Tele2 Eesti selle aasta esimese kvartali müügitulu ulatus 17,2 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%. Ettevõtte esimese kolme kuu EBITDA ehk ärikasum enne kulumit suurenes ligi 17%, ulatudes 4,4 miljoni euroni.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul võib esimese kvartali tulemustega igati rahule jääda. „Edu on taganud üha suurenevad mobiilse interneti kasutusmahud, riigisektori turuosa kasv, andmeside erilahendused ja sagenenud vajadus lisateenuste järele, nagu Google Play maksed, seadmekindlustus,“ selgitas Virkebau.

„Headele tulemustele on kaasa aidanud investeeringud Tele2 võrgu kvaliteedi parandamisse,“ ütles Virkebau, kelle sõnul on Tele2 võrreldes teiste operaatoritega oma võrku arendanud kõige rohkem. „Praeguseks oleme saavutanud suurimaid maksimaalseid kiirusi pakkuva 4G võrgu Eestis, aastaga oleme kasvatanud oma keskmist allalaadimiskiirust üle 40% ning laiendanud 4G-võrgu katvust 96%-ni. Selle tulemusena tarbitakse internetti oluliselt rohkem nii mobiilis kui ka muudes seadmetes ning lähiajal on oodata selle suuna jätkumist,“ ütles Tele2 tegevjuht.

Tele2 on ainsa operaatorina suurendanud mobiilse interneti kasutajate arvu, kasvatades turuosa 6 protsendipunkti võrra. „See on tuleviku mõistes operaatorite jaoks esmatähtis turuosa,“ lisas Virkebau.

„Rõõmu valmistab, et Tele2 on võitnud mitu sideteenuste riigihanget ja nii oma turuosa riigisektoris jõudsalt kasvatanud. Täna näiteks osutame teenust Sotsiaalministeeriumile ja selle allasutustele, Eleringile, Keskkonnainvesteeringute Keskusele ning lähiajal lisandub teisigi asutusi,“ ütles Virkebau ja lisas, et müügitulu tõusu toetavad ka andmeside erilahendused energeetika-, finants- ja riigisektoris.

Tulevikust rääkides viitas Virkebau Tele2 arendus- ja investeerimisplaanidele. Kevadel viis ettevõte lõpuni müügi- ja arveldussüsteemide uuendamise. Suvel lõpetatakse mahukad võrguehitustööd, millega tõstetakse 4G-võrgu kiirust ja suurendatakse leviala veelgi, aastaga on plaanis ehitada pea 400 uut tugijaama. Lisaks viiakse digitaalsed teeninduskanalid Eestis täiesti uuele kvaliteeditasemele. 

Võit