Tele2 blogi
Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!
Tele2 blogi
Tänases muutuvas maailmas on ettevõtetele oluline iga kulutatud euro. Samas peab kokkuhoiu arvelt säilima toote või teenuse kvaliteet. Seda, kuidas majanduslanguses paremini ellu jääda räägib pikemalt järgnevas arvamusloos Tele2 IT-teenuste juht Janek Jaago.
Kellelegi pole enam uudiseks, et majanduses on turbulentne olukord. Majanduslangus on kestnud mitu kvartalit järjest ja ettevõtjad seisavad keeruliste valikute ees. Seda kinnitab ka töötukassa statistika, mille andmete põhjal teatas tänavu jaanuaris 16 ettevõtet ligemale 450 inimese kollektiivsest koondamisest ja töötuse jätkuvast kasvust.
Äri püsikulude ülevaatamine sellistes olukordades on hea ja kiire võimalus, kuidas oma ettevõtte vastupanuvõimet tõsta ning tagada, et eelnimetatud raskete otsuste tegemine ei muutuks reaalsuseks.
Muutuvad kontorivajadused
Koroonapandeemia tõi muudatusi paljude tööellu, millega nii ettevõtted kui ka töötajad endiselt kohanevad. 2022. aasta sotsiaalministeeriumi kaugtöö analüüsist selgus, et hüppeline kaugtöö tegemise kasv nii Eestis kui ka Euroopa Liidu liikmesriikides toimuski 2020. aastal. Tööjõu-uuringu andmetel oli 2021. aastal Eestis kaugtööd tegijate arv 181 600, mis on 27,8% hõivatutest.
Sama uuring toob aga välja, et suurem osa töötajatest eelistab siiski osalist kaugtööd, mis viitab, et kontoriruumidest täielikult loobumine oleks ennatlik. Küll aga on mõttekoht väiksema kontoripinna kasutuselevõtmine, mis pakuks soovijatele võimalust töötada kontoris, kuid ennetaks tühjalt seisvaid ruume ning vähendaks rendikulu. Samuti on väiksematel ettevõtetel variant kaaluda koostöötamiskeskuste pakutavate lahenduste kasutamist.
Kombolahendused on mõeldud ka äridele
Kombolahendused, näiteks meal deals ja early bird pakkumised seonduvad esmajoones toitlustusettevõtetega, Spotify või Netflixy konto jagamine aga meelelahutusega. Võimalust kombotada pakuvad tegelikkuses väga erinevad sektorid. Kombolahendus teenusesektoris tähendab, et ühe pakkuja käest on võimalik võtta mitu erinevat teenust korraga ning see toob iga teenuse maksumuse originaalhinnast alla.
Tihti on võit seda suurem, mida rohkem teenuseid ühest kohast võtta. Näiteks sideteenuste puhul saab oma äri jaoks vajalikud neti- ja mobiililahendused koondada Tele2 kombolahenduse Piiramatult Rohkem alla. See tähendab, et valides ühe täishinnaga neti- või mobiilipaketi, on iga järgnev neti- või mobiilipakett 12 eurot kuus. Selliselt on aastane sääst ärikuludelt näiteks viie paketi puhul ligi 1000 eurot ja 10 paketiga enam kui 2000 eurot.
Finantsvallas pakub näiteks Swedbank oma äriklientidele võimalust avada arvelduskonto, kasutada makseterminali või muu makselahenduse teenust ning lisada ka majandustarkvara Swedbank Gateway oma kombosse, et muuta seotud teenused võimalikult efektiivseks tervikuks ning nende hind alla tuua.
Turvalisuse arvelt ei maksa kompromisse teha
Paljud inimesed arvavad ekslikult, et viirusetõrje on eelmise kümnendi teema ja tänapäevastel seadmetel on operatsioonisüsteemi poolt juba ise piisavalt hea kaitse. Võib küll tunduda, et see on võimalus täiendavatest kaitsetarkvaradest loobuda ja säästa, aga tegelikult ei paku operatsioonisüsteemide omalahendused siiski täielikku turvalisust.
Tasuline viirustõrje on vajalik investeering mitmel põhjusel. Kasvõi äriline kahju juhul, kui väärtuslikud andmed peaksid lekkima ja selle tõttu kaotatakse oma klientide usaldus. Tele2 pakub äri turvalisuse tagamiseks viirusetõrjet Bitdefender, mis on üks parimaid turul olevaid teenuseid. See kaitseb kasutajat enamike küberohtude eest ning blokeerib ka ohud, mida teised viirusetõrjed ei pruugi märgata.
Samuti pakub Tele2 mobiilipakettidele Digikaitse teenust, mis kontrollib üle kõik veebilingid ja -lehed, millele nutiseadmega internetis surfates satutakse. Kaitse töötab kasutaja jaoks märkamatult ja ei vaja eraldi millegi installeerimist. Kõik Tele2 mobiilses internetis toimuv liiklus läbib automaatse kaitsefiltri. Igas kuus aitab Digikaitse ära hoida kümneid miljoneid turvaohte.
Artikkel avaldati esmalt 24.04.24 Ärigeeniuses.