52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Kas uuel aastal sünnib telefon, mis kogu aeg töötab?
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:

Aastalõpud on tore aeg. Eriti muidugi seetõttu, et kõigil on illusioon, justkui tuleks järgmine parem, õnnelikum, tervislikum ja nii edasi. Eks ta mõnikord tulebki ja seda vahvam on end aasta lõpus kõikvõimalike lubaduste ja ennustustega lõbustada. 

Järgmisel aastal võtan 20 kilo alla.

Järgmisel aastal jätan suitsetamise maha.

Järgmisel aastal leian uue töö.

Järgmisel aastal võtan naise / lähen mehele.

Ja nii edasi. 

Tehnoloogiahuvilise elus on aasta lõpus aga see põnev periood, mil ta igal õhtul diivanile viskub ja lakke vahtides ennustab, millised uued gadgetid tema ja kõigi ülejäänud „hullude” ellu ilmuvad.

Kujutlusvõimel pole teatavasti piire ning juba praegu on internet täis pilte ja videoid sellest, milline üks või teine järgmisel aastal ilmavalgust nägev telefon võiks olla. Või mida tegema.

Justkui näeksid praegu kehvad välja või teeksid liiga vähe asju.

Uus iPhone saab veel kiirema protsessori.

Uus Samsung on veel suurema ekraaniga ja murdub suisa kolmeks.

Uus Huawei on natuke turvalisem kui eelmine.

Uue Alcateli nupud on veel pirakamad.

Ja nii edasi.

Minu uue aasta tehnoloogiasoov on aga natuke teistsugune. Võib-olla isegi ootamatu. Siit ta tuleb.

Kallis Apple! Kallis Samsung! Kallis Google! 

Ärge jännake olemasolevate mudelite disaini täiustamise või protsessorite kiirendamisega. Ärge lisage telefonide fotokatele järjekordseid megapiksleid ega mõelge välja uusi SharePlay-tüüpi totrusi.

Teie olemasolevad telefonid on juba piisavalt kiired/võimsad/ilusad ja mitte keegi ei viitsi sõpradega ühel ajal „Squid Game’i” vaadata, olgu tema telefoni ekraan ükskõik kui suur. 

Tehke hoopis nii, et teie telefonid töötaksid! Lugesite õigesti, armsad Apple, Samsung ja teised.

Püüdke uuel aastal saavutada midagi enneolematut ja pange oma masinad tööle nii, nagu need täuislikus maailmas töötada võiksid. Eks nad ju enamasti töötavadki, aga ehk on maailm sealmaal, kus enamasti pole enam piisav? Äkki võiks tuhat eurot maksev telefon kogu aeg töötada?

„Aga need ju töötavadki,” kuulen vastuargumenti. Ei tööta. Minu iPhone vähemalt mitte. 

Jah, 95%-l juhtudest lähevad mu sõnumid kohale, aga 5% kaovad siiani küberkosmosesse. Jah, 23 tundi ööpäevas libiseb operatsioonisüsteem mu sõrmede all veatult, aga 1 tunni jooksul kiilub see kurivaim ikkagi kinni. 

Jah, reeglina jõuavad telefoni märguanded mu Apple Watchini, aga kahjuks kinnitab ka seda reeglit üks tüütu erand: paljud märguanded ei jõua. Ja nagu neetult on need just sellised märguanded, mida ma tegelikult ootan. 

Ja no muidugi akud! Ma saan aru, et nädal aega laadimata nutitelefon kuulub ulmekirjanduse lehekülgedele, aga no päevakese võiks see ju ikkagi vastu pidada, 2022. aastal vähemasti. 

Jälle ma hädaldan. Aga kes ei hädaldaks, kui jutt tehnoloogiale veereb? Eriti olukorras, kus areneda pole tegelikult enam kuhugi ja kõik inimese vajadused täitis iPhone juba viis aastat tagasi. Selle asemel, et inimestele uusi vajadusi välja mõelda, võiks olemasolevad täiuslikult ära teenindada. Ja seda ma järgmiselt aastalt tegelikult kõige rohkem ootangi. 

Head vana aasta lõppu ja uusi telefone, mis kogu aeg töötavad!

 

Autor
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel Raud
Mihkel on nutisõltlane. Õnneks on esimene samm sõltuvusega tegelemiseks selle tunnistamine. Seda Mihkel Tele2 blogis ka teeb, arutledes nii õunatoodete kui ka ühiskondlike tehnoloogiateemade üle.