52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

Tele2 blogi

Nutimaailma teejuht – nõuanded, seadmete arvustused, võrdlused, nipid ja muud kuumad teemad!

Tele2 blogi

Imelikud vidinad - märts
Avaldatud:
Uuendatud:

TOP 8 kõige imelikumat vidinat - märts

Internetti ühendatavaid seadmeid on saadaval juba üksjagu. Inimesed ostavad selliseid vidinaid lisamugavuse tõttu (näiteks nutitermostaat, lambipirn vmt).

Samas on väga palju ka selliseid nutividinaid, mis võivad elu mugavamaks muuta, kuid sealjuures tunduvad väga veidrad ja ebatavalised. Siin on kaheksa neist.

Munarest

Kuigi näiteks Samsung teeb hirmkalleid nutikülmikuid, mis võimaldavad sisseehitatud ekraanilt vaadata külmkapi sisu, retsepte ja palju muud, on võimalik külmkapi sisu muuta pisut nutikamaks ka palju soodsama hinna eest. Tõsi, ekraani ega kaamerat kaasa ei saa, kuid veidi rohkem kui 10 euro eest saab maailma tuntuimast e-kaubamajast Amazonist tellida nutika munaresti, mis peale Wi-Fi võrku ühendamist saadab äpi kaudu telefoni teavitusi, kui kanamunad on otsakorral.

Munarest

See mahutab 14 muna ning restil endal on LED-tuli, mis annab teada, kui munad on muutumas söögikõlbmatuks. Selle järele ilmselt igaühel vajadust pole, kuid hind on sellel väga taskukohane võrreldes teiste siinmainitud toodetega.

Kahvel

HAPILABSi Bluetoothi ühendusega kahvel pole puhtalt 65 dollarit (pluss postikulu) maksev aksessuaar, vaid abimees tervislikult toitumiseks. Hind on sellel sarnane paljude aktiivsusmonitoridega, ent aktiivsusmonitorid suutäisi ja söömise kiirust ei mõõda, jällegi kahvel ei mõõda samme ega kaloreid.

Kahvel lubab muuta kasutaja toitumisharjumusi tervislikumaks, anda äpi vahendusel reaalajas statistikat söömise kohta ning peale manuaalset andmete üleslaadimist tootja keskkonda, saab enda söömise kulgemist jälgida.

Vihmavari

Eelmisel aastal Indiegogo ühisrahastussaidil soovitud summa kogunud prantslaste vihmavari nimega oombrella, mis on Eesti tavalisel kevad- või sügispäeval väga käepärane. Vihmavarju muudavad eriliseks selle oskus ilma ennustada (ja teada anda, millal vihmavarju kasutada vaja on) ning kõige põnevaks funktsiooniks on ilmselt automaatsed teadaanded, kui vihmavari on näiteks kohvikusse ununenud. Hinnad algavad umbes 80 euro juurest.

Vihmavari

Hambahari

Suuhügieeni vallas populaarse tootja Oral-B üks uusim hambahari – Genius 8000 – omab Bluetoothi äpiga ühendamiseks ning suudab tänu anduritele vähendada kiirust igemekahjustuste vältimiseks. Äpp pole kõige funktsionaalsem, kuid “mõistagi” saab äpist valida hambaharja värvitooni (sest sellel on tulukesed peal) ning valida erineva kestvusega režiimide vahel. Hambaharjaga tuleb kaasa ka karp kaasaskandmiseks, mis laeb nii hambaharja kui nutitelefoni. Genius maksab Eesti veebipoodides umbes 200 eurot.

Püksirihm

Maailma esimene nutikas püksirihm kannab nime Belty ja õnneks meenutab see rohkem tavapärast püksirihma kui mõnda kõrgtehnoloogilist seadet. Belty kasutab tehisintellekti, suunamaks kasutaja tervislikemale eluviisidele. Kui kasutaja kõnnib, siis tõstab rihm kiirust; kui kõndida üles treppidest, paneb Belty dünaamilisemalt kõndima; kui olla paigal, siis utsitab Belty vett jooma ja liikuma – kõike seda vaid vibratsiooniga.

Püksirihm

Belty-ga saab ka ise “rääkida”, selleks tuleb pannalt puudutada. Loomulikult on ka äpp, kust saab enda tänast aktiivsust jälgida. Belty rihma veel osta ei saa, aga hetkel saab liituda ootejärjekorraga.

Norskamise vastane seade

Tõsi, Nora pole esimene norskamise vastane seade maailmas, aga üks kõige nutikamatest on see küll. Üsna suure summa, ligi 300 dollari eest saab Nora nimelise komplekti, mis paljude ostjate sõnul on palju otstarbekam ühekordne väljaminek kui kõik teised mitte-nutikad tooted. Nora töötab nii: poolik “muna” tuleb asetada voodi lähedale ning õhuke pump tuleb panna padja alla. Kõik vajalik tuleb kenas kastis. Kui voodi kõrval olev muna tuvastab norskamise, hakkab padja all olev pump vaikselt tööle. See peaks stimuleerima lõõgastunud kõrilihaseid, mille tulemusena norskamine lõppeb.

Magamistuba

Joogipudel

Trago Cap nime kandev nutikas joogipudel mõõdab sonaritega pudelis oleva vee kogust ja utsitab kasutajat rohkem jooma. Pudel ise õnneks väga kohmakas polegi, see mahub tavalisse pudelihoidjasse (näiteks jalgrattal). Pudel toimib mitmete fitness-äppidega, näiteks Fitbit, Google Fit, Apple Healthkit jt. Pudeli aku kestab muljetavaldavad 6 kuud, nii et selle võib vabalt võtta kaasa ka pikkadele matkadele. Hind on 70 dollarit.

Kassi jälgija

Tõsiseid kassisõpru arvesse võttes on koostöös loomaarstidega tehtud kaalu sarnane 200 dollarit maksev Tailio. Kui see on ostetud, siis tuleb see lihtsalt põrandale panna, ühendada telefoniga ning selle peale asetada kassi liivakast. Tailio hakkab mõõtma kassi kaalu, viimast liivakasti külastusaega ja viimast liivakasti puhastamist. Selle põhjal suudab äpp öelda, kas kassi tervisega on ikka kõik korras ja haigusi pole. Muidugi saab äpis kassile ka profiili teha ja sinna isegi näopildi lisada. 

Andri Koolme

21.03.2017