Tänavu esimesel poolaastal täiustas Tele2 Harjumaa mobiilse interneti võrku 150 uue tugijaama käivitamisega, mille tulemusena kasvas keskmine interneti kiirus Tallinnas ja selle lähiasumites kahekordselt.

Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul on ettevõte tänavu Tallinnasse ja Harjumaale investeerinud ligi miljon eurot, et ennetada mobiilse interneti kasutusmahtude kasvu ning tõsta keskmist mobiilse interneti kiirust.  

„Alustasime oma võrguehitustöödega Tallinnast, kus keskendusime uute sageduste lisamisele ja uue sagedusi ühendada võimaldava võrgutehnoloogia käivitamisele, mis võimaldab liita 800 MHz ja 2100 MHz sagedusi üle kogu linna,“ rääkis Sarri, kelle sõnul märkavad keskmiselt kaks korda tõusnud mobiilse interneti kiirusi Tallinnas enim 9. kategooria nutitelefonide nagu Samsung S6 Edge+ ja Samsung S7 omanikud, kuna need telefonid toetavad 4,5G-d.  

Kõige kõrgemaks, kuni 375 megabitini sekundis tõusevad interneti kiirused Sarri kinnitusel Tallinna kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, kus käivitati 1800 MHz lisandumisel ja selle liitmisel kahe olemasoleva sagedusega 4,5G võrk.

„Kolme sageduse liitmisel tekkivat superkiiret netti saavad Keila elanikud nautida juba mullu novembrist ja pärnakad selle aasta algusest. Nüüd jõuavad Baltimaade kiireima 4,5G võrgu tippkiirused ka suure osa pealinlasteni,“ lisas Sarri, kelle sõnul on Harjumaal 4G ja 4,5G interneti kasutus ning 4,5G-d toetavate telefonide penetratsioon suurem kui mujal Eestis.

Kuna kõige suuremas mahus tarbitakse mobiilset internetti nn magalapiirkondades, siis Lasnamäel, Mustamäel ja Õismäel on Tele2 Sarri kinnitusel rõhku pannud võrgu tiheduse kasvatamisele. „Uute tugijaamade käivitamise ning sageduste 800 MHz ja 2100 MHz liitmise tulemusena kasvab keskmine 4G kiirus neid linnaosades võrreldes praegusega kahekordseks,“ lubas Tele2 raadiovõrgu juht.

Tallinnast väljaspool on uued tugijaamad käivitatud kõigis suuremates asumites nagu Keila, Laulasmaa, Paldiski, Maardu, Viimsi, Alavere, Kiisa, Ääsmäe, Rummu, Keila-Joa jt.

„Üle-eestiliselt on Tele2 mobiilse interneti keskmine kiirus Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel 31,4 Mbit/s, ent uute kihtide lisamisega tõstame neis asumites kiirused ligi kahekordseks,“ kinnitas Sarri.

Tele2 ehitab oma võrku võimalikult madalate sageduste peale, et tagada parim võimalik siselevi. „Kui kõrgemad sagedused tagavad internetile suure kiiruse ja mahu, siis madalam, 800 MHz sagedus annab omakorda parima siselevi ja leviala, seetõttu kasutame Harjumaal enim 800 MHz ja 1800 MHz sageduste kombinatsiooni,“ ütles Sarri.

Järgmisena liigub Tele2 oma tänavuste võrguehitustöödega Lääne-Eestisse ja saartele.