Täna alustab Baltimaade suurim internetitelevisioon Viaplay, mis hakkab koondama 5000 tunni jagu filme, telesarju, spordiülekandeid ning lasteprogrammi. Uue teleteenuse toob turule Modern Times Group (MTG) koostöös Tele2-ga.

Viaplay Baltimaade piirkonnajuhi Evaldas Tylase kinnitusel kasvab sisu maht Viaplay’s aasta lõpuks ligi 70 protsenti ning teleteenus hakkab hõlmama üle 5000 tunni eestikeelse tõlkega filme, seriaale, sporti ning lastele mõeldud sisu. “Viaplay toob Eesti inimesteni Baltimaade suurima sisuvalikuga voogedastusteenuse, viies internetitelevisiooni valdkonna uuele tasemele,” selgitas Tylas.

“Ainsa voogedastuskeskkonnana näitame otsepildis spordikanalit Viasat Sport Baltic, kuid koos võimalusega kõige põnevamaid hetki tagasi kerida või kogu spordiülekannet uuesti vaadata,“ lubas Tylas. „Järgmisel nädalal algavaid Rio 2016 olümpiamänge saavad kõik huvilised jälgida täismahus kõikjal üle Eesti juba Viaplay vahendusel.”

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul pakub video voogedastusteenus maailmas traditsioonilisele televisioonile aina enam konkurentsi ning sarnased on tendentsid ka Eestis, sest vaatajad nõuavad üha suuremat kontrolli vaadatava sisu ja selle jälgimise ajastuse osas.

„Ülemaailmse uuringufirma Nielsen andmetel kasutab juba 65 protsenti inimestest mingis vormis voogedastuse teenuseid ning Eestis vaatab mõnest oma internetiseadmest voogedastust 72 protsenti elanikest,“ kinnitas Aron ja lisas, et kõige sagedamini jälgitakse internetitelevisiooni Eestis arvutist, mobiiltelefonist ning seejärel tahvlist.

Aroni hinnangul on sport internetitelevisiooni üks suurimaid tõmbenumbreid. „Näiteks jalgpalli EM-i finaali ajal läbis Tele2 võrku igal sekundil 8 gigabitti andmeid, mis on võrreldes keskmise pühapäevaõhtu tippmahuga kolmandiku võrra rohkem. See on selge märk, et spordifännid tahavad kõikjal kaasa elada igale heitlusele ning Viaplay annab selleks kõige mitmekülgsemad võimalused,“ ütles Aron.

Viaplay Eesti turundusdirektori Tanel Taali sõnul alustati interneti-TV teenusega 2011. aastal Rootsis, Taanis, Norras ja Soomes, kus Viaplayst on tänaseks kujunenud üks populaarsemaid voogedastuskeskkondi.

“Viaplay on täielikult võrguvaba interneti-TV (over-the-top, OTT), mida igaüks saab vaadata oma sülearvutist või nutiseadmest kus iganes ja millal iganes.” rääkis Taal. “Viaplay vaatamiseks on tarvis vaid internetiühendust, ühe kasutajakonto saab siduda kuni viie seadmega ning vaadata huvipakkuvat sisu samaaegselt kahelt ekraanilt.”

Viaplay valikus on kaks erinevat teenuspaketti. Viaplay põhipakett sisaldab rahvusvahelist filmide paremikku, telesarju ning lastele suunatud sisu. Viaplay spordipakett aga hõlmab lisaks ka reaalajas spordikanalit Viasat Sport Baltic, samuti jalgpalli UEFA Meistrite Liiga, Inglise Premier League’i, F1, korvpalli Turkish Airlines Euroliiga, jäähokiliiga KHL ning paljude teiste spordisarjade otseülekandeid ja salvestusi. Teenust saab kasutada veebilehe www.viaplay.ee kaudu või nutiseadmetele loodud äpiga (iOS, Android).

Viaplay sisu saab vaadata eestikeelse heli või subtiitritega, enamikke spordiülekandeid kommenteerivad Eesti spordieksperdid eesotsas Kalev Kruusiga. Kodumaist teletoodangut hakkab Viaplay pakkuma ligikaudu 1500 tundi ehk rohkem kui kahe kuu mahus, sealhulgas hittsarjade nagu „Padjaklubi“ ja „Kättemaksukontori“ terveid hooaegu.    

Viaplay põhipakett maksab 6,99 eurot kuus, esimene proovikuu on uue liituja jaoks tasuta. Liitudes Tele2 iseteeninduses, kõnekeskuses või esinduses kehtib kahekuuline tasuta prooviperiood. Spordipaketi kuutasu on 9,99 eurot. Spordipaketile tasuta prooviperioodi ei rakendu.

Modern Times Group (MTG) on Euroopa juhtiv meediagrupp, mille aktsiad on noteeritud Nasdaq OMX Stockholmi börsil (‘MTGA’  ja  ‘MTGB’).