Tele2 logo Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
Otsing Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

7 shortcuti (ehk otseteed), mida iga ettevõtja võiks teada
Avaldatud:
Uuendatud:
Autor:


Excelis on nii, et iga klikk võib tähendada kas ajakulu või ajavõitu! Annan Sulle ülevaate seitsmest toredast otseteest, mis annavad võimaluse libiseda läbi andmestike, raportite ja analüüside ilma hiirt puudutamata. Unusta tundide viisi hiire klõpsutamine ja menüüde läbikammimine. Need lühiteed ei ole mitte ainult ajasäästjad, vaid ka Sinu uued parimad sõbrad!

#1 Ctrl + A

Kui Sinu kursor asub mingis andmetabelis, siis Ctrl + A valib selle konkreetse andmevahemiku. Kui vajutad Ctrl + A uuesti pärast kogu andmevahemiku valimist, laiendatakse valikut kogu töölehele. See on väga kasulik tööriist kiireks valikuks, eriti suurte andmekogumitega töötamisel.

#2 Ctrl + Shift + nooled

Selle klahvikombinatsiooni kasutamine võimaldab Sul kiiresti valida lahtrivahemiku aktiivsest lahtrist kuni selle rea või veeru viimase kasutatava lahtrini suunas, kuhu nooleklahv osutab. Väga kasulik funktsioonide kirjutamisel, kui argumendiks on palju lahtreid reas/veerus.

#3 Ctrl + Shift + L

Ettevõtjana, kelle aeg on üks väärtuslikumaid ressursse, küllap tead, et iga sekund loeb.  See võimas lühikäsk aktiveerib andmete filtreerimise funktsiooni, mis võimaldab Sul hetkega eraldada olulise ebaolulisest, muutes andmete analüüsimise ja otsuste tegemise protsessi märkimisväärselt kiiremaks ja täpsemaks.

#4 Ctrl + T

Selle klahvikombinatsiooniga saab muuta valitud andmevahemiku tabeliks. Tabeli loomine ei ole vaid andmete vormindamine, vaid see aitab kaasa andmete paremale organiseerimisele ja hõlbustab nende analüüsimist.

#5 Alt + =

Klahvikombinatsioon automaatse summa funktsiooni kävitamiseks. Sülearvutil kasutades on see Alt + Shift + = (sest võrdusmärgi jaoks on vaja Shifti). See otsetee on eriti kasulik, kui töötad suurte andmestikega ja soovid kiiresti saada ülevaadet teatud väärtuste kogusummast, summeerib kõik väärtused kas valitud lahtri ülalt või vasakult.

#6 Ctrl + H

Otsi ja asenda! See võimaldab Sul kiiresti leida konkreetseid väärtusi või tekste ja asendada need teise väärtuse või tekstiga. Kusjuures, otsida ja asendada saab ka vormingut! Ei meeldi kolleegi tehtud rohelised lahtrid? - Pole probleemi, otsi üles ja asenda roosaga.

#7 Ctrl + Shift + ;

Oled suures Exceli tuhinas unustanud tänase kuupäeva? Aga vajuta siis just seda klahvikombinatsiooni ja saadki teada, mis päevaga tegemist on.


Nüüd kõik otseteed selged, aga vajad Excelit? Aga võta Tele2 ⚡ Tõhusa tiimi ärikombo ⚡ – ja saad Microsoft 365 koos interneti- ja mobiilipaketiga -50% soodsamalt!

Kui tunned, et vajad rohkem Exceli teadmisi, siis koodiga TELE2 saad järgmise Exceli koolituse Caritaga -25% soodsamalt! Kursused leiad SIIT

⚡ Tõhusa tiimi ärikombo ⚡ sisaldab:

  • Sinu äri jaoks sobiv INTERNETIPAKETT

  • Vabalt valitud MOBIILIPAKETT

  • MICROSOFT 365* ehk tööta turvaliselt ja tõhusalt igalt poolt Office 365 abil ning lihtsusta suhtlust Outlooki ja Microsoft Teamsiga!

* See ei kõnetanud? Võid ärikombosse valida enda äri vajadustest lähtuvalt sobiva lisateenuse. Tule tšekka neid SIIT ja võta see kõik -50% soodsamalt!

 

Autor
 Tele2
Tele2
Tele2
See artikkel on valmis küpsetatud suure hoole ja armastusega tele2laste või meie koostööpartnerite poolt. Loodame, et said väärt infot!