Märtsis müüdi Eestis 28 800 uut mobiiltelefoni, mis on 13,5 protsenti enam kui kuu varem ning ühtlasi selle aasta kõrgeim tulemus.

Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul olid märtsis müüdud nutitelefonidest 90% suurema kui 4,5 tollise ekraaniga, mis teeb Apple’i uue väikese ekraaniga SE mudeli turuletuleku väga huvitavaks.

 “Apple tegi julge käigu ja üritab eelmise ja pisema disainiga vastuvoolu minna ja turgu muuta. Apple’i mantra on olnud aastaid, et inimesed veel ei tea, mida nad tahavad, enne kui seda neile näidata. Kui iPhone SE-d käes hoida, siis tundub, et põhjuseid ostmiseks on küll. iPhone SE nõudlus on hetkel väga suur. Apple pingutab, et seadmeid piisavas mahus tarnida, kuid kogustest jääb vajaka ja see mõjutab müüki,” lisas Seema.

 “Teine trend on Huawei telefonide populaarsuse kasv. Märtsis oli Huawei Tele2 sortimendis lausa enimmüüdud nutitelefoni bränd,” rääkis Seema.

 GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt müüdi 2016. aasta märtsis 23 300 nuti- ja 5500 nuputelefoni kokku 7,9 miljoni euro väärtuses. Telefoni keskmine müügihind oli Tele2-s 209 ja Eestis 274 eurot.