Sõltumatu mõõtmisfirma Pemetel OÜ võrdles kolme operaatori 4G levi Tallinnas, Narvas, Pärnus ja Tartus, mõõtmised viidi läbi kokku 19043 punktis. Tulemused kinnitasid, et Tele2-l on neljas linnas tugevaim sise- ja välislevi.

Pemetel OÜ juhatuse esimehe Priit Roosipuu sõnul teostas ettevõte erinevates linnades mõõtmised, et saada detailne ülevaade 4G mobiilsidevõrkude kvaliteedist Eestis. Levitugevus on see, mida inimesed näevad ka oma telefonis levipulkadena," ütles Roosipuu ja lisas, et signaali tugevus mõjutab ühtlaselt nii sise- kui ka välislevi. Roosipuu sõnul on tarbija jaoks hea kasutuskogemus kombinatsioon võrgu kiirusest ja levitugevusest.

Allikas: sõltumatu mõõtmisfirma Pemetel OÜ, mõõdetud veebruaris 2015. % näitab, kui suure osa ajast on levitugevus parem kui -95 dBm RSRP, mis tagab nii hea sise- kui välislevi.

 

Ligi 1150 uut tugijaama

Oleme panustanud viie aastaga ligi 50 miljonit eurot võrgu arendusse ja püstitanud ligi 1150 uut tugijaama, saavutades kvaliteetse 4G katvuse üle Eesti. Tele2 on suutnud ainsana Eestis kasvatada viimase aasta jooksul 4G katvust jõudes 96%ni. Samal ajal kasvas ka allalaadimiskiirus meie võrgus kaks korda. Jätkame intensiivse arendustegevusega, et jõuda 98% katvuseni, mis tagab veelgi suurepärasema mobiili- ja internetilevi.
 
Loe lähemalt 2015. aasta novembri ja detsembri TJA mobiilse andmeside kiiruste mõõtmistulemustest siit. Mõõtmistulemuste kokkuvõte on kättesaadav TJA kodulehelt.

UUE PÕLVKONNA MOBIILIVÕRK

Tele2 mobiilivõrk põhineb moodsal tehnoloogial, mis on töökindel, võimas ning väikese energia tarbimisega. Tele2 hakkas esimeste seas Euroopas kasutama 4,5G võrgus 2100MHz sagedust, mis võimaldab välja ehitada suuri kiiruseid pakkuva LTE võrgu.
2015. aasta novembris käivitas Tele2 Põhja-Eestis esimesena kolme sagedust kombineerivad tugijaamad, mis võimaldavad kuni 375 megabitist kiirust.
 
Ühendasime 4G-tehnoloogia sagedused 800 MHz, 1800 MHz ja 2100 MHz. Eestis oleme esimesed nii TJA kui teiste Eesti mobiilsideoperaatorite avalike andmete põhjal. Loe kiiruse testist lähemalt siit.
 
Lisaks testis Tele2 allalaadimiskiirust 2016. aasta märtsis digiportaal Geenius, millest saad täpsemalt lugeda siit.
 
2016. aastal jätkame uute jaamade käivitamist. Tele2 plaanib esimesel võimalusel tuua Eesti kasutajateni ka 3 sageduse liitmisega kuni 450 Mbit/s ja 4 sageduste liitmisega kuni 600 Mbit/s interneti kiiruse. Uued sagedused tõstavad lisaks maksimaalsetele kiirustele mitmekordseks ka keskmised võrgukiirused.