52151B6F-E1ED-4DCC-ADC0-86546BB76911 Created with sketchtool. 7F3D9EE3-ADF7-45C1-AB94-78A518DAACB5 Created with sketchtool.
83EB849E-4718-4C86-BE47-BE20EA3E028F Created with sketchtool.

UUDISED

Ole kursis sellega, mis Tele2s toimub. Loe kõige värskemaid uudiseid!

Tele2 Eesti võrgus blokeeriti üle 150 000 katse jõuda laste seksuaalset väärkohtlemist sisaldavate materjalidega veebilehtedele
19.04.2023


2022. aastal tõkestas Tele2 Eesti oma internetivõrgus üle 150 000 katse jõuda laste seksuaalset väärkohtlemist sisaldavate materjalidega veebilehtedele. Kogu Tele2 Grupi internetivõrgus üle Euroopa blokeeriti aga üle 2,5 miljoni sarnase katse.

Möödunud aastal tõkestas Tele2 Grupp kogu oma pakutavas internetivõrgus 2 569 602 katset pääseda veebilehtedele, mis sisaldavad laste seksuaalse väärkohtlemisega seotud materjale. Blokeeringuid tehti Rootsi politseilt ja Interpolilt saadud krüpteeritud domeeninimede alusel. 

„Tele2 on aastaid tegelenud seksuaalset väärkohtlemist sisaldavate materjalidega veebilehtedele ligipääsude süstemaatilise blokeerimisega. Uuendame blokeeritavate veebilehtede nimekirju reaalajas ja arendame oma süsteeme, et selles veelgi tõhusamad olla. Kahjuks näeme ajas siiski kasvavat trendi ehk seda, et katsete arv, kui palju proovitakse just lapspornot sisaldava sisuga lehtedele ligi pääseda, on ajas suurenenud,“ sõnas Tele2 Eesti finantsdirektor ja juhatuse liige Kristina Penu. Eelmisel aastal tehti Tele2 Eesti võrgus 151 215 blokeeringut katsetele jõuda laste väärkohtlemist sisaldava materjaliga veebileheni. 

Penu sõnul on selline statistika šokeeriv ning näitab, kui oluline on tegeleda laste seksuaalse väärkohtlemise ohvriks langemise ennetamise ja laste kaitsmisega ka internetis. „Meie prioriteediks on lisaks veebilehtede blokeerimisele panustada lastevanemate teadlikkuse tõstmisesse ja pakkuda oma klientidele lahendusi nii koduse interneti kui ka mobiilsete seadmete turvalisuse tõstmiseks,“ selgitas Penu.  

Tele2 võitleb laste kuritarvitamise vastu veebis koos ECPAT-iga ehk koostöös üleilmse kodanikuühiskonna organisatsioonide võrgustikuga, mille eesmärk on lõpetada laste seksuaalne ärakasutamine. „Iga pildi taga on laps ja niikaua kui neid levitatakse, jätkub laste väärkohtlemine ja kuritarvitamine, mis avaldab lastele ja noortele sügavat mõju ka täiskasvanueas. Selleks, et maailmast laste seksuaalne väärkohtlemine kõrvaldada, peame tegema aktiivset koostööd ja rakendama ühiseid meetmeid, et leida uusi lahendusi,“ ütles ECPAT-i koostööjuht Linda Wijkström.

Alates 2023. aasta algusest on Tele2 Grupp täiendanud blokeeritavate internetidomeenide nimekirja ka Kanada lastekaitse keskuselt saadud infoga, mis aitab veelgi tõhusamalt juurdepääse tõkestada. “Meie eesmärk on, et ükski laps ei peaks kunagi sellega kokku puutuma ja seetõttu anname endast kõik, et sellise materjali levikut piirata ning jätkame tehniliste lahenduste arendamist,“ ütles Tele2 kontserni turvajuht Jonas Lindström.

Tele2 Eesti kuulub rahvusvahelisse Tele2 Gruppi, mis pakub parima hinnaga kvaliteetseid side- ja kaabeltelevisiooniteenuseid rohkem kui 13 miljonile kliendile üle Euroopa.