Täna esines Tele2 klientidel kahe tunni jooksul tõrkeid mobiilse interneti ja sellega seotud teenuste kasutamisel. Tõrked olid tingitud Eesti ja Rootsi vahelise valguskaabli läbilõikamisest. Mis siis täpsemalt juhtus?

Tele2 on rahvusvaheline teenusepakkuja, mille tegevusriigid on ühendatud ühisesse andmesidevõrku. Erinevalt kohalikest teenusepakkujatest võimaldab see meil pakkuda lõpptarbijale odavamaid hindu. Eesti ja Läti jaoks asub peamine andmesidekeskus Stockholmis, millega on nii Tallinn kui Riia merealuse valguskaabliga ühendatud.

Täna kell 9:11 katkes Stockholmi lähedal ehitustööde käigus ootamatult Riia-Stockholmi valguskaabel, mis tähendas, et Läti andmesideühendus hakkas automaatselt toimuma Tallinna ja Vilniuse kaudu. Kell 15:02 järgnes ka Tallinn-Stockholmi valguskaabli katkemine. See tähendas, et nii Eesti kui Läti andmesideühendus lülitus ümber Vilniuse suunale, Baltimaid ja Frankfurti ühendavale optilisele andmesidetrassile.

Kuna see liin ei pidanud ootamatult tekkinud tihedale andmesideliikluse vastu, tekkis korraks tõrge ka selle ühenduse kaudu, ent kell 16:51 suutsime Tallinn-Frankfurt trassi ümber konfigureerida ja meie klientide mobiilse interneti teenus taastus.

Tele2 ühendused on kolmekordselt turvatud, ent täna oli tegu tõepoolest erakorralise situatsiooniga, kus mitmete kokkusattumuste tulemusena tekkis paaritunnine katkestus internetiteenuses.

Vabandame väga kõigi klientide ees, kellele teenuse katkemine põhjustas ebamugavusi, ja täname mõistmise eest.