Tele2 alustas 112 saatejaamas võrgutöödega, mille tulemusena suureneb mobiilse interneti keskmine kiirus kahe- kuni kolmekordseks.

Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul lisatakse olemasolevatele saatejaamadele teine ja kolmas sageduskiht. “Sõltuvalt jaamast suureneb maksimaalne allalaadimiskiirus 225 või 375 megabitini sekundis. Praktiliselt tähendab see tarbijale, et keskmised allalaadimiskiirused tõusevad 75–125 megabitini,” ütles Sarri.

“See tähendab, et mobiilne internet on võrreldav püsiühendusega ja on paljudes kohtades isegi kiirem,” lisas Sarri.

“Keskendume suurema koormusega tugijaamadele, tööd käivad üle Eesti eri maakondades paralleelselt. Näiteks Harjumaal katame suuremaid kiirusi võimaldava sageduste liitmise tehnoloogiaga rohkem kui 90 protsenti Tallinnast ja kõik suuremad asulad,” lisas Sarri.

“Lisaks lõpetasime tehnoloogia testimise, mis suurendab kasutajate keskmist alla- ja üleslaadimiskiirust kolmandiku võrra. Eesmärk on uuendus võrgus selle aasta jooksul sisse viia. Tegemist on tarkvarapõhise uuendusega, mida toetavad eelkõige kõige uuemad mudelid. Suurte kiiruste kasutamise eeldus on see, et tootja on selle võimekuse oma seadmetes avanud,“ rääkis Sarri.

“Kuna tööde ajaks on vaja tugijaamad ükshaaval välja lülitada, siis kasvab ajutiselt teiste mastide koormus. Kiirus võivad kolmeks kuni neljaks tunniks tööde tegemise ajal väheneda, kuid suuremaid ja tajutavaid tõrkeid ei tohiks esineda,” lubas Sarri.

Paralleelselt sageduskihtide lisamisega ehitab Tele2 tänavu juurde 434 uut tugijaama. Tehnilise Järelvalve Ameti andmetel oli Tele2 võrgu keskmine allalaadimiskiirus 2017. aasta jaanuaris 52,5 megabitti sekundis ja 4G võrgu katvus 96%.