Tele2 kinnitusel osteti kõik Eestisse jõudnud iPhone’i kallid uued telefonid juba eelmüügist ära ning praegu polegi teada, millal Apple uue partii saadab.


Tele2 turundusdirektori Katrin Aroni sõnul müüakse tavaliselt pooled telefonid järelmaksuga, kuid uue iPhone’i puhul osteti üle 90 protsendi osamaksetega. “Kuni 1500 euroni küündiv hind näitas siiski seda, et paljud tahavad küll uusima tehnikaime kindlasti kohe kätte saada, aga nii palju vaba raha ikkagi pole, et kohe välja osta,” ütles Aron.

“Kuigi uued iPhone’id jätsid finantsanalüütikud pigem külmaks, siis mulluse tipptelefoni X-ga võrreldes oli selle aasta mudelite ettetellimiste arv enam kui poole suurem. Ja seda olenemata märksa kõrgemast hinnast,” kommenteeris Aron.

“Apple saatis Eestisse päris suure partii, mis sai niimoodi otsa, et kõigile ei jätkunudki. Apple’ile harjumupäraselt on neil kerge tarnedefitsiit ning praegu pole veel täpset kuupäeva, millal uued reaalselt saabuvad,” lisas Aron.

Esimesed iPhone’id jõudsid kiiremate tellijateni täna. Oktoobri keskel jõuab Eestis müüki ka uutest odavaim, alla 1000-eurose hinnaga iPhone XR.

Tehnoloogiahiid Apple tutvustas 13. septembril oma kolme uut telefoni: iPhone Xs, XR ja ajaloo kalleim Xs Maxi.