinu telefoni kaamera... 

Loe edasi


5 äppi, mis peletavad kevadväsimuse

5 äppi, mis peletavad kevadväsimuse

Pärast pimedaid ja külmi talvepäevi, kui päevad muutuvad pikemaks ja päike hakkab pilve tagant paistma, kimbutab eestlasi vitamiinipuudus ja kevadväsimus. Siin on 5 äppi, mis lubavad seda leevendada

Loe edasi

Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve

Paljas Porgand: nutitelefoni kaamerast otsi head teravust ja värve

Merilin Taimre aka Paljas Porgand annab näpunäiteid, kuidas superlahedaid pilte teha! Kirss tordil - selleks ei pea peegelkaameraga pildistama!

Loe edasi

gmail

15 Gmaili trikki, mida igaüks peab teadma

E-post on iga Homo Interneticuse elu lahutamatu osa. Selle olemasolu nõutakse juba algklassidest peale ning selle tähtsus on praktiliselt võrdväärne passi olemasoluga.

Loe edasi


podcastid

5 põhjust, miks peaksid podcaste kuulama

Podcast ehk taskuhääling on veebipõhine audiosaade, mida saab kuulata tasuta ja endale sobival ajal. Kas ja miks Sa peaksid nendest hoolima?

Loe edasi

Pettus

HOIATUS: kevadel ärkavad petturid talveunest

Petturid on muutunud üha leidlikumaks ja inimestel tasub olla oma isikuandmete ja nutiseadmetega valvsamad. Siin on viis levinumat petuskeemi.

Loe edasi

VPN

Mis on VPN ja millega seda süüakse?

Kujuta ette, et sa istud hubases kohvikus, rüüpad kohvi ning lehitsed oma sülearvutis Facebook’i. Korraga tuleb sulle meelde, et olid pidanud kolleegile saatma töö-alase faili.

Loe edasi


Lipp

6 eestimaist äppi, mida iga eestlane teadma peaks

Esitasime väljakutse Eesti äppidele, mille tulemusena jäid sõelale kuus parimat mobiilirakendust. Need on arendatud eestlastelt eestlastele ja need aitavad ühel või teisel moel Eestit paremini tundma õppida.

Loe edasi

ID

Kümme isiklikku detaili, mida Facebook ja Google sinust teavad

Google ja Facebook teavad inimeste eraelu kohta tihti rohkem kui nende oma abikaasa. Anname homme tähistatava rahvusvahelise andmekaitsepäeva puhul nõu, kuidas suurt kahju ära hoida ja oma andmeid turvata.

Loe edasi

räme tüng

Ära saa halli turu telefonidega tünga!

Sagenenud on juhtumid, kus inimesed satuvad uut nutitelefoni soetades pahaaimamatult mudelite otsa, mis pole pärit ametlikelt maaletoojatelt ning töötavad seetõttu puudulikult.

Loe edasi


libaapid

Nutiostlejaid varitsevad libaäpid

Jõulude ajal on nii Google’i kui Apple’i mobiilirakenduste poodidesse jõudnud hulk libaäppe, mis võivad varastada raha või nakatada telefoni pahavaraga

Loe edasi

Jouluäpid

5 mobiiliäppi, mis aitavad jõuludele vunki lisada

"There's an app for everything" ehk "Selle jaoks on äpp" on üks järjest levinum fraas sõprade, pere ning kolleegide seas. Ka jõulud pole sellest pääsenud.

Loe edasi

kodutehnika

5 ideed, mis teevad koduse tehnika paremaks

Kas Sul on ka aja jooksul keldrisse kogunenud palju vanakraami? Tele2 tehnoloogiadirektor Ervins Kampans annab viis lihtsat soovitust, kuidas oma vanale seadmele uus ja parem elu anda.

Loe edasi


Nipid

Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa II

Nippide nimekirja jätkulugu – kõik selleks, et Sinu ajakasutus oleks efektiivsem, Sinu raha jääks Sinu rahakotti ning telefon Sinu taskusse. Lubame, et Sa ei pettu.

Loe edasi

pildi nipid

Võta need pildistamisnipid kasutusele ja Sinu Instagram pole enam endine

Mõtled, et mis see kiire klõps nutitelefoniga ikka ära teha pole? Tihti on aga ka tulemus vastav. Siin on 10 nippi, mis viivavad sinu pildioskused täiesti uuele tasemele.

Loe edasi

Nipid

Nutikad telefoninipid, mis Su elu lihtsamaks muudavad – osa I

Nipid, mis aitavad Sul sõpra mäletada, paremaid pilte teha, raha säästa ning palju-palju muud. Siin on esimesed viis.

Loe edasi