Tele2 käivitas Keilas ja Vääna-Jõesuus praegusest 4G-st kaks korda suurema mahuga ja kiirema LTE-Advanced (LTE-A) võrgu, mis võimaldab mobiilset internetti allalaadimiskiirusega kuni 300Mbit/s.

Tele2 Eesti raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul vahetas Tele2 tänavu sügiseks kogu oma võrgu Eesti moodsaima vastu ning on valmis LTE-A tasemega interneti avama üle riigi. “Uue võrgu riistvara on LTE-A võimekusega ja peale täppishäälestamist saab selle kiirelt käivitada,” ütles Sarri.

Tanel Sarri kinnitusel on hetkel sobiva konfiguratsiooniga LTE-A ruuterite ja telefonide kättesaadavus väike ning hinnad kõrged. “Tootjatega on räägitud, et Eesti seadistuse ja tavakasutaja hinnatasemega mobiiltelefonid jõuavad laiemalt Eestisse aasta esimeses kvartalis,” lisas Sarri.

“Iga kord kui uus mobiilse interneti põlvkond valmis saab, tundub see esialgu liialdusena, kuid uued rakendused ja ka 4K kvaliteediga videoedastus nõuavad järjest suuremaid kiiruseid. Praegu lisandub iga kuuga tuhandeid uusi 4G interneti kasutajaid,” ütles Sarri.