Rändlusteenus

Tele2 kliendina saad kasutada erinevaid teenuseid paljudes riikides. Selleks, et meie kliendid saaksid ka välismaal olles kvaliteetseid mobiilsideteenuseid kasutada, on meil lai valik roaming-partnereid

Välismaal tarbitavaid mobiilsideteenuseid nimetatakse roaming ehk rändlusteenuseks. Rändluse all mõistetakse mobiiltelefoniga helistamist, sõnumite saatmist ja internetikasutust väljaspool Tele2 Eesti võrku ning seda eelkõige väljaspool Euroopa Liitu, kuna pea kõik Tele2 paketid on kasutatavad üle terve Euroopa Liidu nagu kodus, st ilma mingite lisatasudeta!

Detailse info operaatorite nimekirja, roaming-kõnede ja andmeside hindade kohta leiad siit roaming-partnerite rippmenüüst:

Rändlusteenus

 

 

 

 

-          Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust sekundipõhiselt;

-          Euroopa Liidust ja Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust minutipõhiselt;

-          Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool võib roaming-operaator maksustada ka kutsungi tooni.

Enne välismaale minekut

Enne välismaale minekut:

  • Vaata üle oma krediidilimiit, kas see on piisav?
  • Uuri millist operaatorit on sihtriigis kõige soodsam kasutada;
  • Kas mobiiltelefon toetab reisi sihtkohariigis kasutusel olevat võrgu sagedust?

Infot selle kohta, milliseid võrgu sagedusi telefon toetab, leiad telefoni kasutusjuhendist või internetis telefoni funktsioonide nimekirjast. 

Helistamine välismaal

Välismaal helistamiseks vali sümbol "+" ja number koos rahvusvahelise suunakoodiga.
Näiteks: Helistades välisriigist Eestisse Tele2 klienditeeninduse numbrile 6 866 855 vali: +372 6 866 855 ja helista.

Helistamine välismaal eritariifsetele numbritele

Välismaal olles kohalikule eritariifsele numbrile helistamise hind koosneb:

1. Tavapärasest rändluses tehtud väljuva kõneminuti hinnast (Euroopa Liidus üldjuhul tasuta)

2. Meie roaming-partneri poolt määratud eritariifsele numbrile helistamise hinnast (täpse hinna saate teada, kontakteerudes välisoperaatoriga, kelle teenuseid antud riigis kasutate).

Kõnedele vastamine välismaal

Kõnele vastamine välisriigis viibides toimub nii nagu Eestiski. Sealjuures tasub Sulle helistaja nii, nagu helistaks ta Eestis, vastavalt oma teenuspaketi kõneminuti hinnale, Sina vastavalt välisriigis vastuvõetava kõneminuti hinnale.

Kindlasti tasub eelnevalt uurida sihtriigi mobiilioperaatorite tingimusi, sest kõnedele vastamise hinnad võivad operaatorite lõikes olla vägagi erinevad.

Kõnede suunamine välismaal

Välisriigis kõnede suunamisel tuleks arvestada, et erinevaid suunamistüüpe hinnastatakse erineval põhimõttel:
Kui telefoni suunamiseks on seatud eritingimused (näiteks suunatakse vaid siis, kui telefon on hõivatud, levist väljas või välja lülitatud), rakendatakse teenuse maksumuse arvestamisel rahvusvahelisi tariife.

Kui edasi on suunatud eranditult kõik kõned, siis rahvusvahelisi tariife ei rakendata ning arveldus toimub tavatingimustel.

Interneti kasutamine välismaal

Välisriigis saad kasutada ka mobiilset internetti. Tutvu täpsemalt võimaluste ja soovituste kohta siin.

Nutitelefoniga välismaal

Nutitelefoniga reisile minnes tuleb meeles pidada, et nutitelefon võib luua taustategevusteks soovimatu andmeühenduse. Tutvu täpsemalt võimaluste ja soovituste kohta siin.

Eesti piiriäärsed elanikud

Eesti piiriäärsete alade elanikel palume tähele panna, et mobiiltelefon asuks Tele2 Eesti võrgus. Juhul, kui mobiiltelefon satub Eestis asudes välisriigi võrku, tasustatakse teenuste kasutus vastavalt roaming partneri hinnakirjale. Selle vältimiseks soovitame telefonil võtta maha automaatne võrgu valik ning seadistada telefon käsitsi Tele2 võrku. Täpsemad juhised leiab telefoni kasutusjuhendist.