Soovitused nutiseadme kasutamiseks

Järgi kasutustingimusi

Tutvu garantii ja kasutustingimustega. Oluline on järgida tootja kasutusnõudeid ja garantii tingimusi.
Garantii ei kehti, kui seadet on valesti kasutatud. Väldi seadme kukkumist. Nutiseade on väga õrn ning põrutused, löögid ja muljumine võivad seda kergesti vigastada.
Väldi kokkupuudet niiskusega. Nagu iga tehniline seade, ei kannata ka enamik nutiseadmeid niiskust.
Kasuta originaalseid lisatarvikuid. Tootja garantii tingimuste järgi tohib kasutada ainult originaalseid lisatarvikuid - kõrvaklappe, laadijat jne. Muud lisatarvikud võivad häirida seadme tööd ja seadet rikkuda.

Kasuta sobivat tarkvara

Uuenda tarkvara. Uusim tarkvara tagab seadme sujuva töö. Tarkvara uuendusi saad ise alla laadida seadme menüüs.
Kontrolli allalaetavaid rakendusi. Tootja ega müüja ei vastuta kolmandate osapoolte valmistatud rakenduste eest, sest nende toimimist pole võimalik garanteerida.
Tee andmetest varukoopia. Hooldusesse saatmisel, algseadete taastamisel või seadme hangumisel võivad andmed kaotsi minna. Seetõttu soovitame teha andmetest varukoopia näiteks arvutisse, pilveserverisse või mälukaardile.

Suurenda töökiirust

Taaskäivita seade. Nutiseade sarnaneb arvutile ja vajab tööprotsesside korrastamiseks aeg-ajalt taaskäivitamist.
Tühjenda mälu. Seadme mällu kogunenud pildid, allalaetud dokumendid, interneti ajalugu jne muudavad seadme aeglasemaks. Pildid ja videod saad tõsta arvutisse, mittevajalikud rakendused ja andmed kustutada.
Sulge rakendus peale kasutamist. Aktiivsete programmide arv mõjutab seadme töökiirust. Kodunupp või tagasinupp sulgeb rakenduse ainult visuaalselt, täielikult saad taustal töötavad programmid sulgeda rakenduste halduri abil.
Sulge veebilehitseja. Veebilehitseja sulgemisel sulge aken ristist, tagasinupp ainult peidab veebilehitseja. Avatud veebilehitseja kasutab andmesidet ning aeglustab tööd.

Pikenda aku tööaega

Pikenda aku kestvust. Aku ooteaja pikkus sõltub kasutatavatest funktsioonidest. Suure ekraaniga seadmetel kulub suur osa aku mahust ekraani valgustamiseks. Aku kestvust saad pikendada, vähendades ekraani tumenemiseaega ning lülitades välja mittevajalikud programmid ja andmeside, WiFi, bluetoothi ja GPSi.
Kasuta üht võrgurežiimi. Eelistatav on hoida seadet ühes võrgurežiimis - 2G, 3G või 4G võrgus. See säästab aku kasutust ning väldib võrgurežiimi sagedasest vahetusest tulenevaid leviprobleeme.

Tasuliste tööde maksumuse info saamiseks palume otse pöörduda tootja poolt aktsepteeritud hoolduskeskuste  poole.