Rio olümpial tänaseks mõõtu võtnud sportlastest elasid eestlased kõige innukamalt kaasa laupäeval ketast heitnud Gerd Kanterile ja Martin Kupperile, selgus otseülekannete ajal kasutatud internetimahtude analüüsist. 

Laupäevase kettaheite lõppvõistluse ajal laeti Tele2 4G võrgus alla kolm terabaiti ja 3G võrgus üks terabait andmeid tunnis, mis on võrreldes keskmise laupäeva sama ajaperioodiga viiendiku võrra rohkem.

„Kettaheite finaalile elas kaasa suur osa Eestist, sest sellel alal oli meie medalilootus suurim.  Kuna võistlus toimus laupäeva õhtul, mil paljud spordisõbrad olid kodusest telerist eemal, jälgisid paljud fännid heitlust nutiseadme vahendusel,“ ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema, kelle sõnul oli kettaheite finaali õhtupoolik ühtlasi senise olümpiaperioodi kõige aktiivsema internetikasutusega õhtupoolik.

„Veel tõusis mobiilse interneti kasutus Tele2 võrgus neljapäeval aset leidnud paarisaerulise neljapaadi finaali ajal, mil eesti meeskond noppis medali,“ sõnas Tele2 Seema ning lisas, et ülekande ajal liikus Tele2 4G võrgus 2,4 terabaiti ja 3G võrgus 0,7 terabaiti andmeid tunnis, mis on veidi enam kui tavapäraselt.

Favoriitidest kõige vähem avaldas interneti kasutusmahtudele mõju Heiki Nabi Kreeka-Rooma maadluse otseülekanne, mis ei mõjutanud oluliselt Tele2 interneti kasutusmahtusid.

Kõige usinamalt kasutati Tele2 mobiilset internetti nimetatud sportlaste võistlemise ajal telefonides ja tahvlites Kiisal, Valgas, Vääna-Jõesuus, Metsakastis, Laiakülas, Elvas, Tutermaal ja Muugal. Seema sõnul on paljude nimetatud asulate puhul tegu suvilapiirkondadega, kuhu püsiühendused ei ulatu või pole püsivat teleteenust tellitud.

Eesti on seni Rio olümpialt saanud ühe medali, kui Eesti paarisaeruline neljapaadi meeskond koosseisus Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo teenis auga välja pronksmedali. Martin Kupperil tuli kettaheites neljandaks ja Gerd Kanteril viiendaks ning Heiki Nabi jõudis maadluses samuti viiendale positsioonile.