Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas sõbrapäeval 23 ettevõtjast ja eraisikust kultuurisõpra, kes on möödunud aasta jooksul kultuurivaldkonda enim toetanud. Kultuurisõbra tiitliga pärjati ka Tele2, tunnustuse tõi pikaajaline koostöö Rahvusooperiga Estonia ja Eesti jalgpalliga. 

Tele2 on Rahvusooper Estonia peasponsor olnud alates 2010. aastast, spordist on Tele2 toetanud alates 2014. aastast Eesti Jalgpalli Liitu ja FC Florat.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on Estonia teatri juht Aivar Mäe innovatsioonilembene inimene. „See annab meile telekomisektoris võimaluse ühendada nüüdisaegne tehnoloogia ooperi ja balletiga,“ lisas Seema. 

„Aitasime rahvusooperis välja ehitada mobiillevi lahenduse, et Estonia teatrimaja paksude seinte vahel saaks mobiiltelefoni kasutada keldrist katuseni. Lisaks paigaldasime Estoniasse valgusoptilise kaabli, mis võimaldab ülikiiret internetti kogu majas,“ meenutas Seema senist koostööd.

Seema sõnul on Tele2 aastate jooksul toetanud legendaarse lastemuusikali „Pipi Pikksukk“ ja lastelavastuse „Sipsik ja vana aja asjad“ valmimist ning Wagneri ooperi „Tannhäuser“ lavale jõudmist.