Postimees ja rahvusvaheline konsultatsioonifirma Omnitele mõõtsid põhjaliku testi abil märtsis Eesti mobiilsidefirmade teenuse kvaliteeti. Tulemused näitavad, et EMT, Elisa ja Tele2 pakuvad kokkuvõttes üsna võrdse kvaliteediga teenuseid ning Tele2 kõneteenuse kvaliteet oli selgelt parim.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema kommenteeris:

“Mõõtmistulemused näitavad, et kõigi operaatorite teenus on Eestis heal tasemel. Uuringu järgi võitis iga operaator ühe kolmest mõõtmiskategooriast ning ka üldised keskmised on suhteliselt sarnased.

Tele2 on kõigis mõõtmistes heal tasemel ja põhjust häbeneda pole. Tele2 võitis helikvaliteedi kategooria seepärast, et meil on erinevalt teistest enamik kõneliiklust 3Gs ning kasutame rahvusvahelise GSMA sertifikaadiga kinnitatud HD-kvaliteediga häälkõnetehnoloogiat, mis on tuntavalt selgem kui tavakõne.

Ehitasime mullu 500 uut saatejaama ja meil on hea katvus. Keskendume 2015. aastal katvuse ehk nii sise- kui ka välislevi täiustamisele. Tele2 ehitab tänavu suures mahus uusi 2G, 3G ja 4G saatjaid üle Eesti juurde. Testime ja plaanime kasutusele võtta ka kaks uut sagedust, mis parandavad oluliselt Eestis 4G edastamise kvaliteeti.

Neljas kategooria, mille alusel teenusepakkuja valida, on kindlasti hind, ning siin on Tele2 kõige soodsam.”