Rändlusteenus

Rändlusteenus
Tele2 kliendina saad kasutada erinevaid teenuseid paljudes riikides. Selleks, et meie kliendid saaksid ka välismaal olles kvaliteetselt rääkida, on meil lai valik
roaming partnereid. 

Välismaal tarbitavaid mobiilsideteenuseid nimetatakse roaming ehk rändlusteenuseks, rändluse all mõistetakse mobiiltelefoniga helistamist, sõnumite saatmist ja internetikasutust väljaspool Tele2 Eesti võrku. 

Pakume oma klientidele lisaks soodsatele roaming-hindadele ka tasuta kõnedele vastamise võimalust Tele2 Läti ja Tele2 Leedu võrkudes. Soomes Elisa ja Rootsis Tele2 (Comviq) võrgus on esimene minut tasuta ja alates teisest minutist kehtib tavapärane vastuvõtutasu.

Detailse info operaatorite nimekirja, roaming-kõnede ja andmeside hindade kohta leiad siit roaming-partnerite rippmenüüst: 

 

NB! Krimmi piirkonnas võib hetkel mobiilside kättesaadavus olla tugevalt häiritud!

  • Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust sekundipõhiselt;
  • Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonnas on minimaalse väljuva kõne kestus 30 sekundit;
  • Tele2 pakettidesse kuuluva 50 tasuta roaming-minuti hulka ei arvestata kõnesid, mis on tehtud eritariifsetele numbritele;
  • Euroopa Liidust ja Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool arvestatakse ja maksustatakse kõnede kestust minutipõhiselt;
  • Euroopa majanduspiirkonnast väljaspool võib roaming-operaator maksustada ka kutsungi tooni.

 

Enne välismaale minekut

Enne välismaale minekut vaata üle:

Infot selle kohta, milliseid võrgu sagedusi telefon toetab, leiad telefoni kasutusjuhendist või internetis telefoni funktsioonide nimekirjast. 

Helistamine välismaal

Välismaal helistamiseks vali sümbol "+" ja number koos rahvusvahelise suunakoodiga.
Näiteks: Helistades välisriigist Eestisse Tele2 klienditeeninduse numbrile 6 866 855 vali: +372 6 866 855 ja helista.

Kõnedele vastamine välismaal

Kõnele vastamine välisriigis viibides toimub nii nagu Eestiski. Sealjuures tasub Sulle helistaja nii, nagu helistaks ta Eestis, vastavalt oma teenuspaketi kõneminuti hinnale, Sina vastavalt välisriigis vastuvõetava kõneminuti hinnale.

Kindlasti tasub eelnevalt uurida sihtriigi mobiilioperaatorite tingimusi, sest kõnedele vastamise hinnad võivad operaatorite lõikes olla vägagi erinevad.

Kõnede suunamine välismaal

Välisriigis kõnede suunamisel tuleks arvestada, et erinevaid suunamistüüpe hinnastatakse erineval põhimõttel:
Kui telefoni suunamiseks on seatud eritingimused (näiteks suunatakse vaid siis, kui telefon on hõivatud, levist väljas või välja lülitatud), rakendatakse teenuse maksumuse arvestamisel rahvusvahelisi tariife.

Kui edasi on suunatud eranditult kõik kõned, siis rahvusvahelisi tariife ei rakendata ning arveldus toimub tavatingimustel.

Interneti kasutamine välismaal

Välisriigis saad kasutada ka mobiilset internetti. Tutvu täpsemalt võimaluste ja soovituste kohta siin.

Nutitelefoniga välismaal

Nutitelefoniga reisile minnes tuleb meeles pidada, et nutitelefon võib luua taustategevusteks soovimatu andmeühenduse. Tutvu täpsemalt võimaluste ja soovituste kohta siin.

Arveldus

Tele2 klientide välismaal tehtud kõnede üle peavad arvestust sihtriigi operaatorid, mis tõttu välismaal tehtud kõned võivad Tele2 arvel kajastuda kuni kolmekuulise viivitusega.

Sellest tulenevalt ei pruugi välismaal tehtud kõned kajastuda jooksva kuu saldol ja krediidilimiidi arvestuses.

Eesti piiriäärsed elanikud

Eesti piiriäärsete alade elanikel palume tähele panna, et mobiiltelefon asuks Tele2 Eesti võrgus. Juhul, kui mobiiltelefon satub Eestis asudes välisriigi võrku, tasustatakse teenuste kasutus vastavalt roaming partneri hinnakirjale. Selle vältimiseks soovitame telefonil võtta maha automaatne võrgu valik ning seadistada telefon käsitsi Tele2 võrku. Täpsemad juhised leiab telefoni kasutusjuhendist.