Tele2 hakkab esimese operaatorina müüma 50-protsendilise soodustusega klientide poolt tagasi saadetud, kuid kasutamata telefone.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul on tegemist peamiselt e-poest tellitud, kuid kasutamatult tagastatud telefoniga. “Inimesed tellivad vahel seadme, kuid kodus avastavad, et see neile siiski ei sobi ja seaduse järgi on võimalik telefoni teel või internetist tellitud kaup kahe nädala jooksul kasutamatult tagastada,” ütles Aron.

Katrin Aroni sõnul saab leiunurgast konkurentsitult soodsa uue telefoni. “Osad tagastatud seadmed läksid asendustelefonidena kasutusele, kuid paljud jäid ka kasutult seisma. Otsustasime need pigem panna oma tööd tegema ja pakkuda klientidele poole hinnaga,” ütles Aron ja lisas, et ükski teine operaator Eestis sellist võimalust hetkel ei paku.

Katrin Aroni sõnul on mõni telefon lihtsalt karbist välja võetud, teine korra sisse lülitatud ja seega võib esineda mikrodefekte, kuid seadmed on praktiliselt uued. Praegu on sadakond soodushinnaga telefoni saadaval Tele2 Ülemiste ja Mustika keskuste esinduste leiunurkades hinnaga 12-st 65 euroni.

“Hoolduskeskus kontrollib kõik tagastatud telefonid üle ning leiunurgast ostetud seadmetele kehtib kuuekuuline garantii,” ütles Tele2 tootedirektor.

Praegu pakutavad soodushinnaga mudelid: Huawei Ascend Y550, Samsung Galaxy Ace 4, Nokia 108 dual-SIM, Nokia 206, Nokia 220, Nokia 225 dual-SIM, Samsung E1200, Nokia 530 dual-SIM, Samsung Galaxy Core i8260, Samsung Galaxy Trend Lite S7390. Soodushinnaga seadmeid on piiratud koguses, kuid mudelivalikut plaanitakse laiendada. Pakkumine kehtib ainult Tele2 klientidele.